Lustra doskonałym wyposażeniem sal gimnastycznych

 

 

Trudno wyobrazić sobie salę przeznaczoną do ćwiczeń gimnastycznych, tanecznych czy akrobatycznych bez luster. Oczywiście nie są one tam umieszczane jedynie ze względów estetycznych. Ich podstawowym zadaniem jest możliwość obserwacji wykonywanych ćwiczeń, co w konsekwencji pomaga dostrzec ewentualne błędy oraz skorygować wady postawy. Lustra do sal gimnastycznych służą zatem jako pomoc w ćwiczeniach, a także jako motywacja do ich prawidłowego wykonywania.


 

Lustra do sal gimnastycznych, lustra do sal fitness


 

Wiele osób może zapytać: czy takie lustra do sal gimnastycznych różnią się czymkolwiek od tradycyjnych luster domowych? Choć niektórych odpowiedź może zdziwić, brzmi ona: tak. Lustra w salach gimnastycznych i tanecznych posiadają specjalnie wygrawerowaną na lustrze siatkę, która umożliwia dokładną obserwację ruchów ciała podczas ćwiczeń. Lustra do sal gimnastycznych są zatem produkowane głównie przez marki specjalizujące się w tworzeniu sprzętu sportowego dla szkół czy ośrodków sportowych. Poza funkcją pełnioną w salach gimnastycznych, wyróżniamy także lustra do sal fitness i lustra do sal tanecznych, których wielkość i rodzaj zależy najczęściej od wielkości pomieszczenia.


 

Na co zwrócić uwagę kupując lustro do sali gimnastycznej i tanecznej?


 

Przede wszystkim na to, by lustro do sal gimnastycznych było właśnie przeznaczone do tego konkretnego celu. Oczywiście bez wyżej wspomnianych siatek, w tradycyjnych lustrach także znajdzie się swoje odbicie, jednak nie będzie ono tak dokładne. Ponadto przed kupnem należy dokładnie sprawdzić wymiary Sali i ściany, na której lustra zawisną. Standardowa wielkość to 2 m x 1 m – są to więc modele duże, na których można zobaczyć całą swoją sylwetkę. Warto zwrócić uwagę także na dobre mocowania do ściany lub drabinki.

 

 

Kupując lustro do sal tanecznych i lustro do sal fitness, należy także dokupić także drążki i wsporniki, które pozwalają na wykonywanie ćwiczeń rozciągających (są koniecznością w salach tanecznych i gimnastycznych).

Lustra do sal gimnastycznych

( ilość produktów: 5 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3083 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
SUPER
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel