Szeroka dziedzina sportowa, czyli...


Lekkoatletyka to rodzaj sportu, do którego zaliczamy wiele konkretnych dziedzin. Są to między innymi biegi, skoki czy… rzuty dyskiem. Lekkoatletyka przeznaczona jest dla ludzi, którzy swoje życie poświęcają właśnie dla sportu i ciężko pracują, aby osiągać sukcesy w danej dziedzinie. Pasjonaci i miłośnicy z całego świata trenują, aby każdego dnia być coraz lepszym. Dlatego ważne jest, żeby każdy taki sportowiec miał zapewniony najlepszej jakości sprzęt, który będzie odpowiednio wspomagał zawodników, np. właśnie dysk sportowy.


Dyski treningowe


Jedną z dziedzin lekkoatletyki jest właśnie rzut dyskiem. Dziedzina sportu, która polega na wyrzuceniu dysku z ręki z jak największym impetem – jak najdalej od siebie. Żeby tego dokonać, należy mieć nie tylko ogromną siłę, ale także odpowiedni i dopasowany dysk. Rzutów dyskiem lekkoatletycznym uczy się wielu początkujących sportowców – głównie są to dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół sportowych. Wbrew pozorom, do tej dziedziny sportu trzeba mieć bardzo rozbudowaną tkankę mięśniową oraz świetną kondycję. Są to czynniki, które wpływają na siłę i długość rzutu.


Dysk sportowy 


Wśród konkurencji lekkoatletycznych znajdują się rzuty, a mogą się one odbywać z udziałem czterech akcesoriów: kuli, oszczepu, młota i dysku. Dysk sportowy ma ciężar dwóch kilogramów dla mężczyzn i jednego kilograma dla kobiet. Rozróżniamy dyski zawodnicze i dyski treningowe. Profesjonalne dyski treningowe proponuje firma SMJ. Wykonane są z drewna i posiadają stalową obręcz, gwarantując dobry i wygodny chwyt i efektywny trening.


Dysk lekkoatletyczny - charakterystyka


Dyski treningowe to nieduże produkty o gładkiej powierzchni. Ważą zazwyczaj od jednego do dwóch kilogramów. Jego średnica zaś to dwadzieścia centymetrów. Tego typu dysk sportowy jest szlifowany i wykonany ze znakomitej jakości materiałów. Używa się ich na zawodach olimpijskich, na treningach i różnego rodzaju zawodach lekkoatletycznych.

Przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak i dla tych, którzy stosują je jedynie do treningów amatorskich. To także asortyment, w który wyposażona jest każda szkoła sportowa. Dysk lekkoatletyczny jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu starcza na długie lata użytkowania. Do dysków produkowane są także pokrowce, dzięki czemu przedmiot ten jest zabezpieczony i chroniony przed wszelkimi uszkodzeniami. Dyski treningowe to urządzenia poręczne – są nieduże i wystarczająco lekkie, żeby zmieścić je do torby czy plecaka i przemieszczać się z nim nawet w dalsze podróże.

Dyski lekkoatletyczne

( ilość produktów: 101 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko super. Towar Super.
2024-05-29
Bez problemów
pixel