Kotary grodzące na sale gimnastyczne

 

 

Dobrze wyposażona sala gimnastyczna posiada nie tylko sprzęt sportowy, ale także wyposażona jest w specjalne kotary grodzące, dzielące pola na sali do różnych rozgrywek. Jest to możliwe, gdy salę można podzielić dzięki tego rodzaju zasłonie i odseparować od siebie równolegle grające drużyny. Taka konieczność zachodzi nie tylko dlatego, że zawodnicy rozpraszają się wzajemnie ale także dlatego, że wybita niechcący piłka mogłaby narobić niepotrzebnego zamieszania na drugiej połowie sali.

 

 

Kotary grodzące - rodzaje

 

 

Kotary grodzące na sale gimnastyczne można podzielić na dwie główne grupy. Do pierwszej z nich należą klasyczne kotary w formie ciemnej zasłony – tkanina pozwala na wydzielenie i dokładne zasłonięcie tej części sali, na której wykonywane są ćwiczenia. Drugim typem kotar grodzących są siatki ochronne – służą one głównie do zabezpieczenia sali przed uderzeniem piłki lub jej wypadnięciem na inne boisko.

 

 

Jak działają kotary grodzące na sale gimnastyczne?

 

 

Kotary grodzące na sale gimnastyczne montuje się na specjalnych prowadnicach. Można je rozsuwać ręcznie (za pomocą mechanizmu ręcznego napędu) lub za pomocą automatycznych mechanizmów, co znacznie ułatwia pracę. Sama kotara wykonana jest głównie z polipropylenu, zazwyczaj produkowana o kolorze zielonym lub niebieskim. Barwy te nie rozpraszają innych graczy, co pozwala na skupienie na grze.

 

Pionowa czy pozioma?

 

 

Jak zostało wcześniej wspomniane, systemy zasłaniania używane w kotarach grodzących można podzielić na dwa rodzaje: pionowe i poziome. W przypadku pionowych kotara zasłaniana jest od góry do dołu – można ją porównać do kurtyny w teatrze. Częściej jednak można spotkać kotary poziome, które rozsuwa się po całej długości wzdłuż prowadnicy.

 

Ile trzeba wydać na kotary grodzące na sale gimnastyczne?

 

 

Ceny kotar są bardzo zróżnicowane, dlatego najczęściej wykonywane są na zamówienie. Wiele zależy od ich długości czy szerokości, a także mechanizmu rozsuwania. Z pewnością modele z ręcznym napędem są tańsze od tych z napędem elektronicznym. Kotary grodzące na sale gimnastyczne mogą kosztować w przedziale kwotowym od 2 000 do 3 000 zł.

Kotary grodzące

( ilość produktów: 2 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
ok
2024-05-06
Super
pixel