Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty do siatkówki

... czytaj dalej

Buty przeznaczone do gry w siatkówkę

Wymagania nie są jednakowe, ale najważniejsze w butach do siatkówki jest dobra amortyzacja, przyczepność i stabilna cholewka. Bardzo ważny jest materiał, z którego zrobiona jest podeszwa. Obecnie prawie wszystkie buty sportowe maja podeszwy wykonane z jasnych antypoślizgowych materiałów. Ważną rzeczą jest też, aby nie zostawiały śladów na parkiecie. Cholewka buta powinna być wykonana z lekkiego oddychającego materiału, najlepiej aby była to naturalna skóra. Pozwala ona stopie oddychać i zarazem utrzymuje nogę w stabilnej pozycji..

Buty do siatkówki

Samo obuwie też można podzielić na różne modele. Produkowane są buty przystosowane do odpowiednich warunków atmosferycznych, różnego rodzaju podłoża, okoliczności oraz miejsc. Produkcja butów jest bardzo rozbudowanym procesem. Znajdziemy buty poprawiające nasz stan zdrowotny. Bez problemu zakupi się także buty nieprzemakalne. Aktualnie bardzo modne są buty sportowe, które również dzielimy na podgrupy. Projektowane jest obuwie do biegania, do fitnessu, do kickboxingu, do tańca i wszelakich innego rodzaju dziedzin sportowych. Należy do tego także siatkówka.

Obuwie do gry

Uprawianie sportu stało się bardzo modne. Wielką popularność zdobyła ostatnio siatkówka. Uprawia ją coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych. Wiadome jest, że mecze, wyłączając plażową odmianę tego sportu, odbywają się na salach gimnastycznych i arenach sportowych. Ważną rzeczą przy uprawianiu tego sportu jest dobre obuwie. Powinno być ono odpowiednio dobrane z uwzględnieniem wielu szczegółów.

Jak wybrać odpowiednie buty do siatkówki?

Buty siatkarskie są zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia stabilność i trwałość obuwia. Niektóre buty siatkarskie posiadają wbudowaną technologię A-Truss i Proplusion Plate dla zwiększania szybkości oraz dodają mocy wyskokom podczas gry. Dodatkowo często taśma wewnętrzna buta połączona jest ze sznurówkami zewnętrznymi, aby but stabilnie przylegał do stopy i usztywniał stopę, chroniąc przed kontuzjami takimi jak między innymi skręcenia kostki, które występują dość często w danej dziedzinie sportu. Producenci muszą sprostać wymaganiom, które stawiają przed nimi gracze. Muszą pamiętać więc o tym, aby buty były przewiewne i aby nawiew stopy był odpowiedni. Wybierając obuwie, należy pamiętać także o przyczepności podczas meczu – dlatego podeszwa buta musi być wykonana z gumy wysokiej jakości, dzięki której można się komfortowo poruszać nawet po mokrej nawierzchni. Stworzony został model sięgający za kostkę, ale także przed kostkę, w zależności od gustu i wygody zawodników siatkarskich. Dzięki gąbce umieszczonej w podeszwie zewnętrznej buta, gracze siatkarscy muszą mieć zapewnioną wysoką jakość amortyzacji. W produkcji butów do siatkówki wyspecjalizowało się kilka firm. Najpopularniejsze z nich to Asics i Mizuno.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel