Jazda na hulajnodze cieszy się popularnością od lat. Tę aktywność lubią zarówno dzieci, jak i dorośli. Co więcej, ze zwykłej jazdy rekreacyjnej przerodził się w sport wyczynowy, podczas którego wykonywać można różne widowiskowe triki. Postęp technologiczny doprowadził do stworzenia elektrycznych hulajnóg, które co prawda pozwalają na przemieszczanie bez wysiłku, jednak nie pozwalają na wykonywanie żadnych skomplikowanych figur. Co więcej, taka wersja wymaga ładowania i pozbawia zdrowego ruchu na świeżym powietrzu.

Akcesoria do hulajnóg dla amatorów i profesjonalistów

Wybierając hulajnogę zazwyczaj przywiązujemy największą wagę do samego modelu i jego ceny. Inny sprzęt przeznaczony jest do jeżdżenia po boisku przez dziecko, a inny dla profesjonalistów, dla których żaden skatepark nie jest straszny. Bez względu na przeznaczenie, powinniśmy zwrócić uwagę na akcesoria do hulajnóg. Wśród nich można znaleźć wiele elementów, które mogą poprawić komfort jazdy i wpłynąć na możliwości hulajnogi. W ten sposób można poprawić parametry hulajnogi, bez wymieniania jej na nowszy model. Warto także wiedzieć, na jakie akcesoria się zdecydować, gdy dotychczas posiadane ulegną zniszczeniu.

Kółka do hulajnóg - jakie wybrać?

Do prawidłowego działania kółek w hulajnodze konieczne są po dwa łożyska i jedna tulejka do każdego. Poszczególne koła mogą różnić się od siebie twardością, materiałem, rodzajem rdzenia, wymiarami oraz profilem. Wybór powinien być dostosowany do potrzeb jeżdżącego i jego stylu jazdy.

Kółka twarde czy miękkie?

Większość kółek ma twardość 85a. Im są twardsze, tym są trwalsze, jednak i mniej przyczepne. Miękkie kółka zużywają się szybciej, są nieco wolniejsze, jednak mają większą przyczepność. Dzięki temu lepiej sprawdzają się do jazdy po skateparku lub wewnątrz. Należy pamiętać o tym, że bardzo mocne hamowanie może prowadzić do spłaszczania się kółek. Powinny zostać wymienione od razu, gdy się zużyją - zapewni to bezpieczeństwo i nie zniszczy hamulca.

Kółka w hulajnodze - co jeszcze trzeba wiedzieć?

Rdzenie w kółkach mogą być pełne, dzięki czemu przez swoją masywność zapełnią największą wytrzymałość, szprychowe - z otworami i nacięciami, które są lżejsze, ale i mniej wytrzymałe, puste lub plastikowe. Dwa ostatnie są lekkie, jednak nie zapewnią największej wytrzymałości. Profile w kołach zaś mogą być płaskie (zwiększające przyczepność) lub wąskie (nadające większej prędkości). Niezależnie od wybranych kółek, przed jazdą należy dobrze się upewnić, czy wszystkie części zostały dobrze zamontowane i nie wpłyną negatywnie na zdrowie użytkownika ani żywotność sprzętu.

Jakie części do hulajnóg warto kupić?

Niektóre osoby preferują pompowane koła w hulajnogach. Lepiej amortyzują wstrząsy, zapewniając komfort podczas jazdy po nierównych nawierzchniach. Dla osób wybierających ten rodzaj kół, jednym z niezbędnych akcesoriów jest pompka. Pomoże w nieprzewidzianych sytuacjach i umożliwi bezpieczny dojazd. Aby zapewnić bezpieczeństwo sprzętu, pozostawiając go na zewnątrz, trzeba zadbać też o odpowiednie zapięcie. Dobrze jest pomyśleć również o montażu lampki LED z klaksonem. Użytkownik stanie się widoczny po zmroku, a dodatkowo będzie mógł uprzedzić inne osoby na drodze o tym, że się zbliża. Taki dodatek będzie przydatny zwłaszcza dla najmłodszych.

Dla zmiany wyglądu swojej hulajnogi można postawić na przykład na wymianę rączek. Decydując się na kolorowe rączki do hulajnogi, możemy nadać jej oryginalnego, spersonalizowanego wyglądu. Osoby jeżdżące wyczynowo mogą modyfikować swoje hulajnogi wymieniając w nich także podest. Specjalne blaty są lżejsze, co sprzyja wykonywaniu trików, a do tego wytrzymalsze. Co więcej, umożliwiają montaż kół o większej średnicy. Przy okazji są bardziej praktyczne - przez swoje wymiary są łatwiejsze w przechowywaniu, a to jest istotne zwłaszcza w małych pomieszczeniach. 

Akcesoria do hulajnóg

( ilość produktów: 12 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
realizację zamówienie oceniam na bardzo dobry, towar dostarczono szybko bez żadnych problemów
2024-05-06
Super
pixel