Kostki do jogi - pomoc w codziennej praktyce

Joga to ćwiczenia, które pomagają osiągnąć większą elastyczność oraz równowagę, przez co wspaniale wpływają na codzienną postawę ciała. Praktykowanie asan, czyli pozycji w jodze pozwala na nie tylko wzmocnić swoją siłę, wytrzymałość i mobilność, ale także poprzez głęboki oddech pozwala na wyciszenie i poradzenie sobie z lękiem oraz stresem. W jodze niezwykle ważne jest, aby słuchać swojego ciała i nie nadwyrężać go. Poczucie komfortu może zapewnić kostka do jogi, która pozwala na szybsze robienie postępów w wykonywaniu asan. 

Kostka do jogi pomoże ci w rozciągnięciu

Co zrobić, gdy niektóre asany są dla ciebie sporym wyzwaniem i ciągle nie jesteś jeszcze na tyle rozciągnięta, by je wykonać? W takich sytuacjach warto skorzystać z kostki do jogi. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór kostek do jogi wykonanych z materiałów tj. pianka EVA lub korek, które mogą być dużym ułatwieniem w codziennej praktyce i przygotować cię do trudniejszych asan. Kostki pozwalają na lepsze rozciągnięcie ramion, pleców, a także nóg. Stabilna pozycja zapewniona dzięki podparciu się na kostce pozwoli ci na rozluźnienie i głębsze wejście w pozycję. Odciąży również twoje stawy, które często są nadmiernie eksploatowane podczas niektórych asan.

Dzięki kostce do jogi możesz wykonać trudne asany

Kostka do jogi może być używana jako przedłużenie ramion, ale może również wspierać plecy, głowę i biodra, aby pomóc ciału ułożyć się w pozycji. Kostki do jogi wspierają zakres ruchu, skracając odległość do podłogi i pozwalając na wygodne oparcie ciała. Pomagają zyskać większą świadomość pracy mięśni i całego ciała. Dzięki nim możesz także wyrównać ułożenie ciała w pozycji, gdy któraś strona jest bardziej spięta. Kostka do joga ułatwia wejście w asany początkującym oraz osobom z kontuzjami, oraz innymi fizycznymi ograniczeniami, a także zapobiega urazom spowodowanym przez wchodzenie w pozycję bez odpowiedniego przygotowania.

Kostka do jogi do urozmaicenia ćwiczeń fitness

Kostka do jogi wbrew pozorom może być wykorzystywana nie tylko do typowych asan. Może służyć także podczas ćwiczeń wzmacniających tj. różnego rodzaju brzuszki, przysiady lub pompki. Użycie kostki do jogi podczas treningu fitness może nie tylko urozmaicić trening, ale także zwiększyć jego intensywność, dzięki lepszemu spięciu mięśni oraz mniejszej powierzchni podparcia To narzędzie umożliwi ci także zachowanie prawidłowej pozycji podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Kostki możesz używać w różnych ustawieniach, dlatego istnieje ciągła możliwość progresu w treningu.

Kostka do jogi - jak używać?

Kostki do jogi dzięki kształtowi przypominającemu cegłę można stawiać na podłodze w różnych ustawieniach. Możesz położyć ją na najmniejszej krawędzi w najwyższej pozycji, zdecydować się na średnią wysokość, stawiając ją na dłuższym brzegu lub położyć ją płasko na podłodze w zależności od rozciągnięcia, stopnia zaawansowania i rodzaju asany. Oferowane przez nas kostki do jogi są wykonane z wytrzymałych, gęstych materiałów, które nie ulegają odkształceniu podczas użytkowania. Możesz bez opierać na nich cały ciężar ciała np. przy pozycjach siedzących wymagających rozciągniętych bioder.

Liczba kostek do jogi, które zdecydujesz się kupić, jest głównie kwestią osobistych preferencji, ale zdecydowanie się na dwie pomoce sprawi, że Twoja praktyka będzie znacznie bardziej wszechstronna. Będziesz mógł wykonać znacznie więcej póz, kładąc ręce na dwóch blokach. Ułożone razem w rzędzie, bloki, zwłaszcza te z miękkiej pianki, mogą nawet zastąpić podkładkę do jogi i świetnie sprawdzają się w pozycjach relaksujących i otwierających klatkę piersiową. Kostki do jogi są ponadto bardzo lekkie, dlatego spokojnie możesz zabrać je sobą na siłownie i do studia jogi, by pomagały ci w trakcie ćwiczeń. 

 

Kostki do Jogi

( ilość produktów: 56 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
pixel