Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Sprzęt do skoku w dal

... czytaj dalej

Skoki w dal – konkurencja lekkoatletyczna

Lekkoatletyka to dyscyplina sportowa, która posiada wiele konkurencji. Zalicza się do nich biegi, skoki czy rzuty – wszystkie te konkurencje pochodzą ze starożytnych czasów. Jedną z nich jest skok w dal, który ćwiczony w szkołach jest zazwyczaj w późnych klasach podstawówki lub w gimnazjum. Jeżeli ktoś myśli o karierze jako skoczek, powinien wybrać treningi w klubach sportowych, które posiadają specjalny sprzęt do skoków.

Skok w dal

Podczas wykonywania skoków zawodnicy wykonują rozbieg, odbijają się z jednej nogi z belki i lądują na piaszczystej części skoczni. Zasady są proste: na krawędzi belki znajduje się listwa z plasteliną, której zawodnik pod żadnym pozorem nie może dotknąć butem podczas odbijania się. Jeżeli tak się wydarzy, w przeciwnym wypadku skok jest nieważny. Wynik jest mierzony od linii między plasteliną a belką do ostatniego śladu pozostawionego na piasku pod kątem prostym. Zazwyczaj podczas rozgrywania zawodów, sportowcy mają trzy próby skoku – ośmiu z najlepszych graczy dodatkowo wykonuje po trzy skoki finałowe.

Sprzęt używany do skoków w dal

Skoki w dal są konkurencją lekkoatletyczną, która wymaga dobrze przygotowanej skoczni. Elementem takiej skoczni jest specjalna belka, a pozostała część to już piaszczysty tor. A zatem aby zapewnić zawodnikom profesjonalny trening, trzeba zaopatrzyć się w taką właśnie belkę (u znanego producenta Polsport Bielsko-Biała jest to wydatek rzędu 644 zł). Oferuje on wzmocnioną belkę laminowaną, wykonaną z żywicy epoksydowej z nakładką do odbicia ze sklejki wodoodpornej oraz z listwą drewnianą z obustronnym rowkiem na plastelinę. Belkę taką można osadzić w specjalnej skrzynce lub bezpośrednio w gruncie.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel