Rowery poziome - najlepsze stacjonarne rowery treningowe


Rowery poziome to niezawodny sprzęt treningowy, nad którego zaletami rozwodzą się fizjoterapeuci, trenerzy personalni i sportowcy. Niewątpliwie ich największym plusem jest szerokie zastosowanie, począwszy od treningu przygotowanego z myślą o zrzuceniu wagi, przez ćwiczenia wzmacniające mięśnie i budujące bazę aerobową, aż po sesje rehabilitacyjne dla pacjentów po kontuzjach i złamaniach. W sklepie Sk-Sport poświęciliśmy wiele czasu na wybranie produktów, które świetnie sprawdzą się w każdym przypadku - czy to w szkole, na siłowni, czy też w domu.


Co wyróżnia najlepsze rowery poziome?


W zależności od tego, czy szukamy roweru treningowego z niższej, czy z wyższej półki, musimy przygotować się na wydatek od około 700 zł do nawet 5 tysięcy zł. Jako, że nie są to małe kwoty, chcemy mieć pewność, że wybieramy sprawdzony produkt, który będzie działał wiele lat i pozwalał na przeprowadzenie bezpiecznego treningu. W trosce o zadowolenie naszych klientów, postanowiliśmy krótko omówić najważniejsze cechy, które powinien posiadać profesjonalny rower poziomy.


Zacznijmy od rzeczy, które wpływają na komfort korzystania z urządzenia treningowego. W przypadku rowerów stacjonarnych pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę, to podpora dla pleców. Musi być dobrze przymocowana do podłoża, aby stanowiła stabilne oparcie, szczególnie jeśli planujemy intensywne sesje treningowe, podczas których podpora narażona będzie na duże obciążenia. Warto wybrać rower z oparciem wykonanym z oddychającego materiału, który dobrze odprowadza ciepło i nie wsiąka potu. Przełoży się to na wyższy komfort korzystania z roweru, a także pozwoli na eliminację brzydkiego zapachu, co będzie szczególnie ważne, jeśli planujemy ćwiczyć w niedużym, zamkniętym pomieszczeniu.


Drugim czynnikiem wpływającym na wygodę jest otwarta rama. Ma ona znaczenie zwłaszcza w momencie, gdy kupujemy rower stacjonarny poziomy dla starszej osoby o nieco ograniczonej sprawności ruchowej. Wówczas wejście na rower oraz zejście z niego będzie znacznie łatwiejsze. Otwarta rama oznacza również więcej wolnej przestrzeni, a co za tym idzie - poprawę wentylacji powietrza i zmniejszenie potliwości ciała.


Najważniejsze funkcje, jakie muszą posiadać rowery poziome


O ile niektóre funkcje, w jakie wyposażony jest sprzęt do siłowni (szczególnie ten najdroższy), to dodatkowe udogodnienia zbędne podczas amatorskich ćwiczeń, o tyle pewne rzeczy są fundamentalne i należy upewnić się, że oglądany przez nas rower poziomy je posiada. Mowa przede wszystkim o regulacji zakresu oporu. W tej kwestii wystarczy kierować się zasadą "im większa, tym lepiej". Zdarza się bowiem, że różnice pomiędzy poszczególnymi przełożeniami są zbyt duże, by znaleźć bieg pozwalający na komfortowy trening. Wybierając rower z szerokim zakresem regulacji oporu, będziemy w stanie znaleźć idealne ustawienie - ani za ciężkie, ani za lekkie, bez względu na to na jakim poziomie będzie nasza kondycja.


Kolejna rzecz, której nie może zabraknąć, to wyświetlacz najważniejszych parametrów treningu. Choć obecnie posiada go praktycznie każdy rower treningowy poziomy, to wciąż zdarzają się produkty niskiej jakości, w których go brakuje. Jest jednak niezbędny, bo informuje nas o przebytym dystansie, spalonych kaloriach, czasie trwania treningu czy kadencji. Dysponując tymi danymi, możemy śledzić postępy swoich ćwiczeń, a także realizować bardziej złożone plany treningowe, które wymagają od nas na przykład monitorowania tętna w celu określenia, w jakiej strefie tlenowej aktualnie się znajdujemy.


Rowery poziome w służbie pasjonatów i zawodowców


Ciężko znaleźć drugie urządzenie do ćwiczeń, które łączy tak dużą grupę ludzi. Jeśli bowiem spojrzymy na przekrój osób korzystających z rowerów stacjonarnych na co dzień, to dojdziemy do fascynujących wniosków. Po pierwsze, mamy tutaj pasjonatów, którzy na co dzień jeżdżą na rowerze, biegają czy uprawiają nordic walking. Gdy jednak warunki na zewnątrz nie pozwalają do uprawiania sportu, osoby te przenoszą się na rowery poziome, aby utrzymać swoją kondycję i nie stracić jej w okresie zimowym. Równolegle jednak obserwujemy, jak zawodowcy wykorzystują rowery stacjonarne w ten sam sposób. Najlepsi sportowcy, których znamy z ekranów telewizorów, uzupełniają swój trening siłowy właśnie o jazdę na rowerze stacjonarnym. Wreszcie uzupełnieniem tej grupy są też wszyscy ci, których na rower zaprowadziła dieta. Nie da się bowiem ukryć, że jest to obecnie jedna z najbardziej wydajnych form spalania tkanki tłuszczowej, która wymaga stosunkowo niedużo wkładu siły fizycznej, a mimo to daje w zamian rewelacyjne rezultaty.


Podsumowując, lista korzyści płynących z posiadania roweru treningowego nie ma końca. Aby ułatwić wam wybór najlepszego sprzętu do ćwiczeń, zebraliśmy najczęściej kupowane rowery poziome w Sk-Sport na jednej podstronie. Każdy z nich opatrzony jest szczegółowym opisem informującym, jakie dokładnie funkcje posiada wybrany model. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z wyborem roweru stacjonarnego.

Rowery poziome

( ilość produktów: 8 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Jestem super zadowolona. Zamówienie zrealizowane błyskawicznie, zwrot produktu(okazał się za duży) bez problemowy, pieniądze wróciły na konto w ciągu kilku godzin. Nowy produkt zamówiony w innym rozmiarze również błyskawicznie dostarczony. Jestem bardzo zadowolona z zamówienia w tym sklepie. Super obsługa.
2024-05-25
Super szybko
pixel