Równoważnia do ćwiczeń


Już nawet w przedszkolach gimnastyka jest jednym ze sportów, które mają za zadanie rozwijać koordynację ruchowo-mięśniową dzieci. Gimnastyka pozwala także na odpowiednie zrelaksowanie się oraz dba o nasze mięśnie. Tutaj istotną rolę odgrywa równowaga. Z tego powodu do dobrze przeprowadzonego treningu gimnastycznego, potrzebne są odpowiednie sprzęty. Należy do nich m.in. równoważnia gimnastyczna. Sprzęt ten jest obecny nie tylko w szkołach – jest to wyposażenie wielu klubów sportowych oraz sal fitness.


Równoważnia gimnastyczna niska a wysoka


Równoważnia do ćwiczeń ma za zadanie głównie rozwijać równowagę oraz jej trening. To właśnie dzięki równowadze można z łatwością pokonywać przeszkody - równowaga pozwala także na zachowanie szybkiego refleksu. Równoważnia gimnastyczna niska to element często spotykany w szkołach. Ćwiczenia na tym sprzęcie wykorzystywane są także podczas treningów w ośrodkach rehabilitacyjnych. Równoważnia wysoka, czyli z regulacją wysokości, pozwala na bardziej wyczynowe sporty z jej wykorzystaniem.


Czym charakteryzują się równoważnie?


  1. Równoważnie gimnastyczne różnią się przede wszystkim swoją długością. Długość należy dobrać w zależności od tego gdzie będzie umieszczony sprzęt – nie da się bowiem na własną rękę skrócić równoważni.
  2. Drugim elementem różnicującym jest wysokość sprzętu. Do treningów ludzie często używają wersji niskiej – 80 cm. Do ćwiczenia bardziej widowiskowych figur należy wybrać równoważnię o wysokości 120 cm. Osoby, które chciałaby posiadać oba modele mogą wybrać sprzęt z regulowaną wysokością.
  3. Koniecznie należy zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego wykonana jest równoważnia. Belka (część na której się ćwiczy) powinna być drewniana – zabezpieczona lakierem. Zazwyczaj wykonana jest z drzewa iglastego. Podstawa natomiast może być wykonana z metalu bądź drewna. Nie ma różnicy, którą się wybierze, jednak warto zwrócić uwagę by posiadała ona specjalne gumki, które zabezpieczają podłogę przed zarysowaniami.


Równoważnia gimnastyczna – ceny i producenci


Ile kosztuje równoważnia do ćwiczeń? Jej cena, podobnie jak każdego innego sprzętu sportowego, uzależniona jest od jakości materiałów użytych do jej produkcji. Jeśli ktoś szuka sprzętu dobrej jakości i chce, by służył ćwiczącym przez długie lata, to może polegać na znanym już producencie Polsport Bielsko-Biała. W swojej ofercie posiada cztery rodzaje równoważni, których cena kształtuje się następująco: około 1 070 zł za równoważnię niską o długości 3 metrów oraz około 2 200 zł i 2 800 zł za równoważnie o regulowanej wysokości (od 80 cm do 120 cm). Ta droższa wersja zawiera jednak także wózki do transportu – to dodatkowy komfort podczas przenoszenia jej w inne miejsce.

Równoważnie gimnastyczne

( ilość produktów: 2 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
ok
2024-05-08
Polecam
pixel