Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Drabinki gimnastyczne

... czytaj dalej

Wyposażenie sal sportowych - drabinki

Czy kiedykolwiek ktoś widział salę gimnastyczną bez drabinek? Z pewnością nie. Drabinki gimnastyczne to podstawowy element każdej sali, w której ćwiczą zarówno dzieci, jak i dorośli. Pozwalają one na wykonanie wielu różnorodnych ćwiczeń - zarówno rozciągających mięśnie i ścięgna, jak i je wzmacniających. Są przydatne także do robienia popularnych „brzuszków”. Świetnie ćwiczą większość partii mięśniowych: ramiona, nogi, szyję czy tułowie. Co ciekawe, drabinka gimnastyczna nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także służy do wykonywania ćwiczeń równoważnych, a nawet akrobatycznych.

Drabinka gimnastyczna

Drabinki gimnastyczne wykorzystywane są naprawdę przy prawie każdej lekcji wychowania fizycznego. Dzieci często same na nich ćwiczą, dlatego najważniejsze jest zakupienie sprzętu, który jest bezpieczny i stabilny.

Punkt 1 – bezpieczeństwo

Drabinki, tak jak każdy sprzęt do użytku sportowego, powinien posiadać odpowiednie normy - w przypadku gdy je spełnia, może stać się wyposażeniem każdej sali gimnastycznej. Taki sprzęt oferuje m.in. polski producent Polsport Bielsko- Biała. Drabinki gimnastyczne wyprodukowane przez tę markę posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B oraz spełniają wymagania normy EN 913. Wykonane są z materiałów wysokiej jakości: boki drabinek zbudowane są z drewna iglastego, natomiast szczebelki ze sklejki równoległo warstwowej. Jest to produkt z pewnością godny polecenia.

Punkt 2 – wymiary drabinek gimnastycznych

Większość modeli posiada podobne wymiary. Drabinki gimnastyczne zazwyczaj mają 2 metry wysokości oraz około 80 cm szerokości. Te wymiary pasują do większości sal gimnastycznych, jednak koniecznie należy wcześniej poznać dokładne wymiary pomieszczenia, w którym się znajdą. Bez obaw - niektórzy producenci mają możliwość stworzenia takich drabinek także pod wymiar.

Punkt 3 – ceny i producenci

Jak zostało wcześniej wspomniane, jednym z najpopularniejszych polskich producentów drabinek gimnastycznych jest marka Polsport Bielsko-Biała. Inne marki, na które warto zwrócić uwagę, to np. Insportline czy Novum. Ceny tych przyrządów wynoszą od około 400 do 800 zł. Te tańsze to modele pojedyncze, natomiast droższe - podwójne (ich szerokość może sięgać nawet do 3 metrów).

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel