Płetwy do nurkowania – popularny sprzęt wśród pływaków

Początkowo płetwy kojarzone były tylko z nurkowaniem, obecnie nikogo nie zaskakuje ich widok na nogach osób przychodzących na baseny. Płetwy to jedno z tych akcesoriów, w których ludzie bardzo często nie widzą żadnej różnicy, jednak nic bardziej mylnego. Płetwy do nurkowania znacznie różnią się zastosowaniem od płetw treningowych. Istotne jest także wykonanie płetw oraz stopień ich miękkości i kształt – dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem. O zaletach pływania można pisać długo – dzięki regularnym treningom można skorygować wady postawy (ale i ogólnie wzmocnić kręgosłup oraz stawy), zwiększa się pojemność płuc (ma to wpływ na cały układ oddechowy, a serce jest bardziej dotlenione), a dodatkowo wydzielają się endorfiny i czujemy się bardziej zrelaksowani. Nie zapominajmy też o tym, że tak naprawdę podczas przebywania na basenie pracuje całe nasze ciało (co za tym idzie poruszone są wszystkie mięśnie), więc nie tylko pozbywamy się nadmiaru kilogramów, ale i od razu wyrabiamy sobie dobre kształty.


Co zyskujemy dzięki pływaniu w płetwach?


Pływając w płetwach mamy większą prędkość, nadajemy nogom inny tryb poruszania się (ciało ma wtedy inny, bardziej opływowy kształt) i ułatwia poruszanie się w wodzie. Jeśli nie potrafimy jeszcze pływać w zadowalającym stopniu, to płetwy pełnią rolę stabilizatora i znacznie ułatwiają nam pokonywanie określonych dystansów, natomiast bardziej doświadczeni sportowcy decydują się na nie po to, aby zwiększyć wysiłek lub udoskonalić swój styl pływania. To właśnie dlatego są tak popularne wśród pływaków o różnym stopniu zaawansowania. Dzięki pływaniu z zastosowaniem płetw zapewnisz sobie balans pomiędzy szybkością a zmęczeniem kończyn, ponieważ płetwy stanowią „przedłużenie” naszych stóp. Dodatkową zaletą stosowania płetw do nurkowania jest to, że płyniemy zdecydowanie szybciej i sprawniej - łatwiej o zwrotność podczas pływania, co jest szczególnie kluczowe dla nurków.Jakie płetwy do pływania wybrać?

 

Przede wszystkim ich dobór musi być dopasowany do miejsca, w którym pływamy.

-Jeśli najczęściej decydujemy się na basen, to na pewno bardziej dopasowane będą płetwy treningowe, natomiast dla fanów rekreacyjnego nurkowania i snorkelingu (czyli obserwacji życia podwodnego)
-Istotny jest również ich krój – jeśli zdecydujemy się na takie z lekkim piórem, to będzie nam dużo łatwiej sterować nogami i zdecydowanie łatwiej przepłyniemy duże odległości w szybszym tempie, natomiast jeżeli wybierzemy twardy, krótki krój, zapewni on mniejszą ilość energii i siły, którą musimy włożyć w poruszanie nogami, ale w zamian możemy pożegnać się ze zwiększoną prędkością
-Istotne jest również to, żeby dobrze dobrać rozmiar – płetwa nie może być za mała (to oczywiste, że byłoby nam w niej niewygodnie i niekomfortowo pływalibyśmy), z drugiej strony jednak nie może być za duża, gdyż może spadać (trochę inaczej jest w przypadku osób, którym w czasie podwodnego wysiłku puchną stopy).
Wszystkie te cechy decydują o tym, że na decyzję dotyczącą tego zakupu naprawdę warto poświęcić chwilę dłużej.

 

Płetwy dla dzieci

 

Płetwy dla dzieci posiadają nieco inna konstrukcję, niż te przeznaczone dla dorosłych pływaków. Przede wszystkim można regulować ich wielkość - zyskujemy odpowiednie dopasowanie płetwy do stopy dziecka, jak również nie musimy martwić się, że dziecko z płetw wyrośnie - można je dzięki regulacji stosować przez lata. Płetwy dla dzieci można dopasować zarówno do gołej stopy, jak i do buta - można ich używać w każdym środowisku wodnym - zamkniętym i otwartym. Płetwy dla dzieci są idealnym akcesorium wspomagającym naukę pływania.

Płetwy do pływania

( ilość produktów: 11 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
2024-05-08
Polecam
pixel