Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty halowe

... czytaj dalej

Indoor competition, czyli buty piłkarskie na halę

W zależności od tego, czy trenujesz na hali, czy na odkrytej murawie, musisz zaopatrzyć się w przynajmniej dwa rodzaje butów piłkarskich. Producenci proponują coraz nowocześniejsze korki, przeznaczone do różnego rodzaju nawierzchni, dlatego warto dobrze się zaznajomić z występującymi rodzajami. Najważniejsza jest jednak wygoda, ponieważ buty są najważniejszym elementem stroju piłkarza a stopy muszą się w nich czuć komfortowo. W ofercie sklepów znajdują się tzw. „wkręty” i „miksy”, przeznaczone do gry na miękkich, naturalnych i trawiastych boiskach, „lanki”- przeznaczone wyłącznie do gry na naturalnych boiskach trawiastych, „multilanki”, przeznaczone do różnego rodzaju sztucznych nawierzchni, „turfy”, „śniegówki” i „żwirówki”- przeznaczone do zimnych i zmarzniętych twardych nawierzchni naturalnych i sztucznych oraz na tzw. „orlikach” oraz obuwie na nawierzchnie halowe.

Co ciekawe, buty halowe można wykorzystywać zarówno do wykonywania ćwiczeń rozgrzewających, jak i właściwej gry w piłkę halową. Podstawą takich butów jest jedno: kauczukowa podeszwa. Dzięki temu można w nich grać zarówno na betonie, jak i na sali gimnastycznej.

Które buty halowe kupić?

Buty halowe to buty pozbawione korków, o miękkiej i kauczukowej podeszwie, zapewniającej nogom dobrą przyczepność do podłoża. Powinny zawierać zamszowe wstawki przy czubku buta, dodatkowo wzmacniane plastikowym elementem.

Przed ich kupnem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą na bardziej komfortową grę. Co jest istotne podczas wyboru butów piłkarskich na halę?

  1. Podeszwa: najlepiej ta niebrudząca się. Dlaczego? Otóż wiele osób wynajmujących halę zwraca uwagę na pozostawiane smugi na parkiecie. Niestety, tańsze modele butów halowych „koloryzują” nawierzchnię.
  2. Przyczepność: w rozgrywkach futsalu, czyli profesjonalnej gry piłki halowej, istotnym aspektem jest dobra przyczepność do podłoża. Dyscyplina ta charakteryzuje się dużą intensywnością gry, więc szybkie ruchy i zwroty akcji nie powinny być utrudniane przez nieodpowiednie obuwie.
  3. Odpowiedni rozmiar: każde buty sportowe muszą być dopasowane do stopy. Z tego powodu warto przed kupnem przymierzyć je na skarpety, które zazwyczaj są elementem stroju sportowego. Zbyt ciasne buty ograniczą szybki ruch zawodnika, a za duże będą powodem licznych otarć i pęcherzy.
  4. Dodatkowe opcje: niektórzy producenci decydują się na dodatkowe wzmocnienie czubka buta halowego, co w konsekwencji prowadzi do lepszej kontroli nad piłką. Czego chcieć więcej?

 

Warto też wspomnieć o popularnych producentach butów piłkarskich na halę. Nikogo nie zdziwi fakt, że do liczących się na rynku producentów obuwia halowego zaliczyć można takie marki jak Adidas, Nike czy Joma. Ten ostatni producent tworzy obuwie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, np.: Buty halowe Joma Maxima, które wykonane są ze skóry syntetycznej. Ceny „halówek” mogą sięgać aż do 300 zł.

zwiń teskt
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel