Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Słupki do siatkówki

... czytaj dalej

Elementy potrzebne do gry w siatkówkę

Siatkówka jest coraz bardziej popularnym sportem szczególnie w Polsce – głównie ze względu na tytuły i nagrody, jakie w przeciągu ostatnich kilku lat zdobyli nasi siatkarze. Jednak nawet jeśli siatkówka nie leży w kręgu zainteresowań danej osoby, to każdy wie, że bez pewnych elementów meczu nie da się zagrać. Należą do nich oczywiście piłka (np. Piłka siatkowa Mikasa MVA 370) i odpowiednia siatka, jednak niezbędne okazują się także słupki do siatkówki.

Słupki do siatkówki aluminiowe 

Bez tego elementu nie może odbyć się profesjonalny mecz w siatkówkę. Słupki do siatkówki przytrzymują siatkę na odpowiedniej wysokości. Wykonane są zazwyczaj z profili aluminiowych, które cechują się wysoką wytrzymałością. Lepsze modele mają powierzchnię anodowaną, która działa antykorozyjnie. Co jeszcze jest ważne przy kupnie słupków do siatkówki?

Profesjonalne słupki do siatki


Kupując ten sprzęt, oprócz materiału jego wykonania, warto zwrócić uwagę na to czy posiada mechanizm regulacji wysokości siatki. Dobre modele posiadają korbkę przekładni, która umieszczona jest wewnątrz słupka do siatkówki. U nieco tańszych rodzajów, korbka ta mieści się na zewnątrz, co zmniejsza bezpieczeństwo gry (zawodnik może przez przypadek na nią wpaść). Rozpiętość cenowa tego sprzętu jest ogromna, ponieważ waha się w granicach od 999 zł aż do 6 500 zł. Oczywiście droższe modele przeznaczone są dla profesjonalnych sal halowych, gdzie rozgrywane są nawet światowe rozgrywki. Jeśli ktoś chce kupić jedynie najlepszy sprzęt o wysokiej jakości, to powinien zainteresować się produktami marki Polsport Bielsko- Biała, który oferuje różnego rodzaju akcesoria sportowe. Różnica wynika z funkcjonalności słupków do siatkówki oraz z ich tworzywa.
zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel