Bramki do piłki ręcznej - niezbędny element rozgrywek

 

Piłka ręczna to jedna z dyscyplin sportowych znanych na całym świecie. Gra w „szczypiorniaka” (bo właśnie tak potocznie nazywana jest ręczna odmiana gry w piłkę) polega na wrzuceniu piłki do bramki za pomocą rąk. Jest to bardzo szybka i widowiskowa gra, która rozgrywana jest zazwyczaj na halach sportowych. Do uprawiania tej dyscypliny potrzeba jednak kilka niezbędnych elementów. Jednym z nich jest właśnie bramka do piłki ręcznej – kluczowy sprzęt konieczny do rozegrania meczu piłki ręcznej.

Bramki do piłki ręcznej spełniają dokładnie taką samą rolę, jak te stosowane w piłce nożnej. Jak zostało wcześniej wspomniane główną różnicą jest to, że „gole” wrzucane są za pomocą rąk, a nie nóg. W piłkę ręczną grają zarówno kobiety, jak i mężczyźni – sport ten uczy pracy zespołowej, myślenia logicznego oraz sprytu. W końcu by zdobyć punkt należy obrać właściwy tor gry i taktykę – bramka tylko czeka na piłkę.

 

Bramka do piłki ręcznej - charakterystyka

 

Zgodnie z przepisami, bramka do piłki ręcznej powinna mieć dwa metry wysokości oraz trzy metry szerokości. Większość producentów decyduje się na stworzenie bramek z aluminium, które jest trwałym materiałem. Koniecznie należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ich wykonania – sprzęt ten nie powinien mieć ostrych kątów. Oczywiście bramki do piłki ręcznej powinny posiadać także siatkę, która zatrzymuje piłkę w momencie strzelenia „gola”.

 

Koszt bramek do piłki ręcznej

 

Cena, jak w przypadku każdego sprzętu sportowego, jest uzależniona od jakości sprzętu oraz od producenta. Bramkę do piłki ręcznej można zakupić już za około 1 100 zł, a także zdecydować się na model nawet za 2 500 zł. Jeśli ktoś zdecyduje się na tańszą wersję i chce mieć pewność o jej wysokiej jakości, można wybrać model od Polsport Bielsko-Biała, oferowana przez tę firmę bramka do piłki ręcznej profesjonalna aluminiowa wykonana jest z aluminiowej, spawanej ramy o profilu 80 x 80 mm. Jest to przyścienna bramka, świetnie nadająca się do treningów. Więcej zdecydowanie będzie trzeba wydać na bramkę do piłki ręcznej stacjonarną od tego producenta.

Bramki do piłki ręcznej

( ilość produktów: 12 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel