Niezbędny element - stojaki na siłownię


Każda siłownia posiada naprawdę dużą ilość sprzętu sportowego, który niekoniecznie musi być zauważony na początku. Do sprzętów takich należą bowiem nie tylko atlasy do ćwiczeń, steppery czy inne urządzenia, na których można ćwiczyć. Bez wątpienia bowiem sprzętem na siłownię są także wszelkie akcesoria i stojaki, na których ustawia się np. hantle czy gryfy. Każdy dobry klub powinien posiadać stojaki na siłownię.


Stojaki na siłownię - jakie mają zadanie?

 

Stojaki na siłownię nie tylko pozwalają na zachowanie porządku. Ich zadaniem jest także zwiększenie bezpieczeństwa korzystania z Sali, gdzie znajduje się sprzęt do ćwiczeń. Stojaki pod sztangę lub stojaki na obciążenia są bowiem specjalnie wyprofilowane tak, by nie mogły z nich same wysunąć się takie sprzęty jak np. hantle, obciążenia, gryfy czy inne urządzenia wykorzystywane na siłowni. Ich obecność w klubach jest zatem obowiązkowa.

 

Jaki wybrać stojak na siłownię?


Stojaki na siłownię należy wybrać dopasowany do takich obciążeń, jakie się posiada lub planuje kupić. Dobrze wyposażona siłownia powinna mieć stojaki na sztangę, gryfy i ciężary, na hantle, stojaki na obciążenia olimpijskie oraz na obciążenia do ławek kulturystycznych. Wyróżnić można także rodzaje stojaków przystosowane do przechowywania na nich różnego rodzaju ciężarów, tak zwane wielofunkcyjne. Przede wszystkim powinno się wybrać stojak na siłownię, który posiada certyfikaty oraz normy bezpieczeństwa nie grążące zdrowiu.


Jakie są ceny stojaków na siłownię?

 

 

Oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu, na jaki chcemy się zdecydować. Najtańsze stojaki na siłownię dobrej jakości można kupić już za około 450 zł. Są to jednak modele, które należy przymocować do ławki. Samo-stojące stojaki na gryfy można kupić za około 630 zł. Najdroższe modele mogą sięgać nawet do około 1 200 zł, jednak ich zaletą jest to, że posiadają miejsce na dużą ilość gryfów czy obciążeń. Kupując ten sprzęt na pewno należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany oraz na producentów – lepiej nie kupować takich produktów bez zaufania do marki. Do jednych z najpopularniejszych firm, które specjalizują się w tworzeni tego rodzaju sprzętu są Kettler oraz Master-Sport.

Stojaki na siłownię

( ilość produktów: 82 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
SUPER
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
pixel