Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Wioślarz

... czytaj dalej

Wioślarz treningowy, nazywany również ergometrem wioślarskim to urządzenie, które pozwala na ćwiczenie całego ciała, nie tylko pod kątem kondycji czy wytrzymałości, ale również siły. Podczas treningu zaangażowane jest aż 95% wszystkich mięśni, a taką wartość uzyskujemy przy bardzo niewielu innych aktywnościach. Nogi, brzuch, grzbiet, pośladki, ramiona, klatka piersiowa – wszystkie te grupy muszą zostać zaprzęgnięte do pracy, by odtworzyć ruchy charakterystyczne dla wiosłowania na wodzie, bo właśnie takie wioślarz treningowy imituje.

Ergometr wioślarski - same zalety

Choć urządzenie to zajmuje nieco miejsca, większość osób ma możliwość umieszczenia go w swoim mieszkaniu. Jego praca jest cicha, dlatego trenując, mamy możliwość jednoczesnego oglądania ulubionego programu w TV czy słuchania muzyki. Nie będziemy również przeszkadzać innym domownikom.

Ergometr wioślarski nie obciąża nadmiernie stawów, dlatego nadaje się dla osób w różnych grupach wiekowych. Tym bardziej, że to trenujący reguluje opór i ustala intensywność treningu. Co więcej, ćwiczenia na tym sprzęcie pomagają pozbyć się napięcia z pleców czy ramion. Jest to zatem trening zarówno bezpieczny, jak i przynoszący wymierne korzyści.

Ponieważ na wioślarzu treningowym pracuje całe ciało, a jednocześnie, przy regularnych treningach szybko poprawia się kondycja, możemy w krótkim czasie wzmocnić i ujędrnić nasze mięśnie. W połączeniu z odpowiednią dietą trening pomoże nam również schudnąć.

Wioślarz treningowy – technika najważniejsza!

Jak w każdym urządzeniu, także i tutaj liczy się odpowiednia technika ćwiczeń. Im lepiej będzie dopracowana, tym lepsze osiągniemy efekty. Ruch wykonywany na wioślarzu treningowym składa się z czterech faz: chwytu, przyciągania, odchylenia i powrotu. W sieci bez problemu znajdziemy filmiki instruktażowe, warto jednak pamiętać o najważniejszym: nasze ruchy muszą być płynne – bez szarpania i baz bezwiednego puszczania wiosła. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo, bo wykonując płynne ruchy, minimalizujemy ryzyko kontuzji.

Wioślarz magnetyczny – doskonały wybór

Wioślarze magnetyczne to klasa sama w sobie. Wyposażone w system oporu i koło zamachowe pozwalają wybrać taki rodzaj treningu, jaki najbardziej nam odpowiada. Większość dobrych wioślarzy magnetycznych ma na wyposażeniu komputer, z którego odczytamy najważniejsze parametry treningu, jak choćby ilość straconych kalorii, czas czy liczbę powtórzeń (wszystkich oraz „na minutę”). Wiele z nich posiada ponadto wbudowane programy treningowe. Jednak co najważniejsze, zarówno opanowanie samej obsługi wioślarza magnetycznego, jak również techniki ćwiczeń nie zajmują dużo czasu i każdy bardzo szybko je opanuje. Potem pozostaje już tylko regularny (to najważniejsze!) trening, powiązany ze stałym zwiększaniem tempa i/lub oporu, a niebawem zauważymy całą gamę pozytywnych zmian – nie tylko w naszym ciele, ale i w naszej głowie. Bo wioślarz treningowy to prawdziwa maszyna do uwalniania endorfin.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ergometrów wioślarskich!

 

 

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel