Siatka do piłki ręcznej - wygodna i bezpieczna gra

 

„Piłka jest jedna a bramki są dwie” – chyba każdy (nie tylko sportowiec) zna to powiedzenie. Jednak aby gra w piłkę była komfortowa, warto zawiesić na bramkę siatkę do piłki ręcznej, która zatrzymuje piłkę w bramce. Dzięki temu oszczędza się czas, a także zwiększa bezpieczeństwo gry.

 

Siatki na bramki do piłki ręcznej - do czego służą?

 

Gra w piłkę nożną lub halową może być znacznie wygodniejsza dzięki założeniu na bramkę siatki do piłki ręcznej. Pozwala ona na zatrzymanie piłki w siatce, co nie tylko poprawia komfort gry (nie trzeba biec za piłką), ale także często jest to dowód na strzelenie przysłowiowego „gola”. Dodatkowo zwiększają one bezpieczeństwo gry – piłka często ma dużą prędkość, a dzięki siatce zostaje ona zatrzymana.

 

Siatka do piłki ręcznej - jaką wybrać?

 

Siatki do piłki ręcznej różnią się między sobą głównie grubością sznurków, materiałem oraz głębokością. Wytrzymałe siatki tworzone są głównie z polipropylenu bezwęzłowego, który jest wytrzymały na różne warunki atmosferyczne. Materiał ten nie wchłania wody, co pozwala na zawieszenie siatki nawet na zewnątrz hali. Wymiary głębokości należy dopasować do ramy bramki. Najczęściej spotykać można głębokość ok. 1 x 1,5 m, jednak można ją bez problemu dostosować indywidualnie. Warto zwrócić uwagę także na krawędzie oczek – istotne jest to, by piłka nie przelatywała przez siatkę. Optymalna krawędź wynosi 10 cm x 10 cm. Siatki do piłki ręcznej można kupić już od 139 zł – są to jednak tzw. „łapacze”, czyli piłkochwyty, plecione ze zwykłego sznurka. Ceny siatek do piłki ręcznej sięgać mogą nawet do 469 zł.

Siatki do bramek do piłki ręcznej

( ilość produktów: 17 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2536 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-28
Wszystko zgodne z opisem
2023-09-27
Towar zgodny z opisem, dobra cena.
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel