Niezależnie od tego, czy ćwiczymy w domu czy na siłowni, czasem tradycyjny sprzęt to zbyt mało, by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Szczególnie demotywującym, a częstym zjawiskiem, jest wprost proporcjonalny spadek tempa postępów do zaawansowania w ćwiczeniach (co widoczne jest głównie przy praktyce siłowej). Dlatego rynek sportowy wychodzi temu problemowi naprzeciw, udostępniając coraz więcej przyrządów zwiększających intensywność treningu. Jednym z tych najbardziej wartych uwagi zdecydowanie są łańcuchy treningowe na gryf. Udowadniają one, że dążenie do zwiększenia wydajności siłowej, wytrzymałości i szybkości ruchów nie musi bazować jedynie na tradycyjnych ciężarach, np. w postaci talerzy..

Sposób montażu i działanie łańcuchów treningowych

Łańcuch mocowany jest do sztangi za pomocą wytrzymałego pierścienia stalowego o średnicy 50 mm, który zapewnia wszystko to, co najważniejsze: bezpieczeństwo i trwałość. W rezultacie takiego zabiegu, podczas ćwiczeń zostają aktywowane dodatkowe, być może dotychczas nigdy nie używane, mięśnie. Gdy użytkownik znajduje się w dolnej pozycji, część wagi łańcuchów przejmuje podłoże. Dopiero wraz z unoszeniem sztangi, automatycznie rośnie gramatura całej podnoszonej jednostki, co przekłada się na konieczność zwiększenia siły wykorzystywanej do ćwiczenia. Jednak należy pamiętać, że - tak jak w przypadku każdej aktywności tego typu - kluczowa jest technika wykonywania poszczególnych ruchów. Przekłada się ona nie tylko na rezultaty naszej pracy nad sylwetką, ale również ma wpływ na ryzyko pojawienia się kontuzji.

Zalety wykorzystania łańcucha treningowego w trakcie ćwiczeń

Czyli dlaczego warto wyposażyć swoją siłownię (również tę domową) w ten innowacyjny gadżet: - ucieczka przed rutyną - stopniowe wprowadzanie do swoich treningów dodatkowych gadżetów do ćwiczeń nie tylko sprawia, że odkrywamy coraz to nowe mięśnie w naszym ciele, ale również, przy okazji, oddala szanse na znudzenie się powtarzalnością danego sportu (a w skrajnych przypadkach nawet i następującą po znudzeniu rezygnację z owej aktywności); - jakościowe materiały wykonania - wysokiej jakości stał zapewnia wytrzymałość i spowalnia tempo zużywania się;- nowatorski, nowoczesny sposób obciążenia - pobudza mięśnie głębokie, które mają zbawienny wpływ na stabilizację całego ciała;- multum możliwości wykorzystania: łańcuchy treningowe doskonale sprawdzają się zarówno w wyciskaniu sztangi na leżąco, przy wzmacnianiu bicepsów, a także do obciążenia przysiadów bądź podciąganie do dipów; - szeroki wybór wagi - wraz z postępem i wzrostem masy mięśniowej, należy zwiększać obciążenie podnoszonego ciężaru.

Trafny wybór ciężaru łańcucha treningowego

Za sprawą różnorodności łańcuchów dostępnych na rynku, można dopasować je do indywidualnych potrzeb, co pozwala na maksymalną efektywność treningu. Dostępne są w zakresie wagowym od 5 kg do 10 kg, m.in.: 5, 10, 15, 20 czy 25 kg. Waga łańcucha idzie w parze z jego długością: im cięższy jest, tym więcej ma ogniw. Łańcuchy treningowe posiadają 2-letnią gwarancję.Oferujemy także atrakcyjny system rabatowy na ich zakup: w zależności od wydanej kwoty, udzielamy zniżki o proporcjonalnym %. Produkt ten rekomendowany jest osobom ćwiczącym siłowo, którym zależy na efektywności i wydajności podejmowanego wysiłku.

 

 

Łańcuchy treningowe

( ilość produktów: 2 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko OK
2024-06-06
Wszystko ok ,polecam.
pixel