Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Siatki do siatkówki

... czytaj dalej

Siatki przeznaczone do gry w piłkę siatkową

Każdy kto choć raz widział mecz siatkówki, wie jak wygląda siatka do gry. Głównym jej zadaniem jest podzielenie boiska na dwie równe połowy. Zawieszana jest pionowo nad linią wyznaczającą oś boiska. Nie da się ukryć, że bez tego sprzętu nie może odbyć się żaden mecz siatkarski. Jaką wybrać siatkę do sali gimnastycznej bądź na boisko plażowe? Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

Siatki do siatkówki

Siatka wykonana jest w formie kwadratowych oczek o boku 10 cm. To wystarczająca długość, która nie pozwoli na przedostanie się piłki między oczkami.Górna krawędź siatki powinna znajdować się na wysokości 243 cm u mężczyzn i 224 cm u kobiet. Podczas jej kupna, warto zwrócić uwagę, by dolna i górna krawędź obszyta była białą taśmą (zazwyczaj o szerokości odpowiednio 7 cm u góry i 5 cm na dole). Zwiększa to z pewnością komfort gry oraz wpisuje się w ogólne zasady gry w siatkówkę. Na obu brzegach siatki również znajdują się białe taśmy, które umieszczone są równo nad liniami boiska. W miejscach tych taśm mocowane są również antenki, które ograniczają pole przestrzeni nad siatką do rozmiarów boiska. Dzięki temu można łatwo naciągnąć siatkę w górę lub w dół (zmienić jej wysokość).

Siatki do siatkówki w sklepie internetowym

Dzisiejsze zakupy przez Internet nie stwarzają już żadnego zagrożenia, jeśli mamy do czynienia z poważnym sklepem i zaufanym dostawcą. Sklepy internetowe oferujące akcesoria sportowe posiadają w swojej ofercie również siatki do gry. W sklepie SK-Sport można kupić profesjonalne siatki do gry plażowej już od 40 zł. Siatki używane w halach sportowych, wykonane z dobrej jakości materiałów (polipropylenu bezwęzłowego) kosztują od około 200 do 250 zł.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel