Materac do ćwiczeń - obowiązkowe wyposażenie każdej szkoły

 

 

Sale gimnastyczne w szkołach muszą posiadać część obowiązkowych sprzętów. Jednym z takich sprzętów jest materac gimnastyczny, na którym można ćwiczyć akrobatykę. Ich zadaniem jest także ochrona przed upadkami – np. podczas wykonywania skoków przez kozła. Materace używane są także w domu przez osoby indywidualne – jest to więc sprzęt znany, na który wcale nie trzeba wydawać majątku.

 

Materac gimnastyczny - ćwiczenia i ochrona

 

Materac do ćwiczeń używany jest zazwyczaj w szkołach, gdzie wykonywanych jest mnóstwo ćwiczeń rekreacyjnych. Stosuje się ich także jako ochrony przed możliwością upadków, np. podczas ćwiczeń akrobatycznych. Niektórzy chcą jednak zakupić ten sprzęt do domu, gdzie można w zaciszu wykonywać codzienny trening.

 

 

Materace gimnastyczne i zeskokowe do sal szkolnych

 

Materace na sali gimnastycznej to konieczność. Są ćwiczenia, których nie można wykonać bez ich zastosowania, jak choćby skok przez kozła, skrzynię czy skok w dal. W zależności od wykonywanych ćwiczeń, trzeba dobrać materac gimnastyczny o odpowiedniej grubości i twardości, ponieważ nieodpowiednie materace gimnastyczne lub zeskokowe mogą również zaszkodzić. Oprócz szkolnych sal gimnastycznych, w materace powinny być zaopatrzone takie obiekty jak siłownie, kluby fitness, ośrodki rehabilitacyjne. Nie można bagatelizować wyboru materaca, ponieważ każdy wykonany jest z innych materiałów.

 

 

Materac do ćwiczeń składany, czy inny?

 

Jednym z najistotniejszych elementów podczas wyboru materaca, powinna być jego budowa oraz materiał, z jakiego został wykonany.

 

 

  • Wyróżnić można materace zrobione z PCV, których zaletą z pewnością jest niska waga. Dzięki temu są one łatwe w przenoszeniu na inne miejsce. W sklepach znaleźć można także modele wykonane z lateksu: ich plusem jest doskonała przepuszczalność powietrza oraz szybkie dopasowanie do kształtu ciała. Niestety, są to zazwyczaj dość drogie modele. Materace produkowane są także z kauczuku lub gumy.
  • Warto zwrócić także uwagę na to, czy materac do ćwiczeń posiada elementy antypoślizgowe, które chronią przed jego ruszaniem się, nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń.
  • Materac gimnastyczny powinien być dopasowany do wzrostu osoby na nim ćwiczącej. Jeżeli jest to możliwe, najlepiej wybrać modele, które są dłuższe niż wzrost – pozwoli to na swobodne ćwiczenie nawet leżących figur.
  • Dodatkowym elementem jest sposób składania materaca. Ponieważ są one jednak grubsze niż maty, świetnym rozwiązaniem jest materac do ćwiczeń składany. Do szkoły można wybrać materace nieskładane.


Materac do ćwiczeń a certyfikaty bezpieczeństwa

 

Obowiązujące normy w zakresie użytkowania produktów w szkołach nakładają na użytkujących posiadania odpowiednich atestów czy certyfikatów bezpieczeństwa B. Jest to bardzo istotne, ponieważ podczas kontroli placówki oświatowej, organ kontrolujący może żądać przedstawienia np. certyfikatu bezpieczeństwa. Wszystkie sprzedawane przez nas materace nadają się do użytku w szkołach, spełniają wszystkie normy wymagane przez Polskie prawo oraz posiadają wymagany certyfikat bezpieczeństwa B, dlatego bez obaw możecie dokonywać zakupów w naszym sklepie internetowym Sk-Sport.

 

Materace gimnastyczne łączone w rzepy

 

Dodatkowo do materacy gimnastycznych możemy wyprodukować rzepy, dzięki którym, można połączyć ze sobą materace gimnastyczne. Jest to bardzo przydatne w wielu ćwiczeniach na sali, dzięki takiemu rozwiązaniu, materace będą solidnie ze sobą połączone i nie będą się rozsuwać. 

Materace gimnastyczne

( ilość produktów: 132 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Jestem super zadowolona. Zamówienie zrealizowane błyskawicznie, zwrot produktu(okazał się za duży) bez problemowy, pieniądze wróciły na konto w ciągu kilku godzin. Nowy produkt zamówiony w innym rozmiarze również błyskawicznie dostarczony. Jestem bardzo zadowolona z zamówienia w tym sklepie. Super obsługa.
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
pixel