Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Plecaki turystyczne

... czytaj dalej

O plecakach turtstycznych

Plecaki turystyczne to bardzo istotna kwestia dla wszystkich tych, którzy decydują się na dłuższe wyprawy i wędrówki piesze – nic innego go nie zastąpi. Jego wybór nie należy do łatwych czynności, ponieważ w ofercie jest mnóstwo producentów, którzy prześcigają się w coraz to lepszych rozwiązaniach dotyczących tego typu akcesoriów. Jedno jest jednak pewne – decyzja, którą podejmiemy musi być przemyślana i plecak musi być dopasowany do naszych potrzeb tak, żebyśmy nie mieli później na co narzekać.

Plecaki turystyczne

Po co podróżnikom plecak? To chyba zupełnie oczywiste – kompas, mapa, podstawowe akcesoria opatrunkowe, latarkę, jakąś izolację cieplną (ubranie w razie zmiany pogody), butelkę wody a także wystarczającą porcję jedzenia. Oczywiście tego typu produktów do zabrania jest zdecydowanie więcej, dlatego warto zainwestować w coś, co wszystkie te rzeczy pomieści.

Jaki plecak turystyczny wybrać?

  • Chyba najważniejszą kwestią, którą musimy określić już na samym początku jest pojemność plecaka – mierzona jest ona w litrach (najbardziej popularne są modele, które pomieszczą od 40 do 60 litrów, ale zdarzają się również zwolennicy wersji 80 l) i warto jest się tutaj sugerować tym, ile trwać będą nasze wycieczki i jak dużo rzeczy faktycznie będzie nam podczas tej podróży potrzebne. Nie warto inwestować w ogromny plecak, jeśli chcemy używać go tylko do kilkugodzinnych wypraw w góry, ponieważ to dodatkowy ciężar, a im więcej miejsca w plecaku mamy, tym więcej rzeczy (nawet niepotrzebnych) zabierzemy.
  • Istotną rzeczą, która odróżnia od siebie plecaki jest materiał z którego są wykonane (niektóre z firm podczas produkcji pokrywają plecaki np. teflonem, ponieważ gwarantuje to nieprzemakalność, oraz zwiększoną odporność na pobrudzenie go),
  • szwy (im grubsze, tym mniejsze prawdopodobieństwo tego, że plecak może je puścić) oraz
  • ich budowa (między innymi ilość kieszeni zewnętrznych i wewnętrznych, miejsce na butelkę, pas naramienny, biodrowy i pasy kompresyjne oraz wszystkie inne cechy, które decydują o łatwości pakowania się i przechowywania wszystkich niezbędnych produktów).
zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel