Elementy potrzebne do gry w siatkówkę

Siatkówka jest coraz bardziej popularnym sportem szczególnie w Polsce – głównie ze względu na tytuły i nagrody, jakie w przeciągu ostatnich kilku lat zdobyli nasi siatkarze. Jednak nawet jeśli siatkówka nie leży w kręgu zainteresowań danej osoby, to każdy wie, że bez pewnych elementów meczu nie da się zagrać. Należą do nich oczywiście piłka (np. Piłka siatkowa Mikasa MVA 370) i odpowiednia siatka, jednak niezbędne okazują się także słupki do siatkówki wewnętrzne i słupki do siatkówki wewnętrzne.

Słupki do siatkówki aluminiowe i słupki do siatkówki stalowe

Bez tego elementu nie może odbyć się profesjonalny mecz w siatkówkę. Słupki do siatkówki aluminiowe przytrzymują siatkę na odpowiedniej wysokości. Wykonane są zazwyczaj z profili aluminiowych, które cechują się wysoką wytrzymałością. Lepsze modele mają powierzchnię anodowaną, która działa antykorozyjnie. Występuje również drugi, rzadziej występujacy typ - słupki do siatkówki stalowe.

 

Profesjonalne słupki do siatkówki zewnętrzne i wewnętrzne


Kupując ten sprzęt, oprócz materiału jego wykonania, warto zwrócić uwagę na to czy posiada mechanizm regulacji wysokości siatki. Dobre modele posiadają korbkę przekładni, która umieszczona jest wewnątrz słupka do siatkówki. U nieco tańszych rodzajów, korbka ta mieści się na zewnątrz, co zmniejsza bezpieczeństwo gry (zawodnik może przez przypadek na nią wpaść). Rozpiętość cenowa tego sprzętu jest ogromna, ponieważ waha się w granicach od 999 zł aż do 6 500 zł. Oczywiście droższe modele przeznaczone są dla profesjonalnych sal halowych, gdzie rozgrywane są nawet światowe rozgrywki. Słupki to siatkówki wewnętrzne mają przeznaczenie na hale i sale sportowe, zaś słupki do siatkówki zewnętrzne można montować na różnego rodzaju boiskach czy innych powierzchniach przeznaczonych do gry. Jeśli ktoś chce kupić jedynie najlepszy sprzęt o wysokiej jakości, to powinien zainteresować się produktami marki Polsport Bielsko- Biała, który oferuje różnego rodzaju akcesoria sportowe.

Słupki do siatkówki

( ilość produktów: 21 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
Polecam, szybko i sprawnie
2024-06-06
Ok
pixel