Odzież termoaktywna a odzież termiczna

 

Bardzo często pojęcia „termoaktywny” i „termiczny” są używane wymiennie, niestety błędnie. Można powiedzieć, że odzież termoaktywna jest to odzież termiczna, ale odwrotnie – już niekoniecznie. Czym jest odzież termoaktywna, a czym odzież termiczna? Jakie są różnice?

 

Odzież termiczna - charakterystyka

 

Odzież termiczna to wszystkiego rodzaju ubrania, które zapewniają ciepło i chronią przed wyziębieniem. Odzież termiczna stosowana jest szczególnie podczas zimnych okresów w roku, a także podczas wypraw, gdzie jesteśmy narażeni na niskie temperatury, a także opady i mocny wiatr. Gwarantuje doskonałą izolację cieplną, która jest wyższa niż w zwykłej, ocieplanej odzieży. Odzież termiczna produkowana jest z polaru, wełny i bawełny – materiałów o gęstej strukturze. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na wyziębienie organizmu. Odzież termiczna nie jest polecana dla sportowców, którzy uprawiają sporty na świeżym powietrzu, ponieważ poprzez zastosowane materiały nie odprowadza potu i nie zapewnia odpowiedniej wentylacji. Spocenie się w odzieży termicznej powoduje, że materiał wilgotnieje, a my w efekcie możemy jeszcze bardziej zmarznąć. I tutaj dochodzimy do drugiego rodzaju odzieży – odzieży termoaktywnej, która polecana jest na treningi na zewnątrz, również w okresie zimowym.    

 

Czym jest odzież termoaktywna? 

 

Odzież termoaktywna to szczególny typ odzieży. Dzięki odzieży termoaktywnej nie marzniemy - mamy zachowaną optymalną temperaturę ciała. Odzież termoaktywna dzięki zastosowanym technologiom skutecznie odprowadza pot na zewnątrz, dzięki czemu ubrania nie ulegają zawilgoceniu, a my możemy swobodnie i komfortowo trenować. Możemy więc powiedzieć, że bluza termoaktywna chroni przez zimnem (jest odzieżą termiczną), jednocześnie gwarantując wysoką wentylację.  

 

Szczególny typ odzieży termoaktywnej  

 

Szczególnym rodzajem odzieży termoaktywnej jest bielizna termoaktywna, polecana wszystkim sportowcom, którzy trenują sporty w różnych warunkach pogodowych. Bielizna termoaktywna nie grzeje dodatkowo, a jedynie utrzymuje stała temperaturę ciała. Przy spoceniu wilgoć zostaje odprowadzona na zewnątrz, a powiewów wiatru nie odczujemy.  

 

Odzież termoaktywna damska  

 

Odzież termoaktywna damska to wszystkie rodzaje odzieży przeznaczone dla aktywnych pań, które trenują w każdych warunkach pogodowych. Odzież termoaktywna damska powinna przylegać do skóry i zapewniać właściwa wentylację. Dzięki emu, że pot zostaje odprowadzony na zewnątrz, nasza skóra pozostaje sucha, co chroni nas przed nieprzyjemnym odczuwaniem zimna. Unikniemy również otarć, czy zadrapań na skórze. Odzież termoaktywna damska została zaprojektowana dla wszystkich pań uwielbiających treningi na dworze - np. jogging, czy narty.     Odzież termoaktywna męska Odzież termoaktywna męska spełnia identyczne funkcje, jak odzież termoaktywna damska. W naszym sklepie sportowym znajdziesz zaprojektowane z myślą o mężczyznach elementy odzieży termoaktywnej, która umożliwi komfortowe treningi na dworze, niezależnie od panujących temperatur.  
 

Odzież termiczna damska

Ponieważ zadaniem odzieży termicznej damskiej jest podnoszenie ciepła, jest ona wykonana z grubych materiałów, chroniących przed działaniem zewnętrznych czynników pogodowych. Dla kogo polecana jest tego typu odzież? Dla wszystkich kobiet, które często marzną, borykają się z dolegliwościami związanymi z układem krążenia, a także tych, które mało trenują. Odzież termiczną damską można wykorzystywać także w zimowe dni, kiedy jedziemy do pracy, czy na siłownię.  

 

Odzież termiczna męska

Odzież termiczna męska, podobnie jak w przypadku odzieży termicznej damskiej, stanowi wsparcie w walce z odczuwaniem zimna podczas niskich temperatur. Grubsze materiały zastosowane do produkcji odzieży termicznej męskiej sprawiają, że wykazuje ona lepszą izolację cieplną. Jeśli jesteś bardzo wrażliwy na zimno, odzież termiczna męska jest dla Ciebie! Może być wykorzystana podczas mroźnych spacerów, wędrówek rodzinnych, kuligów, wycieczek na mroźnym powietrzu, zimowych spotkań - np. koncertów.      

Odzież termoaktywna i termiczna

( ilość produktów: 10 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Zamówienie zrealizowane szybko i bezproblemowo.
2024-07-05
Z terminami słabo.
pixel