Kask – obowiązkowa ochrona głowy w różnych dyscyplinach sportowych

 

Trudno wyobrazić sobie jazdę motocyklem, na desce snowboardowej czy skoki narciarskie bez kasku. Jeśli ktoś zdecyduje się na taki krok, ryzyko w przypadku wypadku, nie tyle nawet poważnych obrażeń, ale nawet śmierci jest ogromne. Niewiele zmienia fakt, że poruszamy się na rolkach czy rowerze. Mimo mniejszych prędkości konsekwencje mogą być bardzo podobne. Nawet najlepszy kask nie daje 100% ochrony, podróżowanie bez niego może spowodować tragiczne skutki. Z pomocą w wyborze właściwego rozwiązania przychodzi sklep www.sk-sport.pl.

 

Kaski – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

Najważniejszą kwestią jest wytrzymała powłoka zewnętrzna kasku, podobnie jak wewnętrzna warstwa która ma za zadanie amortyzować wstrząsy. Inny kluczowy element to rozmiar - ochrona głowy musi być idealnie dopasowana. Absolutnie nie wolno kupować - tak jak czasami w przypadku ubrań - modelów "z zapasem", "żeby dłużej służył". W decydującym momencie, konsekwencje takiego rozumowania będą trudne do przewidzenia.... Waga może mieć znaczenie, jeśli chodzi o komfort użytkowania, pierwszoplanowe powinno być jednak bezpieczeństwo. Kaski mają kilka(naście) otworów, aby poprawić cyrkulację powietrza. To wszystko powinien potwierdzać certyfikat bezpieczeństwa.

 

Kaski na rolki

 

Niezależnie od tego, gdzie poruszamy się na rolkach czy łyżworolkach, podstawowe zabezpieczenie głowy jest konieczne. Nawet jeżeli poruszamy się z mniejsza prędkością, nigdy nie wiadomo co lub kto stanie nam na drodze. Błędem jest myślenie, że kaski na rolki powinny nosić jedynie osoby początkujące, uczące się dopiero na rolkach jeździć. Absolutnie kask jest podstawowym ochraniaczem każdego rolkarza. Kask na rolki powinien być dopasowany do głowy i właściwie zapięty. Jego rola to ochrona głowy przed uderzeniem. Kask na rolki skonstruowany jest w taki sposób, aby chronić cała głowę, również z tyłu - ponieważ podczas wypadku bardzo często lądujemy na powierzchni właśnie na tyle głowy.

 

Kaski dla dzieci

 

W przypadku dzieci, nie powinno być już żadnych wątpliwości co do noszenia kasku - to konieczność. Tym bardziej, że ilość sprzętów na których można jeździć jest znaczna: rower, rolki, hulajnoga, łyżwy, deskorolka ... Kaski dla dzieci mają z reguły mniejszą wagę od kasków młodzieżowych, co jest istotne z punktu widzenia wygody. Posiadają też otwory, które uniemożliwiają przegrzanie głowy. Oczywiście, podobnie jak w poprzedniej kategorii wytrzymałość tworzywa, które buduje warstwę zewnętrzną jest fundamentalna. Całokształt powinien pieczętować odpowiedni certyfikat. Dla dzieci ważnym aspektem kasków jest z pewnością ich wygląd, kolorystyka i kształt. W ofercie sklepu www.sk-sport.pl znajdziemy kilka różnych modeli, dzięki czemu każdy podopieczny będzie mógł wybrać optymalną wersję dla siebie.

 

Kaski rowerowe dla dzieci

 

Tak naprawdę kaski na rolki i kaski rowerowe mogą być wymiennie stosowane - warto przy zakupie sprawdzić certyfikaty, ponieważ niektóre modele nadają się zarówno do skatingu, jak i na rower. To, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy zakupie kasku rowerowego dla dzieci to rozmiar. Kask nie może być za mały, ani za duży, aby mógł pełnić swoje funkcje. Paski w kaskach rowerowych dla dzieci są miękkie i posiadają specjalna technologie zapewniającą wentylacje skóry głowy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą kasków na rolki i kasków dla dzieci. W przypadku wątpliwości, jaki kask wybrać, zachęcamy do kontaktu z obsługą klienta sklepu.

Kaski

( ilość produktów: 87 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
SUPER
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel