Skoki w dal – dyscyplina sportowa

 

 

Lekkoatletyka to dyscyplina sportowa, która posiada wiele konkurencji. Zalicza się do nich biegi, skoki czy rzuty – wszystkie te konkurencje pochodzą ze starożytnych czasów. Jedną z nich jest skok w dal, który ćwiczony w szkołach jest zazwyczaj w późnych klasach podstawówki lub w gimnazjum. Jeżeli ktoś myśli o karierze jako skoczek, powinien wybrać treningi w klubach sportowych, które posiadają specjalny sprzęt do skoków, taki jak belka do skoku w dal (inaczej deska do skoku w dal lub próg do skoku w dal).

 

 

Do czego służy belka do skoku w dal?

 

 

Podczas wykonywania skoków zawodnicy wykonują rozbieg, odbijają się z jednej nogi z elementu, jakim jest belka do skoku w dal i lądują na piaszczystej części skoczni. Zasady są proste: na krawędzi belki do skoku w dal znajduje się listwa z plasteliną, której zawodnik pod żadnym pozorem nie może dotknąć butem podczas odbijania się. Jeżeli tak się wydarzy, w przeciwnym wypadku skok jest nieważny. Wynik jest mierzony od linii między plasteliną a belką do ostatniego śladu pozostawionego na piasku pod kątem prostym. Zazwyczaj podczas rozgrywania zawodów, sportowcy mają trzy próby skoku – ośmiu z najlepszych graczy dodatkowo wykonuje po trzy skoki finałowe.

 

 

Sprzęt używany do skoków w dal

 

 

Skoki w dal są konkurencją lekkoatletyczną, która wymaga dobrze przygotowanej skoczni. Elementem takiej skoczni jest specjalna deska do skoku w dal, a pozostała część to już piaszczysty tor. A zatem aby zapewnić zawodnikom profesjonalny trening, trzeba zaopatrzyć się w taką właśnie belkę (zwaną też inaczej - próg do skoku w dal) (u znanego producenta Polsport Bielsko-Biała jest to wydatek rzędu 644 zł). Oferuje on wzmocnioną belkę do skoku w dal laminowaną, wykonaną z żywicy epoksydowej z nakładką do odbicia ze sklejki wodoodpornej oraz z listwą drewnianą z obustronnym rowkiem na plastelinę. Deska do skoku w dal może być osadzona w specjalnej skrzynce lub bezpośrednio w gruncie.

Sprzęt do skoku w dal

( ilość produktów: 12 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.77 / 5.00 2191 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-24
szybka realizacja zamówienia
2023-03-24
Ekspresowa realizacja zamówienia - Polecam.
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel