Młot lekkoatletyczny waga - ile wynosi?


Młot lekkoatletyczny to sprzęt używany oczywiście w lekkoatletyce, a ćwiczenia z nim polegają na tym, aby odpowiednio się rozpędzając wykonać jak najdalszy rzut. Wykonywane są one ze stopu stali i ołowiu, a łożysko wykonane jest z wysokiej jakości hartowanej stali cynkowanej galwanicznie, co ma gwarantować bezawaryjność. Ciężar młota dobieramy do indywidualnych warunków, może on ważyć od 1 kg do 5 kg.


Młot lekkoatletyczny


Rzut młotem lekkoatletycznym to jedna z dyscyplin sportowych, która jest konkurencją olimpijską. Mimo tego, że mało szkół wyposażona jest w odpowiedni sprzęt, nawet młodzi zawodnicy stają ze sobą w szranki w wielu zawodach. Warto więc wyposażyć szkoły w specjalne młoty lekkoatletyczne, które pozwolą na kształcenie umiejętności rzutów. Kto wie, może właśnie to pomoże na uzyskanie kolejnej gwiazdy sportowej takiej jak Kamila Skolimowska czy Anita Włodarczyk.


Rzut młotem lekkoatletycznym


Rzut młotem to jedna z wielu technicznych konkurencji lekkoatletycznych. Zawodnik ma za zadanie wykonać rzut z koła o średnicy 2,135 m, które otoczone jest siatką ochronną. Wagi młota różnią się w zależności od płci i wieku zawodników. Kobiety rzucają młotem, który waży 4 kg, natomiast juniorki młodsze młotem o wadze 3 kg. Sprzętem o wyższej wadze rzucają nawet chłopcy do 15 lat oraz w przedziale wiekowym od 16 do 17 lat (5 kg). Młotem lekkoatletycznym o kilogram cięższym rzucają juniorzy starsi (do 19 lat). Najcięższa waga czeka jednak na seniorów, a wynosi ona 7,26 kg. Zadaniem zawodnika jest rzut młotem oburącz (zamach wykonywany jest ponad głową). Co ważne, podczas obrotów napędzających do dalszego rzutu młotem, nie wolno zawodnikowi nadepnąć (oraz przekroczyć) obręcza koła, w którym się znajduje.


Młot lekkoatletyczny – przykład


Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów młotów lekkoatletycznych. Różnią się one materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz ciężarem. W sklepach internetowych dostać można specjalne młoty sportowe, które przeznaczone są do szkolenia młodzieży, np. młot lekkoatletyczny stalowy 4,3 kg marki Polanik.

Młoty lekkoatletyczne

( ilość produktów: 84 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Zamówienie zrealizowane , zgodne z opisem
2024-06-05
:)
pixel