Rowery spinningowe to sprzęt profesjonalny, jednak nieprzeznaczony wyłącznie dla profesjonalistów. Jazda na rowerze typu indoor cycling różni się od jazdy na zwykłym rowerze stacjonarnym, ale niesie ze sobą podobne dla zdrowia i sylwetki korzyści. To przede wszystkim świetna opcja dla osób, które lubią jazdę szosową, pragną jednak rozwijać wytrzymałość i kondycję również w warunkach domowych. Większość modeli rowerów spinningowych jest skonstruowana w taki sposób, by możliwie najlepiej oddawać jazdę na rowerze szosowym.

 

Rowery spinningowe – o co tak naprawdę chodzi?

 

Czym różni się właściwie rower spinningowy od innych rowerów stacjonarnych? Przede wszystkim ułożeniem ciała osoby ćwiczącej. Trenując na nim, przyjmujemy bowiem pozycję obniżonego tułowia, charakterystyczną dla kolarzy.

 

Również rozmiar roweru typu indoor cycling zbliżony jest do roweru szosowego, aby trening na tym sprzęcie jeszcze lepiej oddawał realia prawdziwej jazdy.

 

 

Rowery spinningowe wyposażone są zwykle w koło zamachowe o wadze dużo większej, niż zwykłe rowery stacjonarne. Dzięki temu zabiegowi zapewniona jest niezwykła płynność jazdy.

Kierownica w rowerach spinningowych również wygląda inaczej – jej kształt odzwierciedla zwykle kierownicę triatlonową.

 

Rower indoor cycling – dla kogo?

 

Poza osobami, które lubią jazdę na rowerach szosowych, rower spinningowy polecić można praktycznie każdej osobie, której zależy na szybkiej poprawie kondycji I polepszeniu swojego stanu zdrowia. Sprzęt świetnie sprawdzi się u osób z nadwagą (skuteczne spalanie kalorii), u seniorów czy u młodych mam (odzyskanie dobrej formy po trudach ciąży). Jednak rower spinningowy to także doskonały wybór dla początkujących, a także dla osób, które obawiają się kontuzji.

 

Rower spinningowy magnetyczny często wybierany jest przez profesjonalnych sportowców, jednak należy pamiętać, że zawsze istnieje możliwość samodzielnej regulacji intensywności treningu – może być ona wysoka, ale może być również niska lub bardzo niska, co ma znaczenie szczególnie dla osób starszych i pracujących dopiero nad odzyskaniem kondycji.

 

Rower spinningowy a efekty treningu

 

Ćwicząc z wykorzystaniem sprzętu, jakim jest rower stacjonarny spinningowy, nasze ciało otrzymuje szereg tych samych korzyści, jakie otrzymałoby, gdybyśmy jeździli na zwykłym rowerze. Trening na rowerach indoor cycling to wspaniały sposób na wymodelowanie sylwetki i wzmocnienie mięśni. Poprawie ulega wydolność układu krążenia i układu oddechowego, wzmacnia się kręgosłup, stawy zaś nie ulegają nadmiernym przeciążeniom. Bardzo szybko następuje też poprawa samopoczucia osoby ćwiczącej.

Efekty treningu na rowerach spinningowych możemy obserwować na bieżąco, gdyż każdy z nich wyposażony jest w wyświetlacz, z którego odczytamy na przykład informacje o spalonych kaloriach, długości treningu czy prędkości. Dodatkowo rowery te posiadają pulsometr (nasze tętno powinno oscylować wokół 70-80% tętna maksymalnego – zapewnia to nie tylko optymalne spalanie tkanki tłuszczowej, ale też bezpieczeństwo treningu).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rowerów spinningowych.

 

Rower spinningowy - dlaczego warto?

 • Możemy wykonywać w pełni spersonalizowane formy ćwiczenia; zarówno proste, jak i bardziej zaawansowane
 • Ćwiczenia te wspomagają spalanie tłuszczu
 • Podczas ćwiczeń wzmacniamy mięśnie całego ciała
 • Ćwiczenie zapewni nam absolutną przyjemność oraz relaks
 • Ćwiczenie na tego typu rowerze jest łagodne dla stawów
 • Ćwiczenia te mają pozytywny wpływ na ciśnienie  krwi oraz poprawiają krążenie
 • Odpowiedni sposób ćwiczenia zwiększa wydolność płuc

Jak wybrać nasz adekwatny do potrzeb rower spinningowy?

 

Przed wyborem najważniejsze jest, aby rozważyć kto i jak często będzie korzystał z roweru spinningowego oraz wziąć pod uwagę czy będą to ćwiczenia rekreacyjne, rehabilitacyjne, czy może potrzebujemy roweru dla profesjonalistów. Istotnym aspektem jest także rozważenie ciężaru i wzrostu użytkownika oraz uświadomienia sobie, iż osoby, które będą często korzystały z roweru spinningowego powinny wybrać model o najwyższej jakości. W kwestii siodełka powinniśmy zwrócić uwagę także na jakość oraz wyprofilowanie. Należy rozeznać się odnośnie anatomicznej konstrukcji oraz tworzywa, z którego siodełko zostało stworzone.

 

Jakie konkretnie parametry powinniśmy wziąć pod uwagę?


 • Kierownica - Prawidłowe ustawienie kierownicy jest koniecznością dla efektywnego i wygodnego treningu, dlatego zwracajmy uwagę na możliwości jej regulacji.
 • Komputer i wyświetlacz - rozeznajmy się czy wystarczy nam standardowy licznik, czy może potrzebujemy rozbudowanych możliwości łączenia się z aplikacją w naszym smartfonie oraz dodatkowymi opcjami.
 • Siodełko - Istotna jest możliwość regulacji oraz wyprofilowanie. Szczególnie wygodne są wyprofilowane siodełka z żelem.
 • Rama - Od niej zależy wytrzymałość całej konstrukcji. Pamiętajmy, że maksymalna nośność roweru spinningowego magnetycznego powinna być zawsze nieco większa niż waga użytkownika.

 

 

 

Rowery spinningowe

( ilość produktów: 25 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3083 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
2024-05-08
Polecam! Bardzo szybka wysyłka towaru.
pixel