Słupki do siatkówki plażowej gwarancją stabilności i nieprzerwanej gry


Słupki do siatkówki plażowej muszą cechować się przede wszystkim stabilnością i niezawodnością. To w nie, bardzo często z dużą prędkością uderza piłka siatkowa. Podstawowym zadaniem tych elementów jest utrzymanie siatki we właściwym miejscu i na idealny poziomie. Wszelkie odchylenia mogą skutkować niesprawiedliwym wynikiem gry, podczas której czasami liczą się milimetry.


Na co zwrócić uwagę wybierając słupki do siatkówki plażowej?


Podczas wyboru słupków do siatkówki plażowej należy wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Słupki dla osób początkujących i dzieci nie muszą cechować się tak dużą wytrzymałością, jak te przeznaczone dla profesjonalnych graczy. Warto jednak zwrócić uwagę na zakres regulacji wysokości siatki. Umożliwi to dopasowanie jej do możliwości graczy oraz rodzaju gry.


Uniwersalne słupki do siatkówki

 

Uniwersalne słupki do siatkówki plażowej pełnią funkcję stabilizatorów dla rozciągniętej pomiędzy nimi siatki. Mają możliwość regulacji wysokości, dzięki czemu możliwe jest jej dopasowanie do wzrostu graczy. Przeznaczone są do gry zarówno w siatkówkę, jak i badmintona czy też tenisa ziemnego. Występują w wersji lżejszej, aluminiowej lub cięższej, stalowej. Ich cechą charakterystyczną jest owalny profil. Wszystkie posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B.


Czym cechują się profesjonalne słupki do siatkówki?

 

Profesjonalne słupki do siatkówki plażowej podobnie jak słupki uniwersalne występują w wersji aluminiowej oraz metalowej. Dzięki dodatkowym elementom w postaci żebrowań zachowują dużą sztywność i nie ulegają odkształceniom, nawet po silnych uderzeniach. Posiadają one po kilka punktów mocowania na każdym ze słupków, co zwiększa napięcie siatki. Profesjonalne słupki do siatkówki plażowej mają powierzchnię zabezpieczoną warstwą anodową, która ma działanie antykorozyjne i uatrakcyjniające wygląd słupków.

 


Szyny przyścienne w roli słupków do siatkówki

 

Zestaw szyn przyściennych służy zamocowaniu ich na przeciwległych ścianach sali gimnastycznej. Tego typu rozwiązanie przeznaczone jest do pomieszczeń o niewielkich rozmiarach, maksymalna szerokość hali może wynosić do 10 m. Szyny przyścienne posiadają elementy służące do zaczepienia i naciągnięcia siatki. Co najważniejsze, można ustawić również jej wysokość. Siatki zawieszonej na szynach można używać do gry w piłkę siatkową, badmintona lub tenisa ziemnego.

Słupki do siatkówki plażowej

( ilość produktów: 10 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-14
Super zadowolona,hulajnogi przyszły w ustalonym terminie, kontakt ze sprzedawcą b.dobry. Na każde pytanie otrzymalam konkretną i rzeczową odpowiedź Polecam
2024-07-02
ok
pixel