Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Platformy sensomotoryczne

... czytaj dalej

Platformy do sensomotoryki

Platformy sensomotoryczne to doskonałe ćwiczenie i dobra zabawa w jednym. Znany już ze sprzętu sportowego doskonałej jakości, producent Polsport Bielsko-Biała, proponuje dwa rodzaje takich platform. Jedna z nich służy do ćwiczenia koordynacji ruchowej a druga do leczenia płaskostopia. Służą one zarówno dorosłym jak i dzieciom, dlatego polecane są w ośrodkach rehabilitacyjnych, klinikach, przedszkolach, szkołach a także w domu do własnego użytku. Taka platforma z pewnością będzie świetnym prezentem dla bliskiej osoby!

Trening sensomotoryczny

Trening sensomotoryczny opiera się na stymulowaniu odruchowych mechanizmów kontroli ustawienia segmentów ciała względem siebie. Ruchy, które początkowo wymagały zaangażowania wyższych poziomów mózgu stają się po takim treningu bardziej zautomatyzowane. Koordynacja wewnątrz-mięśniowa, czyli wzajemne współdziałanie grup mięśniowych, ulega znacznej poprawie. W rezultacie, ruchy stają się bardziej harmonijne, efektywne i ekonomiczne.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel