Odporność organizmu, prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego oraz sprawność fizyczna to bardzo ważne aspekty naszego życia. Można je rozwijać dzięki dobrze dobranemu treningowi. Obok tradycyjnych metod ćwiczenia mięśni i wyrabiania kondycji coraz większą popularność zdobywa trening plyometryczny. W tej kategorii znajdziesz skrzynie plyometryczne, które spełniają ważną rolę podczas aktywności fizycznej tego rodzaju.

Skrzynie plyometryczne w różnych rozmiarach.

 

Produkty, dostępne w tej kategorii mają różne wymiary. Dzięki temu można dostosować ich wielkość do przestrzeni, którą ma się do dyspozycji. Artykuły zostały wykonane z pianki. Dlatego świetnie się sprawdzą zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców. Boxy plyometryczne TRX są dostępne w rozmiarach:

- 15.2 cm
- 30.5 cm
- 45.7 cm
- 61 cm

Skrzynie plyometryczne. Czym właściwie są?

Skrzynie plometryczne są najczęściej dostępne w dwóch wersjach: drewnianej i wykonanej z pianki. Rodzaj wybiera się w zależności od potrzeb oraz podłoża, na którym będą umiejscowione. Rodzaj materiału jest także ważny w kontekście czyszczenia. Skrzynie plyometryczne wykonane z pianki, są zwykle łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji oraz nie obciążają stawów. Są najczęściej dostępne w różnych rozmiarach, a prostokątny kształt sprawia, że mogą być wykorzystywane zarówno w pozycji pionowej i poziomej.

Skrzynia do plyometrii i ćwiczenia jakie można z nimi wykonywać.

Ten rodzaj produktu świetnie się sprawdza podczas realizowania plyometrycznego planu treningowego. Najpopularniejsze ćwiczenie, przy którym wykorzystuje się skrzynie plyometryczne to tzw. box- jump, czyli wskakiwanie i zeskakiwanie na ich platformę. Skrzynia do plyometrii jest także stosowana, gdy chce się rozwinąć siłę mięśniową oraz eksplozywność. Dzięki niej można spalić tkankę tłuszczową i znacząco poprawić wydolność. Skrzynia do plyometrii może być również wykorzystywana jako podpórka podczas wykonywania ćwiczeń takich jak: dipy, brzuszki i ugięcia ramion.

Jakie korzyści wynikają z treningu plyometrycznego?

 

Trening plyometryczny zdobywa coraz większą popularność. Jego atutami są nie tylko satysfakcjonujące rezultaty u osób, które go wykonują, ale także warunki, w których można go przeprowadzić- nie potrzeba do tego dużej ilości przestrzeni.

Główne korzyści wynikające z treningu plyometrycznego, to znaczące poprawienie szybkości oraz mocy ruchów, a także lepsze reagowanie poszczególnych mięśni. Wykorzystana w nim, na przykład skrzynia do plyometrii, może wydatnie rozwinąć szybkość reakcji oraz siłę wyskoków lub kopnięć. 

Skrzynie plyometryczne

( ilość produktów: 6 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3083 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
pixel