Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Worki bokserskie

... czytaj dalej

Boks – worki i uchwyty

Boks to jeden ze sportów walki, który znany jest na całym świecie. By być zawodowym bokserem trzeba jednak wielu treningów: szczególnie techniki uderzeń oraz kondycji. Każda sala treningowa powinna być więc wyposażona w wiele elementów, które pozwolą na ćwiczenie zarówno uderzeń górnych, jak i dolnych. Do jednych z nich należą worki bokserskie, które są atrybutem każdego boksera.

Worki bokserskie

Worki bokserskie są nieodłącznym elementem każdej sali treningowej dla bokserów. Jest to tak popularny sprzęt, że można go zakupić nawet w wielu supermarketach – są to jednak modele raczej dla rozrywki. Ich materiał oraz wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu najlepiej wybrać więc worki w sklepach sportowych lub internetowych, które specjalizują się w sprzedaży akcesoriów i sprzętu sportowego.

Na co zwracać uwagę podczas kupna worków bokserskich?

Istnieje kilka istotnych elementów, które zwiększają wartość worka bokserskiego. Są to:

Materiał – jeżeli ktoś szuka worka, który będzie służył nawet przez kilkanaście lat, powinien wybrać model ze skóry naturalnej. Są to jednak worki drogie. Inną opcją jest wybór worka zrobionego z palwilu. Jest to materiał, który spotyka się najczęściej podczas produkcji plandek oraz namiotów wojskowych. Oczywiście należy wybrać najlepszy palwil, czyli taki, którego gramatura wynosi 650 gramów na metr kwadratowy.

Łańcuch (zakończenie przy worku) – mowa tu oczywiście o łańcuchach, na których wisi worek bokserski. Niektóre worki zawieszane są na tzw. „ringach”, czyli okrągłej końcówkce (przypominającej kółko od breloka) – jest to jednak złe rozwiązanie. Zdecydowanie bardziej poleca się wybór modeli z łańcuchami, które mają końcówkę trójkątną. Dzięki temu ciężar worka rozchodzi się równomiernie.

Struktura/materiał łańcucha – oczywiście lepszą konstrukcję gwarantują worki z łańcuchami zgrzewanymi. Zdecydowanie odradza się kupno modeli z zakręcanymi karabińczykami łańcucha. Są one nie dość, że słabszej jakości. Istotne jest także, by łańcuchy posiadały okrętkę na końcu, która zabezpiecza przed skręcaniem się łańcucha.

Taśmy mocujące – zasada jest jedna: im dłuższa taśma, tym lepiej. Co najmniej powinna ona mieć jednak długość 10 cm.

Wypełnienie worka bokserskiego – większość profesjonalistów poleca kupno worka wypełnionego ścinkami materiałów.

Zalety treningu z workiem bokserskim

Głównym efektem tych treningów jest spalanie kalorii oraz poprawienie kondycji - zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Trening na worku porównywalny jest z intensywnym biegiem, dzięki czemu poprawia się także ogólna wydolność organizmu. Podczas treningu na worku poprawia się technikę i siłę uderzenia, można łączyć różne kombinacje ciosów, zarówno nożne jak i ręczne, pracuje się nad płynnością i wyczuciem odległości niezbędnym w realnej walce. Ponadto trening na worku jest świetnym rozładowaniem emocjonalnym oraz zwiększa poczucie pewności siebie.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel