Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Materac gimnastyczny

... czytaj dalej

Materace - obowiązkowe wyposażenie każdej szkoły

Sale gimnastyczne w szkołach muszą posiadać część obowiązkowych sprzętów. DO jednych z nich należą materace gimnastyczne, na których można ćwiczyć akrobatykę. Ich zadaniem jest także ochrona przed upadkami – np. podczas wykonywania skoków przez kozła. Materace używane są także w domu przez osoby indywidualne – jest to więc sprzęt znany, na który wcale nie trzeba wydawać majątku.

Materace gimnastyczne, Materace zeskokowe

Materace gimnastyczne używane są zazwyczaj w szkołach, gdzie wykonywanych jest mnóstwo ćwiczeń rekreacyjnych. Stosuje się ich także jako ochrony przed możliwością upadków, np. podczas ćwiczeń akrobatycznych. Niektórzy chcą jednak zakupić ten sprzęt do domu, gdzie można w zaciszu wykonywać codzienny trening.

Materace gimnastyczne i zeskokowe do sal szkolnych

Materace na sali gimnastycznej to konieczność. Są ćwiczenia, których nie można wykonać bez ich zastosowania, jak choćby skok przez kozła, skrzynię czy skok w dal. W zależności od wykonywanych ćwiczeń, trzeba dobrać materac o odpowiedniej grubości i twardości, ponieważ nieodpowiednie materace gimnastyczne lub zeskokowe mogą również zaszkodzić. Oprócz szkolnych sal gimnastycznych, w materace powinny być zaopatrzone takie obiekty jak siłownie, kluby fitness, ośrodki rehabilitacyjne. Nie można bagatelizować wyboru materaca, ponieważ każdy wykonany jest z innych materiałów.

Jaki materac gimnastyczny wybrać?

Jednym z najistotniejszych elementów podczas wyboru materaca, powinna być jego budowa oraz materiał, z jakiego został wykonany.

  • Wyróżnić można materace zrobione z PCV, których zaletą z pewnością jest niska waga. Dzięki temu są one łatwe w przenoszeniu na inne miejsce. W sklepach znaleźć można także modele wykonane z lateksu: ich plusem jest doskonała przepuszczalność powietrza oraz szybkie dopasowanie do kształtu ciała. Niestety, są to zazwyczaj dość drogie modele. Materace produkowane są także z kauczuku lub gumy.
  • Warto zwrócić także uwagę na to, czy materac posiada elementy antypoślizgowe, które chronią przed jego ruszaniem się, nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń.
  • Materac powinien być dopasowany do wzrostu osoby na nim ćwiczącej. Jeżeli jest to możliwe, najlepiej wybrać modele, które są dłuższe niż wzrost – pozwoli to na swobodne ćwiczenie nawet leżących figur.
  • Dodatkowym elementem jest sposób składania materaca. Ponieważ są one jednak grubsze niż maty, świetnym rozwiązaniem jest wybór modeli składanych. Do szkoły można wybrać materace nieskładane.
zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel