Enigmatyczna nazwa, jaką jest tubing treningowy skrywa w rzeczywistości niezwykle prosty mechanizm. Tubing, jest to bowiem rozciągliwy materiał wyposażony w dwa uchwyty na dłonie. Dzięki nim możemy pewnie chwycić nasze akcesorium i rozciągnąć je. Gdy to robimy, tubing stawia nam opór, co powoduje wysiłek mięśni. Im większy jest opór, tym bardziej je wyczerpujemy i tym więcej powstaje mikropęknięć, które regenerując się sprawiają, że mięśnie są większe, twardsze i silniejsze niż wcześniej - przed treningiem.

Które partie mięśniowe pozwala rozwinąć nam tubing do ćwiczeń?

Tubing posiada dwa uchwyty na dłonie. W związku z tym głównym jego przeznaczeniem będzie rozwijanie górnych partii mięśniowych i pojedynczych muskułów - jak bicepsy, tricepsy, mięśnie szerokie i głębokie klatki piersiowej, a także mięśnie ramion i barków. Gdy podczas treningu wykorzystujemy tubing bardzo ważną kwestią jest, aby wykonywać ćwiczenia w odpowiedni sposób. Bezpośrednio przekłada się to bowiem na efektywność treningu. Ci którzy twierdzą, że tubing jest nieskuteczny - prawdopodobnie stosowali złą technikę.

W jakich ćwiczeniach może nam przydać się tubing?

Ze względu na swoją konstrukcję, tubing sprawdza się idealnie podczas treningu górnych partii mięśni. Najskuteczniejszy będzie podczas ćwiczeń klatki piersiowej i bicepsów. Możemy chwycić go w obie dłonie i rozciągać poziomo na boki - angażuje to górne mięśnie pleców, klatkę piersiową i barki. Jeśli zaś umieścimy gumę na plecach i będziemy ściągać tubing do wewnątrz z wyprostowanymi rękami - bardziej obciążymy mięśnie klatki piersiowej. Biceps możemy trenować stając stopami na gumie i wykonując powtórzenia tubingiem dokładnie tak samo, jak hantlami.

Jak wykonywać poprawnie ćwiczenia przy użyciu tubingu? Na co to wpływa?

Technika jest jednym z najważniejszych czynników, które warunkują efektywność każdego treningu fizycznego. Gdy wykorzystujemy do niego tubing, poprawność staje się jeszcze istotniejsza. Powinniśmy wykonywać powtórzenia możliwie powoli, zachowując maksymalną kontrolę nad naszymi mięśniami. Dzięki temu tubing pozwoli nam osiągnąć dużo lepsze efekty, niż gdybyśmy próbowali jakiegokolwiek innego podejścia do ćwiczeń.

Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego tubingu?

Gdy zdecydujemy się włączyć w swoje wyposażenie tubing, musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę wybierając go. Będzie to miało wpływ na nasze możliwości treningowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie tubing, który oferuje możliwość regulowania siły oporu, z jakim wykonujemy ćwiczenia. Umożliwia to prowadzenie optymalnej progresji i różnicowanie obciążenia, w zależności od tego, jakie ćwiczenie aktualnie wykonujemy. Możemy też oczywiście zaopatrzyć się w więcej niż jeden tubing i robić to po prostu zmieniając urządzenie.

Jaki opór powinien posiadać tubing, aby zapewnić nam efektywność? Jak możemy to sprawdzić?

Bardzo ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę wybierając tubing jest również jego opór. Nie ma tutaj żadnej uniwersalnej wartości, ponieważ - podobnie jak obciążenie na siłowni - opór tubingu musi być dostosowany do naszych możliwości i stanu fizycznego. Jeśli więc chcemy wybrać odpowiedni produkt, sprawdźmy na własnej skórze, który daje nam wystarczający opór. Ważne jest to, aby nie był on za mały - jednak nie może być również zbyt duży. Optymalny będzie taki tubing, który pozwala nam wykonać około 18 powtórzeń przy pierwszym podejściu.

Dla kogo tubing będzie dobrym sposobem, aby przeprowadzić skuteczny i rozwojowy trening fizyczny?

Tubing podczas treningu sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku osób początkujących. Daje bowiem możliwość znacznie bardziej szczegółowej regulacji oporu. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować wysiłek idealnie do swoich predyspozycji. Ta zaleta tubingu dotyczy jednak również zaawansowanych sportowców. Szczególnie tych, którzy szukają rozwiązania pozwalającego im na prowadzenie efektywnej i zdrowej progresji treningowej.

 

Tubing

( ilość produktów: 21 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Szybko i sprawnie.
2024-06-08
Polecam, szybko i sprawnie
pixel