Kije do unihokeja - podstawowy sprzęt do gry

 

Unihokej to jeden z tych sportów, który lubią uprawiać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jednak oprócz bramki i piłek do gry, potrzebujemy mieć do niego także odpowiednie i wyspecjalizowane kije do unihokeja. Ich wybór jest bardzo duży, dlatego przed zakupem warto dobrze rozeznać się w temacie. Kije do unihokeja różnią się ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, wygląd, a także technologię wykonania.

Jak wybrać odpowiednie kije do unihokeja?

Każdy, kto kupuje nowy sprzęt sportowy, chce by służył on przez długi okres czasu. By tak było, kij do unihokeja musi być wykonany z odpowiedniego materiału. Oczywiście cena ma znaczenie, jednak bez podstawowej wiedzy na temat różnych modeli, bardzo łatwo kupić przysłowiowego „kota w worku”. Poniżej kilka rad, które mogą pomóc wybrać wymarzony model.


Kije do unihokeja - rodzaje, kije do unihokeja dla dzieci 

 

Głównym elementem różnicującym ten przyrząd sportowy jest materiał, z jakiego został zrobiony. Większość modeli zrobionych jest z plastiku – może to być zarówno ich wadą, jak i zaletą. Polecane są one do gry dla najmłodszych, dzięki temu, kije do unihokeja dla dzieci są lekkie i tanie. Nowicjusze nie muszą zaopatrywać się w wysokogatunkowy kij do unihokeja, ponieważ plastikowe modele także dobrze pełnią swoje zadanie do podstawowych odbić piłeczki. Dla zawodowych graczy zdecydowanie poleca się jednak kupno kijów do unihokeja z włókna węglowego – są one z pewnością droższe, jednak cechuje je większa wytrzymałość i wygoda użytkowania. Producenci bowiem często decydują się na stworzenie specjalnej owijki w celu poprawienia chwytności. 

 

Kij do unihokeja prawy, kij do unihokeja lewy - w zależności od graczy

 

Kij do unihokeja, oprócz części, która służy do jego trzymania, zawiera także łopatkę. Jest to po prostu zakończenie, które służy do odbijania piłki. Końcówki kijów do unihokeja oprócz wyprofilowania są także wygięte w odpowiednią stronę. Dzięki temu o wiele łatwiej można prowadzić piłkę podczas gry, która staje się bardziej efektywniejsza. W zależności od tego, czy gracz jest prawo czy leworęczny, możemy kupić kij do unihokeja lewy bądź kij do unihokeja prawy. Wówczas łopatka wygięta jest ona w odpowiednia stronę.


Długość kija do unihokeja też ma znaczenie

Aby gra była dla zawodników komfortowa, warto dobrać także dla nich odpowiednią długość kija do unihokeja. Najlepiej, gdy sięga ona mniej więcej wysokości pępka, dzięki czemu swobodnie można kontrolować uderzenia. Za długi kij do unihokeja może prowadzić m.in. do niedokładnych strzałów, natomiast zbyt krótki grozi nawet kontuzją kręgosłupa.

 

Co jest jeszcze ważne w doborze kija do unihokeja?

Oprócz długości, zakończenia łopatki oraz materiału, z jakiego jest wykonany kij do unihokeja, warto zwrócić uwagę także na jego sztywność. Zawodnicy o silnych rękach zazwyczaj powinni wybierać kije sztywniejsze. Czyli które? Sztywność profesjonalnych kijów zazwyczaj określana jest od liczby 40 (najbardziej miękki kij) do około 22 (kij bardzo sztywny). Odpowiednio dobrana sztywność kija do zawodnika ma znaczenie w regulacji mocy oddawanych strzałów.

 

Kije do unihokeja - ceny i producenci

 

Czołowe marki produkujące te przyrządy to: Unibros, Stiga czy Qmax. Za profesjonalne kije z karbonu można zapłacić nawet do 100 zł, natomiast modele plastikowe lub z włókien szklanych, używane częściej w szkołach oraz do gier rekreacyjnych, można nabyć już za około 10 zł.

Kije do unihokeja

( ilość produktów: 30 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-30
Dopiero po zwróceniu uwagi wykryto błąd na stronie, takto bym mogła paczki się nigdy nie doczekać. Na plus to to, że potem już wszystko ruszyło i szybko paczka była u mnie. Jednak czas realizacji w tym przypadku to ponad tydzień
2024-05-29
Bez problemów
pixel