Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Kotary grodzące

... czytaj dalej

Kotary grodzące – niezbędny element dużych sal gimnastycznych

Dobrze wyposażona sala gimnastyczna posiada nie tylko sprzęt sportowy, ale także przystosowana jest dzięki specjalnym kotarom, do odbywających się jednocześnie różnych rozgrywek. Jest to możliwe, gdy salę można podzielić dzięki tego rodzaju zasłonie i odseparować od siebie równolegle grające drużyny. Taka konieczność zachodzi nie tylko dlatego, że zawodnicy rozpraszają się wzajemnie ale także dlatego, że wybita niechcąco piłka mogłaby narobić niepotrzebnego zamieszania na drugiej połowie sali.

Kotara grodząca

Kotary grodzące można podzielić na dwie główne grupy. Do pierwszej z nich należą klasyczne kotary w formie ciemnej zasłony – tkanina pozwala na wydzielenie i dokładne zasłonięcie tej części sali, na której wykonywane są ćwiczenia. Drugim typem kotar grodzących są siatki ochronne – służą one głównie do zabezpieczenia sali przed uderzeniem piłki lub jej wypadnięciem na inne boisko.

Jak działają kotary grodzące?

Kotary grodzące montuje się na specjalnych prowadnicach. Można je rozsuwać ręcznie (za pomocą mechanizmu ręcznego napędu) lub za pomocą automatycznych mechanizmów, co znacznie ułatwia pracę. Sama kotara wykonana jest głównie z polipropylenu, zazwyczaj produkowana o kolorze zielonym lub niebieskim. Barwy te nie rozpraszają innych graczy, co pozwala na skupienie na grze.

Pionowa czy pozioma?

Jak zostało wcześniej wspomniane, systemy zasłaniania używane w kotarach grodzących można podzielić na dwa rodzaje: pionowe i poziome. W przypadku pionowych kotara zasłaniana jest od góry do dołu – można ją porównać do kurtyny w teatrze. Częściej jednak można spotkać kotary poziome, które rozsuwa się po całej długości wzdłuż prowadnicy.

Ile trzeba wydać na kotary grodzące?

Ceny kotar są bardzo zróżnicowane, dlatego najczęściej wykonywane są na zamówienie. Wiele zależy od ich długości czy szerokości, a także mechanizmu rozsuwania. Z pewnością modele z ręcznym napędem są tańsze od tych z napędem elektronicznym. Koszt kotar może sięgać nawet do 2 000 – 3 000 zł.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel