Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Piłki do siatkówki plażowej

... czytaj dalej

Siatkówka plażowa - nie tylko w wakacje

Siatkówka plażowa większości osób kojarzona jest z wakacjami oraz spędzaniem wolnego czasu na plaży. Chociaż mało osób wie, jest to dyscyplina, która już od 1996 roku obecna jest na Olimpiadzie. W Polsce także istnieje wiele zawodowych siatkarzy, którzy walczą z zagranicznym zawodnikami o tytuły mistrzów. Do gry w siatkówkę plażową potrzebne są jednak takie elementy jak dobra piłka oraz siatka. Bez nich nie ma mowy o prawdziwej grze w siatkówkę plażową.

Piłki do siatkówki plażowej

Wiele osób w siatkówkę na plaży gra tą samą piłką, co w odmianę halową. Choć nie każdy o tym wie, piłki do siatkówki plażowej różnią się od tych klasycznych. Ich główną różnicą jest to, iż są one nieco większe oraz miększe.

Charakterystyka piłek plażowych

Obwód piłki siatkowej wynosi około 67 cm oraz ciśnieniem na poziomie: 0,225 kg/cm2. Dzięki temu jest ona mniej twarda niż piłki halowe. Piłki plażowe tworzone są jedynie ze skóry syntetycznej, dzięki czemu jest odporna na odkształcenia, które mogą powstać w trakcie gry. W piłkach siatkowych zauważyć można panele (potocznie nazywane liniami, które widoczne są na piłce). Liczba takich paneli w piłce do siatkówki plażowej mieści się w granicach od 10 do 18 – im jest ich więcej, tym lepiej.

Elementy dodatkowe

Piłki plażowe często posiadają dodatkowe pianki, które minimalizują nieprzyjemne odczucia podczas uderzeń (amortyzuje uderzenia) - im grubsza pianka tym lepiej. Oczywiście podobnie do modeli halowych, te także mogą być szyte lub klejone. Poleca się kupno piłek szytych, co gwarantuje dłuższą ich przydatność i wytrzymałość. Co ważne, piłki te muszą być także odporne na wodę. Oczywiście warto zwrócić także uwagę na posiadane certyfikaty: najlepsze modele posiadają certyfikat FIVB (Międzynarodowej Federacji Siatkówki Plażowej).

Czołowi producenci piłek do siatkówki plażowej

Piłki plażowe zazwyczaj są nieco tańsze od modeli halowych. Cena ta jednak nie różni się znacznie: „plażówki” można kupić już od 20 zł. Najdroższe modele sięgają do około 180 zł w sklepach internetowych – są to piłki certyfikowane, przeznaczone do profesjonalnej gry w siatkówkę plażową. Producenci, na których warto zwrócić uwagę to: Mikasa, Molten, Gala, Meteor, Spokey, SMJ oraz Allright. Ich produkty można zakupić także w naszym sklepie internetowym SK-Sport.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel