Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Lotki do badmintona

... czytaj dalej

Badminton

Badminton to gra rekreacyjna, w którą mogą grać nawet najmłodsi. Popularne odbijanie lotki często jest spotykane na plażach i w parkach, gdzie osoby w aktywny sposób chcą spędzić swój wolny czas. Do tej gry potrzebne są dwa elementy: rakiety oraz lotki, bez których nie da się obejść. Jaką lotkę najlepiej wybrać? Kilka podpowiedzi znajduje się poniżej produktów.

Lotki do badmintona

Lotki do badmintona to podstawowy element, bez której nie odbędzie się gra w popularnie nazywane „rakietki” czy „paletki”. W sklepach (zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych) można znaleźć masę różnych lotek, które wykonane są z różnych materiałów.

Budowa lotki do badmintona

Lotka zbudowana jest z dwóch elementów: bazy i koszyczka. Baza w lotce jest elementem, który odbija się przy użyciu paletki. Jest o wiele cięższy od pozostałej części lotki dlatego zawsze spada w dół pierwszy i można go łatwo uderzyć przy użyciu paletki. Koszyczek zaś służy do stabilizowania trajektorii lotu.

Jak wybrać lotkę?

Lotki powinny mieć odpowiednią długość (62-70 mm) oraz wagę (4,74 – 5,50 g). Sprawia to, że gra jest efektywna, komfortowa i daje dużo rozrywki. Lotki zrobione są z gęsich piór, plastiku lub nylonu.
  • Lotki z gęsich piór są bardzo nośne, pozwalają na wykonanie bardzo precyzyjnych uderzeń. Ich wadą jest jednak wysoka cena oraz szybkie zużycie się – często bowiem wypadają z nich pióra.
  • Lotki plastikowe są dużo tańsze, jednak ich jakość jest zdecydowanie gorsza.
  • Modele nylonowe dostępne są w sklepach w trzech kolorach: zielone oznaczają najwolniejszy lot, niebieskie oraz czerwone są najszybsze. Co ciekawe, prędkość ich lotu uzależniona jest od panującej w otoczeniu temperatury. Im jest cieplej, tym lotka nabiera szybszych prędkości. Są to sprzęty wytrzymałe, często używane przez profesjonalistów.

Pozostałe akcesoria do badmintona

W naszym sklepie internetowym można zakupić także takie akcesoria jak: pokrowce na rakiety czy linia pola gry do badmintona. Dzięki pokrowcom rakiety są bardziej wytrzymałe – po prostu są one chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Linia pola do gry natomiast są pomocnym rozwiązaniem dla osób, które lubią grać w badmintona na polu czy plaży, gdzie nie ma w pobliżu żadnego boiska.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel