Badminton - popularna dyscyplina sportowa

Badminton to gra rekreacyjna, w którą mogą grać nawet najmłodsi. Popularne odbijanie lotki często jest spotykane na plażach i w parkach, gdzie osoby w aktywny sposób chcą spędzić swój wolny czas. Badminton to również dyscyplina sportowa, która doczekała się uhonorowania przez dołączenie do igrzysk olimpijskich. Do tej gry potrzebne są dwa elementy: rakiety oraz lotki, bez których nie da się obejść. Jaką lotkę do badmintona najlepiej wybrać? Kilka podpowiedzi znajduje się poniżej. Lotki do badmintona to podstawowy element, bez której nie odbędzie się gra w popularnie nazywane „rakietki” czy „paletki”. W sklepach (zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych) można znaleźć zarówno lotki do badmintona profesjonalne, jak i lotki do badmintona gumowe.

Budowa lotki do badmintona

Lotka do badmintona zbudowana jest z dwóch elementów: bazy i koszyczka. Baza w lotce jest elementem, który odbija się przy użyciu paletki. Jest o wiele cięższy od pozostałej części lotki, dlatego zawsze spada w dół pierwszy i można go łatwo uderzyć przy użyciu paletki. Koszyczek zaś służy do stabilizowania trajektorii lotu.Lotki do badmintona profesjonalne, czyli lotki do badmintona piórowe


Zawodowcy i profesjonaliści biorący udział w turniejach, używają piórowych lotek do badmintona. Są one wykonywane z naturalnych, gęsich piór. Zastosowane do wykonania materiały najwyższej jakości pozwalają doskonale kontrolować i przewidywać lot lotki, a także wykonywać niesamowicie precyzyjne uderzenia rakietką

Lotka do badmintona ciężkie, lotki do badmintona gumowe

Lotki do badmintona powinny mieć odpowiednią długość (62-70 mm) oraz wagę (4,74 – 5,50 g). Sprawia to, że gra jest efektywna, komfortowa i daje dużo rozrywki. Lotki do badmintona zrobione są z gęsich piór, plastiku lub nylonu. Co ciekawe, prędkość ich lotu uzależniona jest od panującej w otoczeniu temperatury. Im jest cieplej, tym lotka do badmintona nabiera szybszych prędkości. 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do gry profesjonalnej używane są lotki do badmintona piórowe. Lotki do badmintona z gęsich piór są bardzo nośne, pozwalają na wykonanie bardzo precyzyjnych uderzeń. Ich wadą jest jednak wysoka cena oraz szybkie zużywanie się. W zestawach do gry rekreacyjnej możemy spotkać lotki do badmintona ciężkie. Końcówka lotki może być wypełniona korkiem lub gumą, wówczas możemy mówić o lotkach do badmintona gumowych.
Lotki plastikowe są dużo tańsze, jednak ich jakość jest zdecydowanie gorsza. Modele nylonowe dostępne są w sklepach w trzech kolorach: zielone oznaczają najwolniejszy lot, niebieskie oraz czerwone są najszybsze. 

Wszystko, czego potrzebujesz do gry w badmintona

Zapoznaj się z naszą ofertą lotek do badmintona gumowych, a także lotek do badmintona ciężkich i z gęsich piór. Znajdziesz u nas również takie akcesoria jak: pokrowce na rakiety czy linia pola gry do badmintona. Dzięki pokrowcom rakiety są bardziej wytrzymałe, ponieważ są one chronione przed czynnikami zewnętrznymi i zniszczeniami. Linia pola do gry natomiast są pomocnym rozwiązaniem dla osób, które lubią grać w badmintona na polu czy plaży, gdzie nie ma w pobliżu żadnego boiska.

Lotki do badmintona

( ilość produktów: 51 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Wszystko ok
2024-06-14
polecam
pixel