Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Okulary pływackie

... czytaj dalej

Akcesoria dla pływaków – okulary

Każdy zawodowy pływak ma w swoim wyposażeniu specjalne okulary do pływania. Pozwalają one na swobodne pływanie, zabezpieczają oczy przed wodą oraz łzawieniem. Jednak okularów do pływania używają nie tylko profesjonaliści. Są one przydatnym akcesorium szczególnie dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z basenem lub nawet morską wodą. Świetnie minimalizują one opór wody, co ułatwia kontakt z kąpieliskiem.

Okulary do pływania

Okulary do pływania różnią się między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane, wielkością, kolorem czy kształtem. Najlepsze modele posiadają specjalne obiektywny i powłoki lustrzane, które zwiększają kąt widzenia podczas pływania. Gogle do pływania nie są w dzisiejszych czasach rzeczą kiczowatą, a wręcz pożądaną – ich obecność świadczy o profesjonalizmie osoby pływającej.

Jak wybrać najlepsze okulary do pływania?

Jak zostało wyżej wspomniane, okulary różnią się kilkoma szczegółami. Okulary powinny być przede wszystkim dobrze dopasowane do kształtu oka. Powinny posiadać także dobre przyssawki, które trzymają się na twarzy. To właśnie odpowiednie uszczelnienie nie pozwala na dostanie się wody do wewnątrz. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na modele, gdzie uszczelnianie wykonane jest ze specjalnej gumki przyssającej lub innego tworzywa sztucznego. Niektórzy decydują się na wybranie okularów do pływania z soczewkami, które posiadają dodatkowy filtr UV – to szczególnie ważne dla pływaków, którzy zamiast zakrytego basenu wybierają kąpieliska lub nawet morze. Warto zawrócić uwagę także na dodatkowe opcje, takie jak np.: powłoki zapobiegające parowaniu, system szybkiego dopasowania do twarzy, powłoki lustrzane. Wszystkie te elementy dodatkowo zwiększają swobodę pływania, a dodatkowo dbają o ochronę oczu.

Ceny okularów

Nie da się ukryć, że wybór wśród takiego sprzętu jest ogromny, a co za tym idzie ceny są bardzo zróżnicowane. W naszym sklepie internetowym SK-Sport koszt tego sprzętu może wynosić już od około 15 zł (dla najmłodszych) aż do 238 zł.

zwiń teskt
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel