Worek do boksowania - ćwicz nie tylko uderzenia

 

Boks to jeden ze sportów walki, który znany jest na całym świecie. By być zawodowym bokserem trzeba jednak wielu treningów: szczególnie techniki uderzeń oraz kondycji. Każda sala treningowa powinna być więc wyposażona w wiele elementów, które pozwolą na ćwiczenie zarówno uderzeń górnych, jak i dolnych. Do jednych z nich należą worki do boksowania, które są atrybutem każdego boksera.


Worki treningowe

Worki treningowe są nieodłącznym elementem każdej sali treningowej dla bokserów. Jest to tak popularny sprzęt, że można go zakupić nawet w wielu supermarketach – są to jednak modele raczej dla rozrywki. Ich materiał oraz wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu najlepiej wybrać więc worki bokserskie w sklepach sportowych lub internetowych, które specjalizują się w sprzedaży akcesoriów i sprzętu sportowego.

Na co zwracać uwagę podczas kupna worków bokserskich?

Istnieje kilka istotnych elementów, które zwiększają wartość worka treningowego. Są to:

-Materiał – jeżeli ktoś szuka worka bokserskiego, który będzie służył nawet przez kilkanaście lat, powinien wybrać model ze skóry naturalnej. Są to jednak worki drogie. Inną opcją jest wybór worka zrobionego z palwilu. Jest to materiał, który spotyka się najczęściej podczas produkcji plandek oraz namiotów wojskowych. Oczywiście należy wybrać najlepszy palwil, czyli taki, którego gramatura wynosi 650 gramów na metr kwadratowy.

-Łańcuch (zakończenie przy worku) – mowa tu oczywiście o łańcuchach, na których wisi worek bokserski. Niektóre worki zawieszane są na tzw. „ringach”, czyli okrągłej końcówce (przypominającej kółko od breloka) – jest to jednak złe rozwiązanie. Zdecydowanie bardziej poleca się wybór modeli z łańcuchami, które mają końcówkę trójkątną. Dzięki temu ciężar worka bokserskiego rozchodzi się równomiernie.

-Struktura/materiał łańcucha – oczywiście lepszą konstrukcję gwarantują worki z łańcuchami zgrzewanymi. Zdecydowanie odradza się kupno modeli z zakręcanymi karabińczykami łańcucha. Są one nie dość, że słabszej jakości. Istotne jest także, by łańcuchy posiadały okrętkę na końcu, która zabezpiecza przed skręcaniem się łańcucha.

-Taśmy mocujące – zasada jest jedna: im dłuższa taśma, tym lepiej. Co najmniej powinna ona mieć jednak długość 10 cm.

-Wypełnienie worka bokserskiego – większość profesjonalistów poleca kupno worka bokserskiego wypełnionego ścinkami materiałów.

Zalety treningu z workiem bokserskim

Głównym efektem treningów z workiem bokserskim jest spalanie kalorii oraz poprawienie kondycji - zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Trening na worku porównywalny jest z intensywnym biegiem, dzięki czemu poprawia się także ogólna wydolność organizmu. Podczas treningu na worku poprawia się technikę i siłę uderzenia, można łączyć różne kombinacje ciosów, zarówno nożne jak i ręczne, pracuje się nad płynnością i wyczuciem odległości niezbędnym w realnej walce. Ponadto trening na worku jest świetnym rozładowaniem emocjonalnym oraz zwiększa poczucie pewności siebie.

 

Worek bokserski stojący

 

Jeśli nie masz możliwości zamontowania worka do boksowania, możesz skorzystać z modelu worka bokserskiego stojącego. Jest to solidny, praktyczny i wytrzymały sprzęt, który z powodzeniem może być używany zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Dzięki temu jest on uniwersalny, a jednocześnie bardzo stabilny. 

 

Worek treningowy dla dzieci

Worek treningowy dla dzieci do przydatne akcesorium każdego małego boksera. Wyglądem przypominają standardowe, znane nam wszystkim worki treningowe, z ta różnicą że są mniejsze i lżejsze. Ponieważ worki treningowe dla dzieci są mniejsze, istnieją różne sposoby ich zamontowania, na przykłada na paskach. Wszystkie oferowane prze nas worki treningowe dla dzieci są w pełni bezpieczne. Sprezentuj młodemu bokserowi profesjonalny przyrząd treningowy!

Worek do kickboxingu

Worek do kickboxingu to podobne akcesorium do worka bokserskiego, z ta różnicą że jest większy i umożliwia trenowanie nie tylko cisów zadawanych pięściami, ale także różnego rodzaju kopnięć i ciosów łokciowych. Worek do kickboxingu imituje ludzką sylwetkę. Tego rodzaju worki, podobnie jak worki do boksu, występują w formie stojącej, jak i podwieszanej.

Worki bokserskie

( ilość produktów: 16 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel