Popularny sport drużynowy, jakim jest siatkówka, podobnie jak inne sporty, wymaga zastosowania właściwego sprzętu. Zasady konkretnej dyscypliny wymuszają zapewnienie czy to piłek, bramek, czy materaca. Podobnie jest z siatkówką - aby mecz w piłkę siatkową mógł się odbyć, oprócz wymaganej liczby zawodników, piłki i boiska, niezbędna jest siatka do siatkówki oddzielająca dwa pola do gry każdej z dwóch uczestniczących w meczu drużyn. Mecze piłki siatkowej rozgrywane są w różnych miejscach i warunkach – w szkołach, uczelniach, na prywatnych boiskach, czy wreszcie – na halach sportowych. Niezależnie od tego, w jakim miejscu mecz w piłkę siatkową ma się odbyć, niezbędnym elementem jest siatka do siatkówki. W naszym sklepie sportowym przedstawiamy Państwu specjalną kategorię siatek do siatkówki, do zapoznania się z którą zachęcamy.

 

Siatki do  gry w siatkówkę – niezbędny elementy meczu

 

Każdy, kto choć raz widział mecz siatkówki, wie jak wygląda siatka do gry w siatkówkę umożliwiająca mecz. Głównym jej zadaniem jest podzielenie boiska na dwie równe połowy. Zawieszana jest pionowo nad linią wyznaczającą oś boiska. Nie da się ukryć, że bez tego sprzętu nie może odbyć się żaden mecz siatkarski. Jaką wybrać siatkę do sali gimnastycznej bądź na boisko plażowe? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

 

Siatki do siatkówki – charakterystyka

 

Siatka do siatkówki wykonana jest w formie kwadratowych oczek o boku 10 cm. To wystarczająca długość, która nie pozwoli na przedostanie się piłki między oczkami. Górna krawędź siatki powinna znajdować się na wysokości 243 cm u mężczyzn i 224 cm u kobiet. Podczas jej kupna, warto zwrócić uwagę, by dolna i górna krawędź obszyta była białą taśmą (zazwyczaj o szerokości odpowiednio 7 cm u góry i 5 cm na dole). Zwiększa to z pewnością komfort gry oraz wpisuje się w ogólne zasady gry w siatkówkę. Na obu brzegach siatki do siatkówki również znajdują się białe taśmy, które umieszczone są równo nad liniami boiska. W miejscach tych taśm mocowane są również antenki, które ograniczają pole przestrzeni nad siatką do rozmiarów boiska. Dzięki temu można łatwo naciągnąć siatkę w górę lub w dół (zmienić jej wysokość). W naszym asortymencie posiadamy siatki do siatkówki w różnych cenach, przeznaczone do treningów, jak również siatki do siatkówki profesjonalne, których z powodzeniem można uzyc na dużych imprezach sportowych.  

 

Siatki do siatkówki w sklepie internetowym

 

Dzisiejsze zakupy przez Internet nie stwarzają już żadnego zagrożenia, jeśli mamy do czynienia z poważnym sklepem i zaufanym dostawcą. Sklepy internetowe oferujące akcesoria sportowe posiadają w swojej ofercie również siatki do gry. W sklepie SK-Sport można kupić profesjonalne siatki do siatkówki plażowej już od 40 zł. Siatki do siatkówki używane w halach sportowych, wykonane z dobrej jakości materiałów (polipropylenu bezwęzłowego) kosztują od około 200 do 250 zł.

Siatki do siatkówki

( ilość produktów: 14 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3083 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
pixel