Oszczep lekkoatletyczny

 

Oszczep lekkoatletyczny jest sprzętem sportowym wykorzystywanym w uprawianiu lekkoatletyki. Aby trening był skuteczny i przynosił miarodajne efekty, każdy sprzęt musi być wykonany starannie i z materiałów wysokiej jakości. Jednym z producentów oferujących taki właśnie sprzęt jest firma Polanik, która specjalizuje się w produkcji sprzętu sportowego. Oferuje on różne rodzaje oszczepów sportowych o różnej wadze, aby można je było dostosować do możliwości i potrzeb konkretnego zawodnika. Przed kupnem warto jednak porównać ze sobą kilka oszczepów i sprawdzić, które z nich są najlepsze.

 

Oszczep sportowy - pochodzenie

 

Rzut oszczepem to jedna z tych dyscyplin lekkoatletycznych, która wywodzi się ze starożytności. Już antyczni Grecy walczyli ze sobą w pięcioboju, marząc o sławie, dzięki wygranym igrzyskom. W dawnych czasach oszczep sportowy wykonywano z drewna – po II wojnie światowej zaczęto produkować je z metalu. Obecnie w sklepach internetowych można dostać różne oszczepy lekkoatletyczne. Czym się między sobą różnią?

 

Jak kupić dobry oszczep sportowy?

 

Oszczep sportowy można wybrać w zależności od tego, gdzie wykonywane będą treningi. Jeżeli szuka się dobrego sprzętu do szkoły, odpowiednie będą modele treningowe, wykonane ze stopu duraluminium. Grot takiego oszczepu wykonany jest ze stali, a uchwyty często plecione specjalnym sznurem bawełnianym w celu dobrej przyczepności do dłoni. Do szkół z pewnością wystarczą modele oszczepów lekkoatletycznych o wadze około 300 g. Kluby sportowe powinny jednak posiadać zarówno lżejsze, jak i te cięższe oszczepy sportowe, których waga sięga nawet do 800 g (takimi modelami rzucają seniorzy podczas zawodów). Aby sprzęt nie uległ szybkiemu zepsuciu, warto zdecydować się także na kupno torby na oszczepy, która chroni je przed korozją i uszkodzeniem.

 

Rzut oszczepem - dyscyplina

 

Ta konkurencja sportowa polega na rywalizacji sportowców, w której głównym wyznacznikiem jest największa odległość wyrzucenia oszczepu lekkoatletycznego. Dyscyplina ta jest rozgrywana także na igrzyskach olimpijskich, przez wielu uważana za widowiskową. Wchodzi w skład siedmioboju oraz dziesięcioboju, dlatego zawodnicy często są wyszkoleni także w innych dziedzinach lekkoatletycznych.

Oszczepy

( ilość produktów: 29 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-04
Na początku trochę były problemy ale później wszystko "piorunująco" szybko.
2024-07-02
ok
pixel