Piłka nożna a piłka halowa – czym się różni?

Piłka nożna kojarzy się wszystkim głównie z zielonym boiskiem oraz rozgrywkami pod gołym niebem. Tak naprawdę istnieje jeszcze inna odmiana piłki nożnej – rozgrywana na halach. Zasady nie różnią się niczym – trzeba strzelić jak najwięcej goli drużynie przeciwnej. Piłka do gry na hali różni się jednak sprzętem – w sklepach można dostać oddzielne piłki halowe.

Piłki do gry na hali - czyli jakie?

W zależności od tego czy gra odbywa się na hali czy na boisku pod gołym niebem, piłka powinna być dostosowana do odpowiednich warunków. Piłki futsalowe, czyli przeznaczone do gry na hali, cechuje przede wszystkim niski kozioł. W ich produkcji specjalizuje się wiele firm, między innymi takie jak Adidas, Nike czy Select, które dają pewność zakupu towaru wysokie jakości. Piłki do gry na  hali mogą być klejone lub ręcznie szyte – oczywiście jako lepsze uznawane są te ręcznie szyte. Mają one większą wytrzymałość i na pewno będą służyły przez dłuższy okres czasu. Piłka halowa powinna mieć obwód od 62 do 64 cm oraz ważyć od 400 do 440 g. Jej cechą charakterystyczną jest to, że odbija się dość nisko.

Piłki nożne halowe - najczęściej wybierani producenci 

Do jednych z najpopularniejszych producentów piłek nożnych halowych należą m.in.: Select, Allright, Adidas, Ronnay, Spokey czy Meteor. Produkty tych marek można dostać w naszym sklepie internetowym. Najtańsze modele można kupić już za 35 zł – często wybierane są przez szkoły, gdzie takich piłek należy kupić co najmniej 3 – 4. Najdroższe modele mogą kosztować nawet około 200 zł, mają one atest FIFA, są ręcznie szyte i polecane nawet przez profesjonalistów. Dla osób chcących kupić naprawdę dobry produkt poleca się kupno piłek nożnych halowych takich jak np. Piłka halowa Select Futsal Mimas czy Piłka halowa SELECT FUTSA SUPER. Są to modele, które są w przystępnej cenie, a gwarantują wysoką jakość oraz komfortową grę.

Piłki halowe

( ilość produktów: 17 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Polecam
2024-05-06
Super
pixel