Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Deskorolki

... czytaj dalej

Street sport

To dziedzina sportu dla miłośników ekstremalnych doznań. Street jest także dla tych, dla których sport jest pasją, której mogą oddawać się na świeżym powietrzu. Jest to forma rekreacji jak i pogłębiania własnych umiejętności w poszczególnych sportach tego typu. Street jest dla najwytrwalszych zawodników, którzy wiedzą czego chcą i dążą do tego całym sobą. To nie tylko sport, to cel, do którego za wszelką cenę (drogą ciężkiej pracy i wytrwałości) zamierzasz osiągnąć. Dzięki sportu street'owemu istnieje możliwość wyrzucenia z siebie wszelkich złych emocji jak i naładowanie się energią do dalszej jazdy i pracy.

Deskorolki

Producenci tego rodzaju akcesoriów sportowych skupiają się na zapotrzebowaniach i wymaganiach nabywców. Najczęściej deskorolki są zmontowane z kilku warstw wytrzymałego drewna, aby deska nie złamała się zaraz po pierwszym wykonanym tricku. Jest pokryta materiałem antypoślizgowym, aby zadbać o przyczepność buta do deski. Obecnie także zwiększa się ilość różnych znaków graficznych, którymi pokrywa się deskorolki dla urozmaicenia designu podczas jazdy.

Deskorolki - rodzaje

Niegdyś istniały tylko zwykłe deskorolki, przeznaczone do jazdy wyczynowej i wykonywania tricków. Był i jest to ekstremalny sport. Kolejno powstały tak zwane longboardy, czyli deskorolki o kształcie podłużnym i trochę innej budowie, przeznaczone do zjazdów downhillowych. Użytkownik osiągał przy tym bardzo wysokie prędkości. Ostatnimi czasy do jazdy rekreacyjnej wymyślono nowy rodzaj deskorolki, która posiada tylko dwa koła, jedno z przodu drugie z tyłu. Ruch odbywa się dzięki temu że deskorolka ma budowę skrętną i człowiek wykonując odpowiednie ruchy ciałem jest w stanie utrzymać równowagę i wprawić ją w ruch.

Rodzaje sprzętów street

Sport uliczny dzielimy na wiele różnych podgrup, z czego każda skupia się na innego rodzaju sprzęcie. To kwestia gustu, że jeden wybierze to, a inny pójdzie do odrębnej podgrupy. Wszyscy jednak wspólnie tworzą street sport, dzięki czemu mają ze sobą styczność i wymieniają się doświadczeniami. Każda podgrupa, jak zostało wspomniane wyżej, używa innego sprzętu:

  • Deskorolki,
  • BMX,
  • Rolki,
  • Hulajnogi.

Powstała także podgrupa o nazwie Parkour, która nie używa jednak żadnego sprzętu. Jedynym ich sprzętem jest asortyment, który znajduje się na ulicach.

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel