Boks i MMA to dwie dyscypliny sportów walki, które szczególnie mocno narażają zawodników na różnego rodzaju kontuzje, czy złamania. To sporty mocno kontaktowe, w których zwycięzca zostaje zawodnik w danej walce wykazujący się większą siłą, lepsza kondycja, a czasami... szczęściem. Zarówno w boksie, jak i walkach MMA największa bronią zawodników są pięści, które szczególnie narażone są na ciosy. W związku z tym, wymagają obowiązkowego zabezpieczenia bandażami bokserskimi. Poniżej opisujemy niezbędne akcesoria bokserskie i MMA, w które wyposażyć powinien się każdy amator sportów walki.

Bandaże bokserskie

Wprawdzie podczas boksu zawodnicy walczą w rękawicach, ale to nie oznacza, że dłonie są dzięki nim zabezpieczone. Pięści to narzędzie pracy każdego boksera i należy o nie we właściwy sposób zadbać, aby nie zafundować sobie bólu, niemożności treningów i długiej rehabilitacji. Z pomocą przychodzą tutaj bandaże bokserskie, nazywane także potocznie taśmami bokserskimi. Ich zadaniem jest zabezpieczenie nadgarstków i wszystkich kości dłoni przed złamaniami i kontuzjami. Dodatkowo bandaże bokserskie zabezpieczają również ścięgna zawodnika.

Na rynku znajdziemy trzy rodzaje bandaży bokserskich:

-bandaże bokserskie bawełniane – stanowią najskuteczniejsze usztywnienie kciuków, nadgarstków i ścięgien, są bardzo odporne i skuteczne, trudno je uszkodzić. Trudność może przysporzyć właściwe zamocowanie bandaży, ponieważ wymaga dużej precyzji. Słabo zamocowane bandaże mogą się luzować, a to może doprowadzić do urazów,

-taśmy z tworzywa sztucznego – łatwe założenie, wysokie dopasowanie do dłoni. Należy jednak korzystać z nich ostrożnie, aby nie doprowadzić do zbyt mocnego zabandażowania i uniemożliwienia dopływu krwi,

-gotowe nakładki na dłonie – wygodne, szybkie, nie wymagają wiązania.

 

Inne akcesoria bokserskie i inne akcesoria MMA

 

Jak każdy sport, również sporty walki wymagają oprócz bandaży bokserskich innych akcesoriów. Bardzo istotnym akcesorium bokserskim i MMA jest ochraniacz na szczękę. Zarówno boks w różnych jego odmianach, jak i sztuki walki MMA sa sportami kontaktowymi. Podczas walk zawodnicy na ringu narażeni są na ogrom ciosów w stronę twarzy, co często kończy się krwawieniem, złamanym nosem, jak również złamanymi czy wybitymi zębami. Aby uniknąć tego ostatniego, należy obowiązkowo zaopatrzyć się w ochraniacz na szczękę i zęby. Ochraniacze na zęby najczęściej są pojedyncze – zakładane na górna szczękę i wykonane z żelu. Podwójny ochraniacz bardzo utrudnia oddychanie, przez co jego stosowanie jest bardzo rzadkie.

 

Zestawy bokserskie dla dzieci

 

Jeśli Twoją pociechę rozpiera energia i wykazuje zainteresowanie sportami walki, sprezentuj mu zestaw bokserski dla dzieci! Kompletne zestawy bokserskie dla dzieci składają się ze wszystkich elementów niezbędnych do treningu małego boksera. W zestawie bokserskim dla dzieci znajdziesz rękawice, worek treningowy, owijki. Wszystkie oferowane przez nas zestawy bokserskie dla dzieci są bezpieczne, kolorowe i co najważniejsze - sprawiają mnóstwo frajdy najmłodszym!

W naszym sklepie sportowym znajdziesz szeroki asortyment dla amatorów sportów walki – od rękawic, gruszek bokserskich po akcesoria do sportów walki. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi kategoriami. W przypadku pytań prosimy o kontakt – nasi pracownicy z przyjemności odpowiedzą na każde z nich.

Akcesoria do sportów walki

( ilość produktów: 19 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Dopiero po zwróceniu uwagi wykryto błąd na stronie, takto bym mogła paczki się nigdy nie doczekać. Na plus to to, że potem już wszystko ruszyło i szybko paczka była u mnie. Jednak czas realizacji w tym przypadku to ponad tydzień
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel