Drążek do podciągania - nieoceniona pomoc podczas ćwiczeń

W budowaniu wysportowanej sylwetki bardzo pomagają specjalistyczne sprzęty. Niektóre z nich można spotkać głównie na siłowniach, a inne są na tyle nieduże i przystępne cenowo, że sprawdzą się także w domach. Jednym z bardziej uniwersalnych przyrządów jest drążek do podciągania. Trudno wyobrazić sobie salę gimnastyczną w szkole bez tego sprzętu. Przydaje się podczas rozgrzewki, ćwiczeń gimnastycznych i wzmacniania mięśni, a na koniec zajęć można go wykorzystać do rozciągania. Drążki do podciągania występują w różnych wariantach, zatem łatwo można znaleźć taki, który będzie dostosowany do określonych potrzeb.

Rodzaje drążków do podciągania

Drążki do podciągania różnią się między innymi sposobem montażu. To ważna kwestia, zwłaszcza jeśli planuje się zakup sprzętu do domu. Niektóre przyrządy wymagają solidnego montażu, a na innych można ćwiczyć bez czasochłonnego przykręcania śrub. Od sposobu mocowania może zależeć także łatwość przechowywania drążków do podciągania.

Drążki do podciągania wymagające montażu

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest drążek do podciągania na ścianę. Dobrze zamontowany umożliwia wykonywanie wielu ćwiczeń, które pomogą w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Daje możliwość podciągania się na szeroko rozstawionych rękach. Inny rodzaj to drążek sufitowy, aczkolwiek nie można go montować na sufitach o lekkiej konstrukcji. Ciekawym rodzajem jest drążek do podciągania na drzwi, który cenią sobie miłośnicy ćwiczeń fizycznych w domowym zaciszu. Można go zamontować w górnej lub dolnej części futryny, w zależności od tego, co chce się trenować. Drążek umieszczony wysoko przyda się do podciągania, a ten przykręcony nisko pomoże ćwiczyć brzuszki i pompki. Dodatkowa zaleta tego rodzaju drążka do podciągania to łatwość jego demontażu.

Drążki do podciągania łatwe w przechowywaniu

Niektóre drążki do podciągania nie wymagają montażu za pomocą śrub. Drążek do podciągania stacjonarny podczas zwykłego podciągania może być używany bez przykręcania do podłogi, chociaż wymaga tego w przypadku dynamicznych ćwiczeń. Niektórzy wybierają drążek do podciągania rozporowy - pozbawiony uchwytów, umieszczany między dwoma ścianami lub w obrębie futryny. Za jego utrzymanie odpowiada właśnie rozpieranie, a nie śruby. Takie drążki do podciągania można bez problemu schować na przykład do szafy.

Czym się kierować, wybierając drążek po podciągania?

Szukając odpowiedniego drążka do podciągania, powinno się wziąć pod uwagę nie tylko sposób montażu. Drążki do podciągania różnią się również długością, średnicą, maksymalnym obciążeniem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Ponadto niektóre z nich mają uchwyty i inne dodatki. Ważną rolę odgrywa wspomniane już maksymalne obciążenie drążka - najlepiej unikać takiego, które będzie zbyt zbliżone do wagi osoby ćwiczącej i wybrać nośność z większym zapasem. Przydatne będzie przeczytanie opinii innych użytkowników oraz wybranie przyrządu od profesjonalnej firmy.

Drążki różnią się dodatkami i sposobem wykonania. Drążek wygięty na końcach ułatwia standardowe podciąganie, ale utrudnia zmianę rozstawu rąk. Natomiast drążek z dodatkowymi uchwytami pozwala podciągać się na wiele sposobów, daje szeroki wachlarz możliwości. Poszczególne drążki różnią się od siebie ceną, często najtańsze są te o najprostszej konstrukcji.

Zalety ćwiczeń na drążku do podciągania

Właściwie wykonywane ćwiczenia na drążku do podciągania mogą dać zadziwiające efekty - zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Trening na drążku rozbudowuje mięśnie i wzmacnia ich wytrzymałość. Ponadto zwiększa siłę oraz pomaga w walce z wadami postawy. Treningi z użyciem drążka do podciągania mogą być bardzo urozmaicone, co przyśpieszy osiągnięcie wysportowanej sylwetki.

Drążki do podciągania są popularne nie tylko na salach gimnastycznych, klubach fitness czy siłowniach. Znajdują zastosowanie w także w domach i mieszkaniach. Wybranie drążka do podciągania wykonanego z wysokiej jakości materiałów sprawi, że będzie on służył przez długi czas.

 

 

Drążek do podciągania

( ilość produktów: 18 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Obsługa szybka, bez uwag.
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
pixel