Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Siatki do bramek do piłki ręcznej

... czytaj dalej

Wygodna i bezpieczna gra dzięki siatkom bramkarskim

„Piłka jest jedna a bramki są dwie” – chyba każdy (nie tylko sportowiec) zna to powiedzenie. Jednak aby gra w piłkę była komfortowa, warto zawiesić na bramkę siatkę, która zatrzymuje piłkę w bramce. Dzięki temu oszczędza się czas, a także zwiększa bezpieczeństwo gry.

Siatki bramkarskie

Gra w piłkę nożną lub halową może być znacznie wygodniejsza dzięki założeniu na bramkę siatki. Pozwala ona na zatrzymanie piłki w siatce, co nie tylko poprawia komfort gry (nie trzeba biec za piłką), ale także często jest to dowód na strzelenie przysłowiowego „gola”. Dodatkowo zwiększają one bezpieczeństwo gry – piłka często ma dużą prędkość, a dzięki siatce zostaje ona zatrzymana.

Jaką siatkę wybrać?

Siatki bramkarskie różnią się między sobą głównie grubością sznurków, materiałem oraz głębokością. Wytrzymałe siatki tworzone są głównie z polipropylenu bezwęzłowego, który jest wytrzymały na różne warunki atmosferyczne. Materiał ten nie wchłania wody, co pozwala na zaiweszenie siatki nawet na zewnątrz hali. Wymiary głębokości należy dopasować do ramy bramki. Najczęściej spotykać można głębokość ok. 1 x 1,5 m, jednak można ją bez problemu dostosować indywidualnie. Warto zwrócić uwagę także na krawędzie oczek – istotne jest to, by piłka nie przelatywała przez siatkę. Optymalna krawędź wynosi 10 cm x 10 cm. Siatki można kupić już od 139 zł – są to jednak tzw. „łapacze”, czyli piłkochwyty, plecione ze zwykłego sznurka. Ceny siatek bramkarskich sięgać mogą nawet do 469 zł.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel