Sporty, gry, i zabawy zespołowe odgrywają kluczową rolę w rozwoju dzieci i młodzieży. Dzielenie na grupy uczy współzawodnictwa, współpracy oraz delegowania zadań pomiędzy członków drużyny. Zdrowa rywalizacja jest bardzo ważna dla młodych ludzi, a odnoszenie nawet niewielkich sukcesów dla swojej drużyny, kształtuje ducha walki i chęć stawania się coraz lepszym.

Szarfy gimnastyczne do identyfikacji członków zespołów

Aby móc podzielić drużyny niezależnie, czy na zajęciach wychowania fizycznego, zabawach świetlicowych, czy też osiedlowych grach - potrzebne, a w zasadzie niezbędne są oznaczenia, aby nikt nie miał wątpliwości, w jakim zespole się znajduje. Szarfa gimnastyczna sprawdzi się w tym celu najlepiej, ponieważ:

- jest ekspresowa do nałożenia,

- istnieje wiele kombinacji noszenia szarfy,

- jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości,

- w prosty sposób, za pomocą kolorów identyfikuje i rozróżnia poszczególnych członków drużyn.

 

Szarfa do gimnastyki o wysokiej wytrzymałości

W przypadku gimnastyki, jak i każdych innych aktywności fizycznych z użyciem szarf przez dzieci - bardzo ważne jest, aby wykonane były one z wysokiej jakości materiału, gwarantującego wytrzymałość. Rozpruwająca się szarfa do ćwiczeń, bądź dziurawa budzi niechęć wśród młodych ludzi i raczej żaden młody człowiek ochoczo jej nie założy. Nie wspominając już o ewentualnej sytuacji, gdzie dziecko biegnące przez sale gimnastyczną potknęłoby się o zarwaną szarfę. Jest to niedopuszczalne, natomiast sporty zespołowe mają to do siebie, że zarówno ubrania sportowe, jak i akcesoria narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia.

Szarfa gimnastyczna dostępna w naszym sklepie w wielu atrakcyjnych kolorach gwarantuje wysoką jakość oraz zadowolenie użytkowników. Wykonana z parcianej taśmy poliestrowej o bardzo gęstym splocie, wyklucza jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne. Dostępna w ulubionych, dziecięcych kolorach, dzięki czemu maluchy zawsze chętnie je założą i będą skore do zabaw i gier.

Szarfa gimnastyczna jako pomoc dydaktyczna

Szarfę do gimnastyki docenią wszyscy, którzy zawodowo zajmują się opieką, nauczaniem lub trenowaniem najmłodszych. Sprawdzi się ona zarówno u animatorów, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów grup sportowych i innych. Jest to świetne narzędzie do zabaw rekreacyjno-ruchowych. Dzięki materiałowi wysokiej jakości będzie użyteczną zarówno w zabawach na sali, jak i na świeżym powietrzu.

Nie daj się berkowi

Świetna zabawa dla dzieci polegająca na oznaczeniu szarfami około 6 dzieci, a pozostałe powinny biegać po boisku lub trawie podając sobie piłki. Tego malucha, którego złapie berek zabiera do siebie podając mu szarfę.

Ile podań

Zespół, który posiada piłkę, musi wykonać ustalona wcześniej liczbę podań. Przeciwnicy muszą im to zadanie skutecznie utrudniać, dążąc tym samym do przejęcia od nich piłki.  zespół który uzyska ustaloną wcześniej liczbę podań zdobywa punkt. wygrywa drużyna największą ilością punktów.

Obrona gniazdka

Grę rozpoczyna ten zespół, który pierwszy zdobędzie piłkę. Zabawa polega na tym, ze zawodnicy podają sobie piłkę miedzy sobą muszą umieścić ją w znajdującej się nieopodal oponie. To zadanie utrudnia im oczywiście drużyna przeciwna, dążąc równocześnie do przejęcia piłki. Zawodnicy, którzy bronią opon nie mogą do nich wchodzić, ani w nich siadać. Wygrywa ta drużyna, która pierwsza umieści piłkę w ustalonym gniazdku.

Zabaw i gier, jakie można wykonywać z dziećmi z użyciem szarf gimnastycznych jest cale mnóstwo. Warto zaopatrzyć się w większą liczbę sztuk, ponieważ zespoły mogą także być różnie dobierane, a nie ma nic gorszego, niż uczestnik pozostający bez szarfy.

 

 

Szarfy gimnastyczne

( ilość produktów: 14 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Super szybko
2024-05-23
SUPER
pixel