Obciążenia na siłownię

Każdy, kto chce wzmocnić mięśnie swoich rąk oraz klatki piersiowej, powinien ćwiczyć na sztandze. Sztangi posiadają obciążenia do sztangi (talerze żeliwne), które to mogą być wykonane z dwóch materiałów: żeliwa lub kompozytu. Ćwiczenie z ich pomocą jest szybkim sposobem na poprawienie sylwetki. Sztangi przeznaczone do ćwiczeń siłowych nie mają stałej wagi, ponieważ z każdym kolejnym treningiem organizm przyzwyczaja się do wysiłku i potrzebuje podwyższenia. Do rozgrzewek używa się mniejszych obciążeń do sztangi, do właściwych treningów - większych.

 

Każda osoba, czy to zaczyna swoje treningi siłowe, czy jest już w stopniu zaawansowanym, potrzebuje innych obciążeń na siłownię. Szczególnie podczas tworzenia domowej siłowni, talerze do sztangi są bardzo ważnym elementem całego wyposażenia, ponieważ bez nich niemożliwe są ćwiczenia siłowe. Ciężary krążków, czyli właśnie obciążenia na siłownię pozwalają dowolnie zmieniać masę sztangi. Talerze żeliwne mają różne wagi, poczynając od tych najlżejszych, po te nawet 20-kilogramowe dla najbardziej zaawansowanych użytkowników.

 

 

Talerze kompozytowe czy talerze żeliwne?

 

 

Talerze do sztangi są niezbędnym elementem w treningu siłowym. Służą do mocowania ich na gryfie i trenowania wybranych partii ciała. Jeśli ktoś trenuje wytrwale i systematycznie, to z ich pomocą wyrzeźbi zarówno górne, jak i dolne partie ciała. W zależności od własnych możliwości i od efektów, jakich się spodziewamy po treningu, należy wybrać talerze żeliwne o odpowiednim ciężarze. Przy kupnie obciążeń zwracamy naturalnie uwagę na wielkość średnicy, aby była zgodna ze średnicą gryfu, na którym będziemy je montować.

 

Wiele osób zastanawia się czy lepiej wybrać kupno talerzy żeliwnych czy talerzy kompozytowych. Zaletą obciążeń żeliwnych jest ich niewielki rozmiar oraz wysoka wytrzymałość. Niestety, zazwyczaj są dużo droższe od modeli kompozytowych. Żeliwne hantle są także mniej bezpieczne, ponieważ zazwyczaj nie są zabezpieczone żadną dodatkową powłoką. Ich zaletą jest jednak posiadanie otworów, które ułatwiają ich transport.

 

 

Ceny obciążeń kompozytowych i żeliwnych

 

 

Cena sprzętu uzależniona jest od materiału obciążenia na siłownię. Kupując sprzęt jedynie do domu, warto wcześniej wybrać jeden typ obciążenia. Siłownia powinna być wyposażona w oba rodzaje. W naszym sklepie SK-Sport ceny wahają się w granicach od 10 do nawet 140 zł. Hantle i obciążenie na siłownię najlepiej kupować w sklepie internetowym, ponieważ sprzęty te są o wiele tańsze niż w stacjonarnych sklepach, jednocześnie kupując w sprawdzonym miejscu masz pewność, że sprzęt jest bezpieczny. Zapoznaj się z naszą ofertą obciążeń na siłownię!  

Obciążenia do sztangi

( ilość produktów: 85 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.76 / 5.00 2052 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-25
Ok
2023-01-25
Szybko i sprawnie . Tak trzymać
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel