Unihokej - gra dla wszystkich miłośników sportu

Jeżeli zwykły hokej wydaje się być poza zasięgiem waszych umiejętności lub możliwości, warto zwrócić uwagę na unihokej, czyli halową wersję tego sportu. W tym przypadku nie mamy do czynienia z grą na lodzie, tylko na hali. Gracze nie muszą być ubrani także w tyle ochraniaczy co w przypadku tradycyjnego hokeja, a ich zadaniem jest wbicie piłeczki do bramki za pomocą specjalnie przystosowanego kija. W zależności od wieku graczy, bramki do unihokeja można dobierać ze względu na ich wymiary bądź materiał, z jakiego są one zrobione.

Bramki do unihokeja - charakterystyka

Choć nie każdy o tym wie, istnieje kilka rodzajów bramek do unihokeja. Bramki do unihokeja dzielą się przede wszystkim na składane oraz stałe. Większość producentów decyduje się jednak na składane modele, ponieważ pozwalają one zaoszczędzić wiele miejsca. Sprawdzają się one szczególnie do użytku domowego, ponieważ niewiele osób posiada specjalne pomieszczenie do przechowywania sprzętów sportowych. Innym parametrem różnicującym bramki do unihokeja jest materiał, z jakiego zostały one wykonane. Najczęściej stosuje się stal lub plastik. Jeżeli ktoś chce zakupić sprzęt na kilka lat, zdecydowanie powinien wybrać bramkę do unihokeja stalową, która ma większą wytrzymałość. Plastikowe bramki do unihokeja są odpowiednie do zabawy – jeżeli ktoś chce zabrać sprzęt np. na kolonie lub wakacje, bramki te z pewnością będą też lżejsze.

Bramki do unihokeja 115x160, bramki do unihokeja 60x90, czyli o rozmiarach

 

Nie można zapomnieć, że każda bramka do unihokeja powinna być wyposażona w siatkę, która chwyta piłki. Bramki do unihokeja bez siatki są po prostu niewygodne i niepraktyczne – piłeczka może łatwiej się zagubić.

Bramki występują w wymiarach: 60x90 cm, 105x140 cm, 115x160 cm, 115x90 cm . Im większy rozmiar, tym gorsze warunki transportowania i przechowywania, ale nie w przypadku bramek do unihokeja, gdyż większość z nich jest składana. Bramki meczowe zrobione są ze stali oraz posiadają wymiary 115x160 cm.

 

Marki produkujące bramki do unihokeja

 

Popularni producenci w kategorii bramek do unihokeja to Spokey, Interplastic, Insportline czy Tempish. Przy kupnie tego sprzętu warto zwrócić uwagę także na to, czy produkt zawiera certyfikat bezpieczeństwa B. Najtańsze i najmniejsze bramki do unihokeja można kupić już za około 50 zł, natomiast modele przeznaczone dla zawodowych sportowców mogą kosztować nawet do 500 zł. Są to jednak profesjonalne sprzęty, których używa się podczas zawodów.

Bramki do unihokeja

( ilość produktów: 5 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Trochę dłuższe czekanie , ale to była drabinka gimnastyczna,towar wreszcie dotarł, zgodnie z opisem
2024-06-05
:)
pixel