Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Obciążenia do sztangi

... czytaj dalej

Obciążenia na siłownię

Każdy, kto chce wzmocnić mięśnie swoich rąk oraz klatki piersiowej, powinien ćwiczyć na sztandze. Sztangi posiadają obciążenia, które to mogą być wykonane z dwóch materiałów: żeliwa lub kompozytu. Ćwiczenie z ich pomocą jest szybkim sposobem na poprawienie sylwetki.

Obciążenia kompozytowe, obciążenia żeliwne

Obciążenia do siłowni są niezbędnym elementem w treningu siłowym. Służą do mocowania ich na gryfie i trenowania wybranych partii ciała. Jeśli ktoś trenuje wytrwale i systematycznie, to z ich pomocą wyrzeźbi zarówno górne, jak i dolne partie ciała. W zależności od własnych możliwości i od efektów, jakich się spodziewamy po treningu, należy wybrać obciążenia żeliwne o odpowiednim ciężarze. Przy kupnie obciążeń zwracamy naturalnie uwagę na wielkość średnicy, aby była zgodna ze średnicą gryfu, na którym będziemy je montować.

Obciążenia żeliwne czy kompozytowe?

Wiele osób zastanawia się czy lepiej wybrać kupno hantli żeliwnych czy kompozytowych. Zaletą obciążeń żeliwnych jest ich niewielki rozmiar oraz wysoka wytrzymałość. Niestety, zazwyczaj są dużo droższe od modeli kompozytowych. Żeliwne hantle są także mniej bezpieczne, ponieważ zazwyczaj nie są zabezpieczone żadną dodatkową powłoką. Ich zaletą jest jednak posiadanie otworów, które ułatwiają ich transport.

Ceny obciążeń kompozytowych i żeliwnych

Cena sprzętu uzależniona jest od materiału obciążenia. Kupując sprzęt jedynie do domu, warto wcześniej wybrać jeden typ obciążenia. Siłownia powinna być wyposażona w oba rodzaje. W naszym sklepie SK-Sport ceny wahają się w granicach od 10 do nawet 140 zł. Hantle i obciążenie najlepiej kupować w sklepie internetowym, ponieważ sprzęty te są o wiele tańsze niż w stacjonarnych sklepach.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel