Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty do tenisa

... czytaj dalej

Buty do tenisa ziemnego niezbędnikiem każdego sportowca


Tenis ziemny jest sportem wymagającym precyzyjnych ruchów stóp. Odpowiednio dobrane obuwie sprawi, że każdy krok będzie w pełni kontrolowany, a tempo gry nie ulegnie zmianie pod wpływem poślizgnięć czy niewłaściwych odbić. Zadaniem obuwia do tenisa ziemnego jest nie tylko zapewnienie wygody, buty te powinny cechować się sprężystością, lekkością i przewiewnością.


Buty do tenisa ziemnego na różnego rodzaju nawierzchnie
Obuwie sportowe do tenisa może być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz hali sportowej. Modele przeznaczone do gry zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach charakteryzują się lepszą przyczepnością. Możliwe jest to dzięki odpowiednio skonstruowanej podeszwie. Jednym z materiałów używanych w celu stworzenia przyczepnej podeszwy jest Wet gripp rubber, który powstał z połączenia materiałów organicznych i nieorganicznych. Innym rodzajem podeszwy jest Optimized Cell System, która również ma na celu zwiększenie przyczepności na każdego typu nawierzchni.


Co brać pod uwagę wybierając buty do tenisa ziemnego?
Wśród wielu rodzai butów do tenisa ziemnego znajdują się buty o różnym poziomie przyczepności, innym rodzaju materiału, z którego zostało ono wykonane oraz różnych elementach dodatkowych wpływających komfort użytkowania. Wybór odpowiedniego obuwia to decyzja na lata, od niej będzie zależał poziom przyjemności, jaką dostarczy gra.


Buty do tenisa ziemnego amortyzujące wstrząsy

Rearfoot Gel Cushioning Systems jest sposobem na łagodzenie nawet silnych uderzeń stopy o podłoże. Wstrząsy z zewnątrz pochłaniane są w fazie uderzeniowej, co ułatwia łagodne przejście do środkowej fazy skoku. Innym typem są buty do tenisa ziemnego wyposażone w system Nike Zoom. Dzięki cienkiej poduszce wbudowanej pod piętą obuwie amortyzuje siłę uderzenia, nawet przy niskim profilu.

Cyrkulacja powietrza i wentylacja w obuwiu do tenisa ziemnego


Odpowiednia cyrkulacja powietrza w butach sprawia, że stopy się nie męczą. Wysoką przepuszczalność powietrza gwarantują odpowiedniej jakości materiały syntetyczne użyte do ich wykonania oraz otwory wentylacyjne. Uczucie chłodu wzmacniane jest również dzięki zastosowaniu rozwiązania technologicznego I.G.S.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel