Orbitrek magnetyczny - popularne urządzenie do ćwiczeń

 

Można powiedzieć, że orbitrek to bieżnia, rower stacjonarny i steper, połączone w jedno urządzenie. Ćwicząc na nim, wykonujemy ruchy właściwe dla górskiej wycieczki, jazdy na rowerze i biegów narciarskich. Ten wachlarz możliwości sprawia, iż orbitrek uznać możemy za sprzęt, na którym ćwiczyć będziemy większość mięśni naszego ciała – zarówno jego dolnej, jak i górnej połowy.

 

Orbitrek to także doskonałe urządzenie dla osób z nadwagą i takich, które pragną utrzymać dobrą kondycję, ćwicząc w domowym zaciszu. Trening z użyciem orbitreka sprawia, że nasza sylwetka wysmukla się, a spalanie tłuszczu jest bardziej efektywne, niż na przykład na bieżni czy rowerze treningowym. Dodatkowym niewątpliwy atutem orbitreka są jego niewielkie gabaryty w stosunku do możliwości. Jest co prawda znacznie większy od rowerku treningowego, ale już znacznie mniejszy od bieżni, a musimy pamiętać, że przecież orbitrek to połączenie tych dwóch wspominanych urządzeń.

 

 

Orbitrek – sprzęt ustawny i dający poczucie wolności

 

 

Jedną z niewątpliwych zalet, jakimi charakteryzują się orbitreki magnetyczne, jest ich ustawność. To sprzęt, dla którego nawet w niewielkim pomieszczeniu znajdziemy odpowiednie miejsce. Co więcej, jest to sprzęt bardzo cichy – ćwicząc na nim, możemy oglądać telewizję czy słuchać ulubionej muzyki. Dla wielu osób, zwłaszcza bardzo zajętych, które niekoniecznie mają czas na wizyty w klubach fitness, zakup orbitreka często oznacza nowy rozdział w ich życiu, przynajmniej pod względem zadbania o własne zdrowie i kondycję.

 

Doceniają oni zarówno komfort samych ćwiczeń, jak również swego rodzaju poczucie wolności – od teraz trenować mogą bowiem nie tylko w godzinach pracy klubu sportowego, ale w dowolnych porach, choćby był to bardzo wczesny ranek czy środek nocy. Warto zaznaczyć, że orbitreki magnetyczne to także sprzęt, który bardzo chwalą sobie młode matki, spędzające dni z małymi dziećmi. Tu również nie ma mowy o wyjściu na siłownię, za to maluchy często śpią, a cicha praca orbitreka nie zakłóci ich snu. Co za tym idzie, kobiety mogą poświęcić na trening te właśnie momenty, bardzo szybko wracając do formy po przebytej ciąży.

 

 

Orbitrek magnetyczny w każdą pogodę

 

 

Oczywistym wydaje się również fakt, że orbitrek w stu procentach uniezależnia ćwiczącego od panującej na zewnątrz aury. Kapryśna pogoda zbyt często bywa przyczyną utraty motywacji u początkujących biegaczy czy rolkarzy, nierzadko zresztą całkowicie uniemożliwiając im odbycie treningu. Także tutaj orbitrek magnetyczny ukazuje nam swoje zalety w całej okazałości – trenujemy pod dachem, w odpowiedniej temperaturze, z butelką ulubionego napoju pod ręką, na dodatek na przykład oglądając ulubiony program w TV. Trudno wymarzyć sobie lepsze warunki do ćwiczeń.

 

 

Harmonijna sylwetka z orbitrekiem

 

 

Jeśli ktoś kiedykolwiek zainteresował się joggingiem, z pewnością szybko zauważył potężne dysproporcje, jakie powstają w ciele przy intensywnym uprawianiu tego sportu. Jeśli z kolei zdecydowaliśmy się na trening siłowy, także tutaj mogliśmy przekonać się, że trenujący (zwłaszcza mężczyźni) chętnie ćwiczą bicepsy, tricepsy czy klatkę piersiową, natomiast sprzęt służący do treningu nóg nie jest specjalnie oblegany. Znowu – po pewnym czasie takich treningów dysproporcja gotowa. Z orbitrekiem magnetycznym sprawa przedstawia się zgoła inaczej – trenujemy na nim całe ciało, które na dodatek rozwija się harmonijnie. Pracują nogi i pośladki, pracują ramiona, pracuje grzbiet, a nawet brzuch. Taki stan rzeczy sprawia, że spalanie kalorii również jest o wiele szybsze.

 

 

Bezpieczny orbitrek

 

 

Dla osób, które podczas sportowych aktywności często narzekają na kontuzje, mamy dobrą informację: orbitrek magnetyczny to urządzenie łagodne dla ścięgien i stawów. Wynika to między innymi z faktu, iż podczas ćwiczeń na nim nie występuje faza wybicia ani faza uderzenia stopy o podłoże. Ciało osoby na przykład biegającej, zwłaszcza na długich dystansach, doświadcza tego dziesiątki tysięcy razy. Nie jest regułą, że akurat dopadnie ją przez to kontuzja, jednak ryzyko wystąpienia takowej jest tutaj o wiele wyższe. Poza tym pamiętać należy, że każdy organizm jest inny, również pod względem wytrzymałości czy odporności stawów i ścięgien. Trzeba dodać, że trening na orbitrekach jest również polecany osobom, które mają problemy ze stawami kolanowymi. Dzięki ćwiczeniom kolana wzmacniają się, ale nie są poddawane silnym przeciążeniom. W tym momencie znów warto wspomnieć o osobach z nadwagą i cierpiącym na otyłość – orbitrek to urządzenie, dzięki któremu w sposób bezpieczny polepszą one swoją kondycję i zdrowie, a przy odpowiedniej diecie pozbędą się również zbędnych kilogramów.

 

 

Orbitrek - jaka jest jego cena?

 

 

Wiele osób sądzi, że orbitrek magnetyczny to sprzęt drogi, jednak warto spojrzeć na to pod nieco innym kątem. Przede wszystkim kupujemy sprzęt na wiele lat. Jeśli zdecydujemy się, że będzie to nasza jedyna aktywność sportowa, nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów, jak chociażby stosunkowo drogie karnety do klubów fitness czy bilety na pływalnię. Orbitrek to w praktyce jednorazowy koszt. Ponosząc go, zapewniamy sobie komfortowe treningi w domowych warunkach, dzięki którym poprawiamy zdrowie i kondycję.

 

 

Orbitrek – sprzęt łatwy w obsłudze

 

 

Dużą zaletą orbitreka magnetycznego jest jego prostota. Sam trening na tym urządzeniu nie wymaga szkolenia – pamiętać musimy jedynie o prostych plecach i o trzymaniu stóp płasko na pedałach, oraz o trzymaniu rąk na drążkach. To wszystko. Osoby mniej „techniczne” na początku przerażać może, skomplikowany na pierwszy rzut oka, wyświetlacz, jednak tu również nie ma się czego obawiać. Obsługa orbitreka jest niezwykle intuicyjna i każdy nauczy się jej w bardzo krótkim czasie. A nauczyć się jej warto, gdyż większość sprzętów ma możliwość manualnych ustawień intensywności treningu, choć także programy wbudowane są tutaj dostępne. Z samego wyświetlacza odczytamy też między innymi tak istotne dane, jak czas naszego treningu, prędkość z jaką się poruszamy, a nawet liczbę spalonych kalorii. Większość orbitreków magnetycznych wyposażona jest dodatkowo w pulsometr (optymalne spalanie tkanki tłuszczowej następuje przy 70-80% tętna maksymalnego).

 

 

Orbitrek – idealne urządzenie dla seniorów

 

 

Warto podkreślić, że orbitrek magnetyczny doskonale sprawdzi się również jako urządzenie do ćwiczeń dla seniorów. Nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo samego treningu, ale też ze względu na to, iż tempo tego treningu osoba ćwicząca ustala sama. Nie musi być to zatem tempo mordercze. Dla osób starszych to bardzo istotna zaleta orbitreka. Utrzymanie czy odzyskanie kondycji na tym urządzeniu jest przyjemne, proste i komfortowe. A o kondycję warto dbać w każdym wieku, podobnie jak o sprawność układu oddechowego i sercowo-naczyniowego.

 

 

Bardzo przyjemny (i regularny) trening z orbitrekiem

 

 

Na zakończenie mała uwaga: orbitrek ukazuje wszystkie swoje zalety tylko pod warunkiem naprawdę regularnych treningów. Jednak osoby, które zdecydowały się nabyć taki sprzęt są zaskoczone tym, jak łatwo przychodzi im zachowanie tej regularności. Wynika to zarówno z prostoty ćwiczeń, ich dość szybkich efektów, a także z faktu, że trening na orbitreku magnetycznym jest po prostu bardzo przyjemny.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą orbitreków, nasz sklep oferuje ponad 200 sztuk tych urządzeń różnych producentów takich jak : Kettler, Spokey, Thorn, Energetic Body, Reebok, oraz wielu innych. Zachęcamy w szczególności do odwiedzenia działu PROMOCJE.

 

 

Orbitreki

( ilość produktów: 45 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Super zadowolona,hulajnogi przyszły w ustalonym terminie, kontakt ze sprzedawcą b.dobry. Na każde pytanie otrzymalam konkretną i rzeczową odpowiedź Polecam
2024-07-12
Na 144 piłek w jednym opakowaniu brakowało jednej... Porwany worek zaklejony taśmą... Zapewne w tłoku pracy tak jest... :-)
pixel