Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Wioślarz

... czytaj dalej

Wioślarz treningowy, czyli ergometr wioślarski jest urządzeniem, które świetnie nadaje się do wypracowania formy i kondycji dla całego ciała. Angażuje aż 95 % wszystkich mięśni i jest bardzo dobrym rozwiązaniem nawet dla początkujących. Wioślarz do ćwiczeń imituje prawdziwe wiosłowanie na wodzie, a dzięki niemu ćwiczymy takie partie mięśni jak brzuch, grzbiet, ramiona, nogi, pośladki i klatkę piersiową. Dlatego jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń na siłowni, choć z wyglądu jest dość niepozorny.

Aby uzyskać oczekiwane efekty, niezbędna jest prawidłowa taktyka podczas treningu. Ćwiczenia na wioślarzu składają się z czterech faz: chwytu, przyciągania, odchylenia i powrotu. Pierwsza faza jest fazą statyczną i polega na przyjęciu prawidłowej pozycji początkowej, druga faza polega na wyprostowaniu obu nóg i w tym czasie siodełko odjeżdża w tył. W fazie odchylenia, podczas gdy nogi będą wyprostowane, należy przyciągnąć rękami uchwyt do brzucha, lekko się przy tym odchylając a faz powrotu polega na tym, że powracamy do pozycji wyjściowej, wykonując czynność w odwrotnej kolejności. Regularny trening na wioślarzu daje widoczne efekty w krótkim czasie.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel