Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Materac gimnastyczny

... czytaj dalej

Materace - obowiązkowe wyposażenie każdej szkoły

Sale gimnastyczne w szkołach muszą posiadać część obowiązkowych sprzętów. DO jednych z nich należą materace gimnastyczne, na których można ćwiczyć akrobatykę. Ich zadaniem jest także ochrona przed upadkami – np. podczas wykonywania skoków przez kozła. Materace używane są także w domu przez osoby indywidualne – jest to więc sprzęt znany, na który wcale nie trzeba wydawać majątku.

Materace gimnastyczne, Materace zeskokowe

Materace gimnastyczne używane są zazwyczaj w szkołach, gdzie wykonywanych jest mnóstwo ćwiczeń rekreacyjnych. Stosuje się ich także jako ochrony przed możliwością upadków, np. podczas ćwiczeń akrobatycznych. Niektórzy chcą jednak zakupić ten sprzęt do domu, gdzie można w zaciszu wykonywać codzienny trening.

Materace gimnastyczne i zeskokowe do sal szkolnych

Materace na sali gimnastycznej to konieczność. Są ćwiczenia, których nie można wykonać bez ich zastosowania, jak choćby skok przez kozła, skrzynię czy skok w dal. W zależności od wykonywanych ćwiczeń, trzeba dobrać materac o odpowiedniej grubości i twardości, ponieważ nieodpowiednie materace gimnastyczne lub zeskokowe mogą również zaszkodzić. Oprócz szkolnych sal gimnastycznych, w materace powinny być zaopatrzone takie obiekty jak siłownie, kluby fitness, ośrodki rehabilitacyjne. Nie można bagatelizować wyboru materaca, ponieważ każdy wykonany jest z innych materiałów.

Jaki materac gimnastyczny wybrać?

Jednym z najistotniejszych elementów podczas wyboru materaca, powinna być jego budowa oraz materiał, z jakiego został wykonany.

  • Wyróżnić można materace zrobione z PCV, których zaletą z pewnością jest niska waga. Dzięki temu są one łatwe w przenoszeniu na inne miejsce. W sklepach znaleźć można także modele wykonane z lateksu: ich plusem jest doskonała przepuszczalność powietrza oraz szybkie dopasowanie do kształtu ciała. Niestety, są to zazwyczaj dość drogie modele. Materace produkowane są także z kauczuku lub gumy.
  • Warto zwrócić także uwagę na to, czy materac posiada elementy antypoślizgowe, które chronią przed jego ruszaniem się, nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń.
  • Materac powinien być dopasowany do wzrostu osoby na nim ćwiczącej. Jeżeli jest to możliwe, najlepiej wybrać modele, które są dłuższe niż wzrost – pozwoli to na swobodne ćwiczenie nawet leżących figur.
  • Dodatkowym elementem jest sposób składania materaca. Ponieważ są one jednak grubsze niż maty, świetnym rozwiązaniem jest wybór modeli składanych. Do szkoły można wybrać materace nieskładane.

Materace gimnastyczne a certyfikaty bezpieczeństwa

Obowiązujące normy w zakresie użytkowania produktów w szkołach nakładają na użytkujących posiadania odpowiednich atestów czy certyfikatów bezpieczeństwa B. Jest to bardzo istotne, ponieważ podczas kontroli placówki oświatowej, organ kontrolujący może żądać przedstawienia np certyfikatu bezpieczeństwa. Wszystkie sprzedawane przez nas materace, nadają się do użytku w szkołach, spełniają wszystkie normy wymagane przez Polskie prawo, oraz posiadają wymagany certyfikat bezpieczeństwa B, dlatego bez obaw możecie dokonywać zakupów w naszym sklepie internetowym Sk-Sport.

Materace gimnastyczne łączone w rzepy.

Dodatkowo do materacy gimnastycznych możemy wyprodukować rzepy, dzięki którym, można połączyć ze sobą materace gimnastyczne. Jest to bardzo przydatne w wielu ćwiczeniach na sali, dzięki takiemu rozwiązaniu, materace będą solidnie ze sobą połączone i nie będą się rozsuwać. 

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel