Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Kaski

... czytaj dalej

KASK

Trudno wyobrazić sobie jazdę motocyklem, na desce snowboardowej czy skoki narciarskie bez kasku. Jeśli ktoś zdecyduje się na taki krok, ryzyko w przypadku wypadku, nie tyle nawet poważnych obrażeń, ale nawet śmierci jest ogromne. Niewiele zmienia fakt, że poruszamy się na rolkach czy rowerze. Mimo mniejszych prędkości konsekwencje mogą być bardzo podobne. Nawet najlepszy kask nie daje 100% ochrony, podróżowanie bez niego może spowodować tragiczne skutki. Z pomocą w wyborze właściwego rozwiązania przychodzi sklep www.sk-sport.pl.

Kaski młodzieżowe

Najważniejszą kwestią jest wytrzymała powłoka zewnętrzna kasku, podobnie jak wewnętrzna warstwa która ma za zadanie amortyzować wstrząsy. Inny kluczowy element to rozmiar - ochrona głowy musi być idealnie dopasowana. Absolutnie nie wolno kupować - tak jak czasami w przypadku ubrań - modelów "z zapasem", "żeby dłużej służył". W decydującym momencie, konsekwencje takiego rozumowania będą trudne do przewidzenia.... Waga może mieć znaczenie, jeśli chodzi o komfort użytkowania, pierwszoplanowe powinno być jednak bezpieczeństwo. Kaski mają kilka(naście) otworów, aby poprawić cyrkulację powietrza. To wszystko powinien potwierdzać certyfikat bezpieczeństwa.

Kaski dziecięce

W przypadku dzieci, nie powinno być już żadnych wątpliwości co do noszenia kasku - to konieczność. Tym bardziej, że ilość sprzętów na których można jeździć jest znaczna: rower, rolki, hulajnoga, łyżwy, deskorolka ... Kaski dziecięce mają z reguły mniejszą wagę od kasków młodzieżowych, co jest istotne z punktu widzenia wygody. Posiadają też otwory, które uniemożliwiają przegrzanie głowy. Oczywiście, podobnie jak w poprzedniej kategorii wytrzymałość tworzywa, które buduje warstwę zewnętrzną jest fundamentalna. Całokształt powinien pieczętować odpowiedni certyfikat. Dla dzieci ważnym aspektem kasków jest z pewnością ich wygląd, kolorystyka i kształt. W ofercie sklepu www.sk-sport.pl znajdziemy kilka różnych modeli, dzięki czemu każdy podopieczny będzie mógł wybrać optymalną wersję dla siebie.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel