Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Kije Nordic Walking

... czytaj dalej

Sporty turystyczne i rekreacyjne

Nie każdy musi być fanem wysokiej adrenaliny i zawrotnej szybkości, mimo tego może prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Szczególnie dla takich osób poleca się kupno kijów do nordicwalking. Nordicwalking to sport, który dostarcza wiele rozrywki i satysfakcji – odpowiedzialny jest także za przypływ energii nawet podczas krótkiej wyprawy blisko swojego miejsca zamieszkania.

Kije nordicwalking

Kije te używa się głównie podczas przemieszczania się po płaskim podłożu. Raczej nie używa się ich do przechadzek na skalistych i wysokogórskich wzgórzach. Obecnie produkowane kije nordicwalking posiadają odpowiednio wyprofilowaną rękojeść o obłym kształcie, która ułatwia chwyt.

Dobór odpowiedniego kija

Dla każdego, kto chce przemieszczać się po terenie razem z kijkami nordicwalking, powinna być istotna ich długość. Jak ją dobrać? Osoby chcące wybrać idealny model do rekreacyjnych przechadzek muszą pomnożyć liczbę wzrostu razy 0,66. Dla profesjonalistów poleca się pomnożenie jej przez 0,68. Innym pomysłem na dobór kijów do swojej wysokości jest ich przymiarka. Jest ona jednak możliwa jedynie podczas kupna sprzętu w sklepach stacjonarnych. Osoba taka musi zacisnąć dłoń na rękojeści kijka – jeżeli łokieć zgięty jest pod kątem 90 stopni, kij jest odpowiedni. Produkuje się głównie kije o stałej ich długości – od około 100 cm do 130 cm. Dodatkowo istotny jest dobór odpowiednich rękawiczek z otworem, które pozwalają na swobodny ruch przesuwania kija w dłoni i jego powrót przy wykonywaniu odpowiedniego ruchu.

Ceny i producenci kijów w sklepie internetowym

Kije do nordicwalking można kupić już od 70 zł – są to modele z pewnością wystarczające nawet dla osób zajmujących się tym sportem zawodowo. Najdroższe kije kosztują około 110 zł. Można kupić także kije trekkingowe, na które trzeba wydać ok. 40 zł (służą one do chodzenia po górach).

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel