Bezpieczna i komfortowa gra w siatkówkę wymaga odpowiedniego stroju. Jednym z akcesoriów, które pozwoli poprawić bezpieczeństwo podczas treningów i meczów, są nakolanniki siatkarskie.

Rozgrywki siatkarskie to dość widowiskowy oraz stosunkowo niebezpieczny sport. Trudno więc nie narazić się na kontuzje podczas pełnej zapału gry. Siatkarze podczas meczów dają z siebie wszystko i nierzadko cierpią na tym obtłuczone kości i mięśnie, a także zdarte łokcie i kolana. Nawet podczas amatorskich rozgrywek na parkiecie, warto wyposażyć się w nakolanniki siatkarskie, które zadbają o komfort psychiczny gracza – niezależnie od jego stopnia zaawansowania.

Nakolanniki siatkarskie na kolana – jak je wybrać?

 

Istnieje wiele firm oraz marek oferujących zaawansowane, jak i bardziej podstawowe modele nakolanników siatkarskich. Jednymi z popularniejszych producentów są firmy: Spokey, Asics oraz Allright. Oferują oni nakolanniki siatkarskie zapewniające niską wagę oraz efektywną ochronę przed uderzeniami i otarciami. Oferowane ochraniacze na kolana siatkarskie różnią się zarówno designem, zastosowanymi technologiami, jak i materiałami. Jak prawidłowo je dobrać i na co zwracać uwagę podczas zakupu?

 

Nakolanniki siatkarskie - przede wszystkim wygoda i lekkość

 

Najważniejszą kwestią przy wyborze nakolanników siatkarskich jest wygoda. Dobre ochraniacze siatkarskie na kolana powinny zapewniać zawodnikowi odpowiedni komfort, nie przeszkadzać ani nie utrudniać gry oraz w żaden sposób nie krępować ruchów. Kolejnym istotnym aspektem jest niska waga nakolanników. Ochraniacze siatkarskie na kolana powinny być możliwie jak najlżejsze, ponieważ dzięki temu zawodnik w minimalnym stopniu odczuje je podczas treningów i meczów.

 

Ochraniacze na kolana siatkarskie - technologia i materiały 

 

Tańsze nakolanniki siatkarskie wyposażane są w giętką gąbkę lub usztywniony wkład z poliuretanu, które absorbują pewną część uderzeń oraz zapewniają odpowiednio niskie tarcie w kontakcie z parkietem. Droższe i bardziej zaawansowane ochraniacze siatkarskie na kolana wyposażane są w specjalną piankę z nitrylu winylowego absorbującą oraz technologię hex, która zapewnia kompleksową ochronę kolana w przypadku kontaktu z parkietem. Tego typu konstrukcje posiadają o wiele grubszą warstwę absorbującą, dzięki czemu minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji podczas padów.

Materiał wierzchni nakolanników wykonywany jest z nylonu i elastanów, które minimalizują tarcie. Nakolanniki siatkarskie wyposażane w technologię hex posiadają 9 mm wkładki, które łatwo dopasowują się do kształtu kolana, zapewniają wysoki komfort gry, nie krępują ruchów oraz zapewniają efektywne odprowadzanie wysokiej temperatury i potu.

 

Nakolanniki siatkarskie - jaki rozmiar?

 

Producenci oferują nakolanniki siatkarskie w kilku rozmiarach, zwykle są to rozmiary S, M i L. Przed podjęciem zakupowej decyzji, należy dokładnie zmierzyć obwód kolana powyżej oraz poniżej rzepki, a także długość stawu.

 

Nakolanniki siatkarskie

( ilość produktów: 7 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
2024-05-12
Polecam
pixel