Rollery - czym właściwie są?

Rollery są jednym z podstawowych narzędzi treningowych i rehabilitacyjnych. Opierają się na prostej konstrukcji. Wykonane są ze stosunkowo twardego materiału, który umożliwia wywarcie na mięśnie odpowiedniego nacisku. Kształtem przypominają walec - stąd też biorą się inne popularne nazwy, jak na przykład wałek do ćwiczeń, wałek treningowy czy też kółko rehabilitacyjne.

Rollery: jak należy ich używać?

Najczęściej praktykowanym ćwiczeniem, do którego używane są rollery, jest aktywny masaż pleców i kręgosłupa - w szczególności odcinka lędźwiowego. Aby je wykonać, musimy położyć roller na podłodze i przycisnąć go plecami w punkcie, który będziemy trenować. Następnie, odpychając się nogami przesuwamy się o kilka centymetrów w przód i w tył, wprawiając roller w ruch. Niezwykle ważną kwestią podczas tego ćwiczenia jest utrzymanie kręgosłupa w pozycji wyprostowanej.

Rollery do masażu, a zdrowie: jak rollery do masażu wpływają na kondycję ciała?

Rollery do masażu są popularnym narzędziem wśród sportowców - szczególnie zawodowych, ale również amatorów. Wynika to z ich wysokiej skuteczności, jeśli chodzi o wspomaganie procesu regeneracji mięśni i rozluźniania ich. Rollery do masażu bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem napięcia mięśniowego, dzięki czemu stają się one lepiej ukrwione i natlenione. Co za tym idzie - szybciej się regenerują i zyskują większą wydolność.

Dla kogo przeznaczone są rollery do masażu?

Rollery do masażu najczęściej są wykorzystywane przez zawodowych sportowców, którzy chcą utrzymać swoje ciało w odpowiedniej kondycji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby korzystali z nich również amatorzy czy też osoby niezwiązane z żadną dyscypliną sportową. Rollery do masażu są bowiem w stanie pozytywnie wpłynąć na stan mięśni osoby, która nie uprawia żadnego sportu. Szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku takich ludzi, którzy dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Rollery do masażu mogą pomóc im rozluźnić mięśnie ramion i barków.

W czym mogą pomóc rollery do ćwiczeń?

Rollery do ćwiczeń bardzo często są wykorzystywane do wykonywania treningu rehabilitacyjnego. Szczególnie w przypadku różnego rodzaju schorzeń lub wad kręgosłupa - jak chociażby skolioza. Regularne używanie rollera do ćwiczeń zgodnie z zalecaną techniką umożliwia wyeliminowanie tego rodzaju problemów permanentnie. Większość fizjoterapeutów zaleca takie rozwiązanie - z kilku względów. Rollery do ćwiczeń są tanie, skuteczne i przyjemne podczas użytkowania.

Rollery do ćwiczeń: dlaczego warto ich używać?

Za tym, że rollery do ćwiczeń wywierają zbawienny wpływ na kondycję i zdrowie przemawia naprawdę wiele kwestii. W naszym sklepie sportowym znajdziecie Państwo szeroki wybór tego typu akcesoriów - od najprostszych rollerów do ćwiczeń, przez takie z wypustkami, aż po sprzęt specjalistyczny, dedykowany zawodowym sportowcom. To narzędzie pozwala pobudzić układ limfatyczny, dzięki czemu organizm lepiej radzi sobie z usuwaniem toksyn.

Jak rollery do mięśni pozwalają poprawić ich stan?

Rollery do mięśni stymulują i w naturalny sposób rozluźniają strukturę muskulatury. Dzięki temu naczynia krwionośne umożliwiają większy przepływ krwi. Więcej czerwonych krwinek dociera do naczyń włosowatych w mięśniach, a zatem są one również lepiej natlenione. Rollery do mięśni znacząco skracają więc proces regeneracji i skutecznie eliminują negatywne dolegliwości związane z treningiem sportowym.

Rollery do mięśni: dla kogo przede wszystkim są zalecane?

Główną grupą osób, dla której rollery do mięśni są podstawowym narzędziem codziennej praktyki są zawodowi sportowcy. Ich użycie zaleca się także wielu innym grupom. Rollery do mięśni będą bowiem idealne dla osób trenujących na siłowni - szczególnie tych, które wykonują ćwiczenia siłowe. Jednak również ci, którzy nie uprawiają sportu, a skarżą się na różnego rodzaju dolegliwości bólowe spowodowane napięciem mięśniowym mogą - i powinny używać rollerów do mięśni. Zastosowanie tego narzędzia jest kompleksowe i przynosi zbawienne dla zdrowia skutki. 

Rollery i wałki

( ilość produktów: 92 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Trochę dłuższe czekanie , ale to była drabinka gimnastyczna,towar wreszcie dotarł, zgodnie z opisem
2024-06-05
:)
pixel