Piłka nożna jest bardzo popularnym sportem, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Dowodzi tego ogromna ilość fanów futbolu na całym świecie, która sięga 4 miliardów, a także popularność piłki nożnej w szkołach i na tak zwanych Orlikach, czyli boiskach ze sztuczną trawą. Jest to specyficzna nawierzchnia, wymagająca gry w specjalistycznym obuwiu, zwanym turfami. Odpowiednio dopasowane buty do gry w piłkę to podstawa skutecznych treningów oraz owocnych meczów. Brak właściwego obuwia zwiększa ryzyko kontuzji, zmniejsza efektywność gry oraz znacząco wpływa na obniżenie komfortu gracza. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą butów na sztuczną trawę (turfów). Jak wybrać odpowiednie turfy dla Twojej pociechy?

Buty na sztuczną trawę – czym są turfy?

Turfy to specjalnie wykonane buty do gry w piłkę nożną na sztucznych nawierzchniach – np. na Orlikach. Takie podłoże wymaga od podeszwy i cholewy specjalnej konstrukcji oraz odpowiedniego ułożenia wypustek podeszwy zewnętrznej. Duża ilość gęsto umieszczonych, niewielkich wypustek znacząco poprawia rozłożenie ciężaru zawodnika w kluczowych punktach podparcia, a tym samym pozwala odciążyć stopę, zapewniając tym samym wysoki poziom komfortu oraz marginalizując ryzyko wystąpienia kontuzji. Buty na sztuczną nawierzchnię sprawdzają się wyłącznie do gry na tego typu powierzchniach i nie mogą być wykorzystywane na naturalnych nawierzchniach oraz do gry w futsal.

Jak dobrać buty na sztuczną trawę?

Wybór turfów jest ogromny. Dlatego też warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, wybierając buty na sztuczną nawierzchnię. Podstawowym aspektem jest wybór materiału, z którego wykonano cholewę. Cholewa w turfach wykonywana jest zwykle z materiałów syntetycznych lub skóry. Materiały syntetyczne sprawdzają się do bardziej rekreacyjnej gry, gdzie liczy się przede wszystkim łatwe utrzymanie buta oraz wysoki komfort już od pierwszych rozgrywek. Buty na sztuczną nawierzchnię z cholewą wykonaną ze skóry sprawdzają się lepiej w przypadku bardziej profesjonalnych zawodników, którzy oczekują od butów perfekcyjnego dopasowania oraz prawidłowej termowentylacji. Niemniej jednak tego typu buty wymagają odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Poza materiałem wykonania cholewy należy zwrócić uwagę na prawidłowe dopasowanie rozmiaru – zgodne z rozmiarówką podaną przez producenta. Nie należy również bagatelizować designu butów na sztuczną nawierzchnię – wszak jest on kluczowym czynnikiem, który wpływa na komfort zawodnika na boisku.

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących zakupów w naszym sklepie, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy.

 

Buty piłkarskie Turf

( ilość produktów: 1 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Zamówienie zrealizowane szybko i bezproblemowo.
2024-07-14
Super zadowolona,hulajnogi przyszły w ustalonym terminie, kontakt ze sprzedawcą b.dobry. Na każde pytanie otrzymalam konkretną i rzeczową odpowiedź Polecam
pixel