Bramkarz jest bardzo ważną osobą w drużynie – to na nim spoczywa obowiązek niedopuszczenia przeciwnika do strzelenia gola. Jako jedyna osoba w drużynie ma na boisku inny strój, a także jako jedyny może chwytać piłkę dłońmi. Aby nie robić tego gołymi rękoma, (ze względów bezpieczeństwa) bramkarz musi koniecznie być wyposażony w rękawice bramkarskie. W tej kategorii znajdą Państwo bogatą ofertę rękawic bramkarskich. Proponujemy wyłącznie najlepsze modele rękawic pochodzące od czołowych producentów na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem rękawic bramkarskich oraz innych akcesoriów i odzieży dla piłkarzy.  

 

 

Rękawice piłkarskie - ważny element każdego golkeepera

 

By zapewnić bramkarzowi maksymalną efektywność oraz komfort podczas treningów i meczów, konieczne jest zapewnienie mu odpowiednio dopasowanych rękawic bramkarskich.  Na co zwracać uwagę wybierając rękawice piłkarskie?

 

Rękawice bramkarskie – typ rękawic

 

Najważniejszą kwestią, na którą należy wracać uwagę, jest dopasowanie rękawic bramkarskich zgodnie z ich przeznaczeniem. Wyróżniamy rękawice treningowe oraz meczowe. Czym różnią się między sobą?

Rękawice bramkarskie treningowe

 

Ten rodzaj rękawic służy wyłącznie regularnych treningów. Są to rękawice wykonywane przeważnie z miękkiej pianki, która zapewnia odpowiedni chwyt oraz wytrzymałość rękawic.

 

Rękawice bramkarskie meczowe

 

Są to rękawice bramkarskie z wyższej półki jakościowej, które cechują o wiele lepsze parametry użytkowe od rękawic treningowych. Rękawice meczowe doskonale sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Zwykle część chwytna tego typu rękawic tworzona jest z wysokiej jakości lateksu. Doskonała chwytność oraz wysoki poziom komfortu podczas rozgrywki obarczone są jednak o wiele niższą trwałością rękawic meczowych, dlatego też nie należy wykorzystywać ich do regularnych treningów.

 

Rękawice bramkarskie – krój

 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dopasowanie kroju rękawic bramkarskich. Na rynku spotkamy się z trzema podstawowymi krojami: Flat, Rollfinger i Negative.
 

Rękawice bramkarskie Flat - najpopularniejsze rękawice przeznaczone przede wszystkim dla początkujących bramkarzy. Ich budowa jest niezwykle prosta, dzięki czemu są stosunkowo tanie względem innych rodzajów rękawic. Nieskomplikowana budowa pozwala na samodzielne naprawy rękawic. Do ich wad należy zaliczyć gorsze dopasowanie do dłoni.  


Rękawice bramkarskie Rollfinger - ten rodzaj rękawic posiada palce obszyte dookoła miękką pianką, która poprawia powierzchnię części chwytnej i doskonale sprawdza się w przypadku bramkarzy o mniejszych dłoniach. Poza tym rękawice typu Rollfinger oferują wysoki komfort. Do wad należy zaliczyć mniejsze możliwości samodzielnej naprawy rękawic.  

Rękawice bramkarskie Negative - są to najbardziej zaawansowane rękawice bramkarskie, których konstrukcja opiera się na zszytych panelach bocznych z pianki za pomocą wewnętrznego szwa. Doskonale przylegają do dłoni, zapewniają świetne czucie piłki oraz wysoki komfort podczas gry. Poza tym zwiększają część chwytną dłoni. Do ich wad należy zaliczyć dużą podatność na uszkodzenia mechaniczne oraz słabą wentylację.  

 

Rękawice bramkarskie – rodzaj wypełnienia

Najczęściej rękawice bramkarskie wypełniane są trzema rodzajami materiałów: Softem, Supersoftem i lateksem oraz pianką ze znaczną domieszką lateksu naturalnego. Rękawice bramkarskie z Softem Soft to podstawowy rodzaj wypełnienia rękawic bramkarskich. Doskonale sprawdza się w przypadku początkujących bramkarzy, którzy pragną szkolić swoje umiejętności i technikę bramkarską. Rękawice bramkarskie z Supersoftem i lateksem Ten rodzaj rękawic bramkarskich przeznaczony jest do rozgrywek meczowych, a także z powodzeniem mogą służyć jako rękawice treningowe. Dedykowane są one rozgrywkom w suchych warunkach pogodowych. Są podatne na ścieranie, przez co nie poleca się grania w nich na sztucznych nawierzchniach. Rękawice bramkarskie ze znaczną domieszką naturalnego lateksu Są to rękawice przeznaczone przede wszystkim do rozgrywania meczów. Świetnie poradzą sobie w mokrych oraz wilgotnych warunkach i dedykowane są bardziej profesjonalnym zawodnikom.

 

Rękawice bramkarskie dla dzieci

 

Piłka nożna to sport trenowany już od najmłodszych lat. Jeśli Twoja pociecha trenuje futbol, koniecznie zaopatrz młodego piłkarza w rękawice bramkarskie dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą rękawic bramkarskich. Oferujemy bogatą gamę modeli do wyboru. Każdy młodszy i starszy fan piłki nożnej znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. Rękawice bramkarskie dla dzieci zapewnią bezpieczny i skuteczny trening. Kto wie, może wyrośnie z Twojego dziecka drugi Wojciech Szczęsny?

Zachęcamy do kontaktu w przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących naszej oferty lub realizacji zakupów w naszym sklepie.          

 

Rękawice bramkarskie

( ilość produktów: 4 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko OK
2024-06-08
Polecam, szybko i sprawnie
pixel