Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Dyski lekkoatletyczne

... czytaj dalej

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka to rodzaj sportu, do którego zaliczamy wiele konkretnych dziedzin. Są to między innymi biegi, skoki czy… rzuty dyskiem. Lekkoatletyka przeznaczona jest dla ludzi, którzy swoje życie poświęcają właśnie dla sportu i ciężko pracują, aby osiągać sukcesy w danej dziedzinie. Pasjonaci i miłośnicy z całego świata trenują, aby każdego dnia być coraz lepszym. Dlatego ważne jest, żeby każdy taki sportowiec miał zapewniony najlepszej jakości sprzęt, który będzie odpowiednio wspomagał zawodników.

Dyski do rzutów, dyski treningowe, dyski zawodnicze

Jedną z dziedzin lekkoatletyki jest właśnie rzut dyskiem. Dziedzina sportu, która polega na wyrzuceniu dysku z ręki z jak największym impetem – jak najdalej od siebie. Żeby tego dokonać, należy mieć nie tylko ogromną siłę, ale także odpowiedni i dopasowany dysk. Rzutów dyskiem uczy się wielu początkujących sportowców – głównie są to dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół sportowych. Wbrew pozorom, do tej dziedziny sportu trzeba mieć bardzo rozbudowaną tkankę mięśniową oraz świetną kondycję. Są to czynniki, które wpływają na siłę i długość rzutu.

Dyski rzutowe - zawodnicze i treningowe

Wśród konkurencji lekkoatletycznych znajdują się rzuty, a mogą się one odbywać z udziałem czterech akcesoriów: kuli, oszczepu, młota i dysku. Dyski do rzutów mają ciężar dwóch kilogramów dla mężczyzn i jednego kilograma dla kobiet. Rozróżniamy dyski zawodnicze i dyski treningowe. Profesjonalne dyski do rzutów proponuje firma SMJ. Wykonane są z drewna i posiadają stalową obręcz, gwarantując dobry i wygodny chwyt i efektywny trening.

Elementy charakterystyczne dla dysków do rzutów

To nieduże produkty o gładkiej powierzchni. Ważą zazwyczaj od jednego do dwóch kilogramów. Jego średnica zaś to dwadzieścia centymetrów. Tego typu dyski są szlifowane i wykonane ze znakomitej jakości materiałów. Używa się ich na zawodach olimpijskich, na treningach i różnego rodzaju zawodach lekkoatletycznych. Przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak i dla tych, którzy stosują je jedynie do treningów amatorskich. To także asortyment, w który wyposażona jest każda szkoła sportowa. Dany produkt jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu starcza na długie lata użytkowania. Do dysków produkowane są także pokrowce, dzięki czemu przedmiot ten jest zabezpieczony i chroniony przed wszelkimi uszkodzeniami. Dysk to urządzenie poręczne – jest nieduży i wystarczająco lekki, żeby zmieścić go do torby czy plecaka i przemieszczać się z nim nawet w dalsze podróże.

zwiń teskt
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel