Pilates, czyli sport dla niemal każdego


Nie bez powodu w obecnych czasach ta dziedzina aktywności fizycznej jest popularna niezależnie od miejsca, wieku, formy fizycznej i płci. Polega na stopniowym wzmacnianiu wszystkich partii mięśni ciała, które niosą za sobą szereg zbawiennych korzyści, takich jak poprawa postury, spadek wagi, lepsza sprawność fizyczna i kondycja. Pilates jest szczególnie polecany osobom ciepiącym na bóle kręgosłupa, gdyż angażuje do pracy rzadko używane mięśnie głębokie, pomagając zachować prawidłową postawę ciała. Co ważne dla wielu osób, nie są to ćwiczenia ciężkie, obciążające ani wyczerpujące.


Sprzęt do pilatesu na wyciągnięcie ręki


Jeśli także należysz do osób, które preferują ćwiczenia we własnym, domowym zaciszu, trafiłeś idealnie. Tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzeba do bardziej i mniej skomplikowanych sekwencji ćwiczeń. Nieważne, jaki jest twój poziom zaawansowania. Gotowe zestawy sprzętu do pilatesu w atrakcyjnych cenach, które możesz tu znaleźć, są specjalnie dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu. Może szukasz czegoś do intensywnego rozciągania? A może do mocnego treningu? Wszystko jest dostępne online, na kliknięcie myszki.


Odpowiednia piłka do pilatesu to podstawa


Chyba nie ma osoby, która nie jest świadoma tego, jak ogromną rolę odgrywają mięśnie brzucha i jak bardzo są nam potrzebne w wielu aspektach. Piłka do pilatesu to jeden z popularniejszych i efektywniejszych narzędzi do ćwiczeń partii brzucha. Tak prosta rzecz pozwala na wykonanie wielu różnych, bardziej lub mniej skomplikowanych zestawów ćwiczeń. Jej ciężar zmieni każde ćwiczenie w bardziej wymagające i dające większe efekty. To niepozorna, niewielka rzecz, a jest zadziwiająco przydatna (oraz łatwa w transporcie).


Daj się skusić obręczy


...chociaż wydaje się niepozorna, ma wiele zastosowań i jest naprawdę niezastąpiona. Ćwiczeniami wykonywanymi za pomocą obręczy do pilatesu można niesamowicie skutecznie oddziaływać na mięśnie głębokie, które, jak było wspomniane wyżej, są naszymi fundamentami i spełniają bardzo ważną rolę w naszym ciele. Z jego pomocą ujędrnisz i wyćwiczysz ciało w prosty sposób. Obręcz do pilatesu jest uniwersalna i nadaje się do treningu zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała, więc nieważne, czy zależy Ci na smukłych ramionach, czy może na jędrnych, smukłych udach oraz pośladkach. Jest doskonała do trenowania wzmocnienia wytrzymałości, która jest przecież tak ważna.


Taśma do pilatesu może zdziałać cuda


W tej tak niewielkiej rzeczy drzemie ukryta wielka siła, bowiem taka taśma do pilatesu może wytworzyć opór wynoszący wiele kilogramów. Wybierając właśnie opór, należy kierować się głównie naszą siłą. Na początek zalecane są te o niskim oporze, by potem stopniowo, tak jak nasza siła wskutek treningu rośnie, sięgać po te o większym. Niesamowicie uniwersalny sprzęt, może służyć do ćwiczeń praktycznie każdej partii mięśni, będąc przy tym łatwym w transporcie i przechowywaniu ze względu na niewielki rozmiar i wagę.


Wałek do pilatesu pomoże na koniec


Nigdy przy aktywności fizycznej nie należy zapominać o istotnej sprawie, jaką jest rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni. Wałek do pilatesu idealnie pomoże zredukować napięcie zebrane po intensywnym treningu, pomoże w rozciąganiu lub zapewni doskonały masaż. Do wyboru jest wiele wariantów, gładkich i z wypustkami, o kształcie walca i nieregularnym. Każdy znajdzie sprzęt do rozciągania, jakiego potrzebuje.

 

Sprzęt do pilatesu

( ilość produktów: 17 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Bez problemów
2024-05-23
SUPER
pixel