Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Młot lekkoatletyczny

... czytaj dalej

Lekkoatletyka i rzut młotem

Młot sportowy to sprzęt używany w lekkoatletyce a ćwiczenia z nim polegają na tym, aby odpowiednio się rozpędzając wykonać jak najdalszy rzut. Wykonywane są one ze stopu stali i ołowiu a łożysko wykonane jest z wysokiej jakości hartowanej stali cynkowanej galwanicznie, co ma gwarantować bezawaryjność. Ciężar młota dobieramy do indywidualnych warunków, może on ważyć od 1 kg do 5 kg.

Młot sportowy

Rzut młotem sportowym to jedna z dyscyplin sportowych, która jest konkurencją olimpijską. Mimo tego, że mało szkół wyposażona jest w odpowiedni sprzęt, nawet młodzi zawodnicy stają ze sobą w szranki w wielu zawodach. Warto więc wyposażyć szkoły w specjalne młoty treningowe, które pozwolą na kształcenie umiejętności rzutów. Kto wie, może właśnie to pomoże na uzyskanie kolejnej gwiazdy sportowej takiej jak Kamila Skolimowska czy Anita Włodarczyk.

Rzut młotem

Rzut młotem to jedna z wielu technicznych konkurencji lekkoatletycznych. Zawodnik ma za zadanie wykonać rzut z koła o średnicy 2,135 m, które otoczone jest siatką ochronną. Wagi młota różnią się w zależności od płci i wieku zawodników. Kobiety rzucają młotem, który waży 4 kg, natomiast juniorki młodsze młotem o wadze 3 kg. Sprzętem o wyższej wadze rzucają nawet chłopcy do 15 lat oraz w przedziale wiekowym od 16 do 17 lat (5 kg). Młotem o kilogram cięższym rzucają juniorzy starsi (do 19 lat). Najcięższa waga czeka jednak na seniorów, a wynosi ona 7,26 kg. Zadaniem zawodnika jest rzut młotem oburącz (zamach wykonywany jest ponad głową). Co ważne, podczas obrotów napędzających do dalszego rzutu młotem, nie wolno zawodnikowi nadepnąć (oraz przekroczyć) obręcza koła, w którym się znajduje.

Młoty sportowe – przykład

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów młotów sportowych. Różnią się one materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz ciężarem. W sklepach internetowych dostać można specjalne młoty sportowe, które przeznaczone są do szkolenia młodzieży, np. młot lekkoatletyczny stalowy 4,3 kg marki Polanik.

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel